پاسخ داده شده
0
0

با عرض سلام و تشکر از سایت خوبتان . قصد داریم منزل پدر خود را بازسازی کنیم با توجه به این که می خواهیم یک سری دیوا رها را خراب کنیم . قدمت خانه به 50 سال پیش می رسد . و سازه از دیوار های باربر تشکیل شده . سوال من این است که چگونه دیوار باربر از غیر باربر تشخیص داد و در صورت تخریب چه خطراتی دنبال دارد با توجه به این که منزل دو طبقه است و می خواهیم فقط طبقه همکف را بازسازی کنیم .
با تشکر

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
  • محسن ال طه پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام جناب آل طه گرامی

با سپاس از اینکه سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید باید به اطلاعتان برسانیم که در صورت تخریب اشتباه دیوار باربر ممکن است کل ساختمان شما دچار ریزش شود، از این رو بهتر است انجام این کار را به مهندسین با تجربه بسپارید.

برای تشخیص دیوار بابر می توانید به ضخامت آن دقت کنید، احتمالا دیوارهایی که ضخامتی در حدود 35 سانتی متر دارند باربر هستند و دیوارهای 11 سانتی متری یا کمتر، دیوارهای غیر باربر می باشند. دیوار های پیرامونی و دیوارهایی که در آن ها بازشو(در یا پنجره) وجود ندارد هم می توانند باربر باشند، با این حال با توجه به اهمیت مساله و درخطر بودن امنیت شما، پیشنهاد می کنیم حتما با مشاوره ی متخصصین اقدام به برداشتن دیوار ها کنید و از هرگونه اقدام غیر تخصصی پرهیز نمایید.

(لازم به ذکر است در صورتی که اقدامات حرفه ای و صحیحی انجام بدهید، حتی در صورتی که دیوارها باربر باشند، امکان برداشتن آن ها و تقویت سازه ی خانه با روش های نوین وجود دارد.)

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری