پاسخ داده شده
0
0

ما خونه مون رو صفر خریدیم. و اینو میخواستم بدونم که من از ترکیب رنگ سفید و طوسی و آبی خوشم می یاد .یعنی میخوام تمام وسایل و مبلمان رو با این سه رنگ پر کنم .میخوستم بدونم این ترکیب خوبه.مرسی

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
  • پری پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم پری گرامی
با سپاس از اینکه سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید
رنگبندی پیشنهادی شما به طور کلی مناسب به نظر می رسد، اما مساله ی مهم این است که طوسی و آبی مد نظرتان چقدر شدت و تیرگی دارند؟ و شدت رنگ مورد نظر شما به فضای خانه تان می خورد یا خیر. در تصاویر زیر مشاهده می کنید که رنگبندی آبی و خاکستری و سفید وجود دارد، اما شدت تیرگی و میزان استفاده از این رنگ ها متفاوت است.

رنگبندی آبی خاکستری تیره یا روشن

ترکیب رنگ های تیره و روشن

مساله ی دیگر این است که هر رنگ چقدر در فضا حضور دارد؟ آیا میخواهید زمینه ی اصلی آبی باشد و رنگ های سفید و خاکستری را چاشنی فضا کنید؟ یا میخواهید زمینه ی خانه سفید و خاکستری باشد و با رنگ آبی به آن پویایی بدهید؟ در سه تصویر زیر مشاهده میکنید که هریک از رنگ های آبی، سفید و خاکستری می توانند بر فضا حاکم باشند، یا تنها چاشنی رنگی خانه باشند.

تفاوت نسبت حضور رنگ ها و تاثیر آن بر فضا

تفاوت نسبت حضور رنگ ها و تاثیر آن بر فضا

و نکته ی آخر این است که چه نوع رنگ خاکستری ای مد نظر دارید؟ خاکستری سرد یا گرم؟ ترکیب آبی و سفید به طور کلی سرد است و انتخاب رنگ خاکستری سرد یا گرم می تواند مساله ی مهمی برای تعیین حال و هوای خانه تان باشد.

استفاده از خاکستری گرم یا سرد در فضا

استفاده از خاکستری گرم یا سرد در فضا

رنگ خاکستری سرد و گرم

خاکستری گرم و سرد

پیشنهاد ما این است که اگر فضای منزلتان مساحت کمی دارد و نورگیری زیادی ندارد از رنگ های روشن و باز استفاده کنید و اگر مساحت محدود نیست، امکان استفاده از رنگ های تیره تر نیز فراهم است.
البته به طور کلی این ترکیب رنگ کمی سرد است و ممکن است پس از مدتی برایتان یکنواخت شود. از این رو پیشنهاد میکنیم از وسایل دکوراتیو سبز یا زرد یا سرخابی در چیدمان منزلتان استفاده کنید تا فضا یکنواخت و بی روح نشود و برایتان جذابیت داشته باشد. برای اینکه بتوانیم به شما بگوییم اینکه از کدام رنگ بیشتر استفاده کنید و چه آبی و چه خاکستری ای در فضا به کار ببرید باید تصاویر منزلتان را مشاهده کنیم و بدانیم علایق شما چیست و دوست دارید چه حس و حالی در خانه تان ایجاد کنید.


امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان مناسب بوده باشد. اگر احساس می کنید پاسخی که ارائه کردیم ناقص است و رضایت شما را جلب نکرده، یا رنگ های پیشنهادی را نمی پسندید، حتما از همین طریق به ما اطلاع دهید تا نقائص را تکمیل کنیم. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرسنجی سایت نظرتان در مورد شیوه پاسخگویی را به ما اطلاع دهید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری