پاسخ داده شده
0
0

سلام ببخشید من یه انتخاب اشتباه داشتم
فرشم رو ابی فیروزه ای گرفتم و مبلم قهویه حس می کنم زیبا درنیومد در مورد رنگ پرده اطلاعات میخواستم و اینکه می خوام یه تیکه از دیوار رو کاغذ دیواری بزنیم به نظرتون از چه رنگی استفاده کنم

  • مریم پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
3
0

سلام خانم مریم گرامی
خوشحالیم که سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید.

ترکیب قهوه ای و فیروزه ای لزوما ترکیب بدی نیست، شما می توانید با ترفند هایی، این مساله را بهبود ببخشید، یکی از این راه ها خرید یک مبل تک به رنگی مناسب است، مثلا مبلی با زمینه ی فیروزه ای و طرح های سفید.
همچنین می توانید با چند کوسن شامل رنگ های سفید، فیروزه ای و حتی زرد فضا را متعادل و دلنشین کنید. میز وسط اتاق نشیمن هم انتخاب مهمی است، اگر میزی شفاف انتخاب کنید، فرش بیشتر مجال خودنمایی دارد و اگر میز چوبی ساده و مدرنی انتخاب کنید، با توجه به اینکه روی فرش قرار می گیرد و سطح آن را می پوشاند، می تواند باعث شود که سطح فرش کمتر دیده شود و ترکیب مناسب تری ایجاد شود.

مبل قهوه ای فرش فیروزه ای

مبل قهوه ای فرش فیروزه ای


در خصوص پرده، مهم است که پرده در کجای اتاقتان قرار دارد،نورگیری خانه چطور است و پرده چقدر مشخص است، اگر پرده پشت مبل ها است، بهتر است پرده ای سبک و به رنگ روشن برایش انتخاب کنید، این مساله به دو دلیل است، اول اینکه مبل به خودی خود مانع ورود نور به اتاق می شود و بهتر است با پرده ای ملایم نور را بیشتر وارد اتاق کنید
دوم اینکه وقتی مبل به رنگ تیره و با حجمی بزرگ در مقابل پنجره قرار گرفته، بهتر است پرده ی پشت آن رنگی تیره نداشته باشد تا فضا خفه به نظر نرسد.
معمولا در خانه های ایرانی، اینطور است که برای فرش فیروزه ای و مبل قهوه ای، پرده ای با رنگ قهوه ای و کرم و فیروزه ای سفارش می دهند، ما پیشنهاد می کنیم پرده ی خانه را با زمینه ی سفید و طرحهایی ساده به رنگ فیروزه ای انتخاب کنید. با این حال اگر تصویری از خانه تان برایمان ارسال کنید میتوانیم با توجه به بزرگی و کوچکی خانه تان و جزییاتی که در خانه تان دیده می شود نظری دقیقتر برایتان ارائه کنیم.


اما در مورد کاغذ دیواری، اینکه کدام قسمت خانه را کاغذ می کنید بسیار مهم است، معمولا دیوار پشت تلویزیون انتخاب اکثر افراد است، اگر شما هم چنین نظری دارید، پیشنهاد ما این است که از رنگ قهوه ای برای این دیوار استفاده نکنید، لازم نیست برای اینکه خانه تان هماهنگی داشته باشد، همه چیز یک رنگ و تکراری باشد، برای این دیوار از زمینه های زرد لیمویی روشن در ترکیب با طرح های سفید،کاغذ با زمینه ی سفید با طرح های طلایی یا فیروزه ای، کاغذ با زمینه ی آبی روشن و طرح های سفید استفاده کنید و روی دیوار چند طبقه ی چوبی همرنگ با ست چوبی تان انتخاب کنید(همرنگ با میز عسلی و میز اصلی نشیمن) و روی این طبقه ها از چندگلدان و مجسمه ی تزیینی به رنگ فیروزه ای، زرد، نارنجی استفاده کنید و زیر طبقه ها را نورپردازی کنید تا ترکیبی مناسب به شما بدهد. شاید طرحی مانند طبقه های تصویر زیر برای طبقات دیوار پشت تلویزیونتان مناسب باشد. (اگر نمیخواهید دیوار پشت تلویزیون را کاغذ دیواری کنید لطفا برایمان توضیح بدهید که کدام دیوار خانه مورد نظرتان است و تصویری مناسب که سقف، دیوار و کف خانه در آن مشخص است برایمان ارسال کنید.)

tv-wall-brick-lighting-shelf

امیدواریم پاسخ ارائه شده برای شما مناسب و کارآمد بوده باشد، با این حال باز هم پیشنهاد میکنیم برای این که نظرات ما از حالت کلی، به حالتی دقیق و اختصاصی شما نزدیک شود، برایمان چند تصویر از نشیمن منزلتان ارسال کنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری