0
0

سلام من تصمیم داشتم ذره ذره هر دفعه قسمتی از مبلمان پذیرایی رو تغییر بده و عوض کنم. کمی مدرنتر بشه. میخواستم دو کاناپه عین هم روبروی هم بذارم با میز مربع و دو تک صندلی خاص و مدرن در طرف دیگر. اما نسنجیده کاناپه ای رو خریدم که وقتی به خانه آمد اصلا جلوه و همخونی با خونه ام رو نداری و دوست ندارم مشابهش رو برای سمت مقابل بگیرم. میشه راهنمایی کنید چطور جبران کنم این انتخاب بی سلیقه خودم رو و کمی همخوانی ایجاد کنم؟

بودجه ی در دسترس.
10 میلیون تومان و بیشتر
ارسال تصاویر و نقشه های فضا.
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
شناخت بهتر شما
مبل راحتی مدرن, فضای شاد
آیا برای دریافت پاسخ عجله دارید؟
بله
  • آرام پرسیده شده 3 ماه قبل
  • آخرین ویرایش 3 ماه قبل
0
0

با سلام خدمت شما مخاطب گرامی. از تأخیر ایجاد شده در پاسخگویی به سوال شما صمیمانه عذرخواهی میکنیم. از پیوستن شما به جمع مخاطبین انستودیوزهم بسیار خرسندیم.

از آنجایی که فرمودید قصد دارید فضای نشیمن منزلتان کمی مدرنتر باشد، در ابتدا به صورت مختصر به ذکر نکاتی در مورد ویژگی های دکوراسیون داخلی خانه به سبک مدرن میپردازیم .

 تزیینات و جزییات کم ، ظاهری ساده  و استفاده از خطوط ساده ی هندسی و فرم های خالص از ویژگی های دکوراسیون مدرن است که برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است و باعث می شود تا بزرگتر به نظر برسند.طیفی از رنگ های خنثی ( خاکستری یا کرم)و رنگ های سفید و سیاه در کنار یک یا حداکثر دو رنگ دیگر می تواند معرف پالت رنگ یک فضای مدرن باشد. توجه به ایجاد تعادل ( به جای استفاده از تقارن)نیز از دیگر ویژگی های این سبک است.

هنگامی که این مبلمان در کنار فرش های پر نقش با رنگ های گرم و  تند می نشیند دیگر نمی توان به سبک موجود مدرن گفت. برای داشتن فضایی مدرن حتما به هماهنگی طرح، بافت و رنگ عناصر موجود در فضا با یکدیگر دقت کنید تا بتوانید به دکوراسیون ایده آل خود دست پیدا کنید.

با توجه به تصاویری که ارسال کردید ، منزل شما  سبک و حال و هوای تلفیقی دارد. بدین معنا که ترکیبی از عناصر مدرن و کلاسیک در آن استفاده شده است. هر چقدر از وسایل و مبلمانی که ویژگی های ذکر شده از سبک مدرن را دارا هستند بیشتر استفاده کنید، حال و هوای منزلتان مدرن تر به نظر می رسد. همانطور که خودتان نیز اشاره کردید، کاناپه جدیدی که تهیه کردید به سبب طرح و مدلی که دارد، فضای نشیمن شما را از سبک مدرن دور می کند. با این حال می توانید با انتخاب وسایل تزیینی مناسب تعادل بیشتری را برقرار نمایید. برای خرید کاناپه و صندلی های تک دیگر پیشنهاد میکنیم از سایر رنگ های موجود در منزلتان کمک بگیرید. به عنوان مثال میتوانید رنگ زرد  و سفید را انتخاب نمایید. استفاده از رنگ سفید و زرد علاوه بر اینکه با سایر وسایل منزلتان همخوانی دارد، حال و هوای مدرن تری را به فضا میدهد. همچنین کوسن هایی به صورت ساده و تک رنگ تهیه نمایید و از مدل های طرح و نقش دار استفاده نکنید.  به صورت محدود نیز میتوانید از یک رنگ جدید با غلظت رنگ زیاد برای جذابیت بیشتر فضا برای وسایل کوچکی مثل تابلو، آباژور و کوسن  کمک بگیرید.

اگر این امکان را دارید، توصیه می کنیم میز و آیینه و شمعدان را در فضای دیگری که میخواهید حال و هوای سنتی تری داشته باشد قرار دهید. چرا که طرح و مدل آن برای نشیمنی با سبک کلاسیک مناسبتر است. به جای آیینه و شمعدان فعلی می توانید از ِیک آیینه ی بزرگ قدی با قاب ساده استفاده نمایید. آیینه ها در انعکاس نور و بزرگ تر و دلباز تر به نظر رسیدن فضا نقش بسزایی دارند. همچنین می توانید با تهیه ی یک فرش با طرح و نقش و خطوط ساده نشیمن منزلتان را به سبک مدرن نزدیکتر کنید.

در تصویر زیر چند نمونه از نکاتی که در بالا اشاره شد را به صورت شماتیک تغییر دادیم. همانطور که مشاهده میفرمایید در تصویری که مبلمان پیشنهادی به فضا اضافه شده، فضا دلبازتر و مدرنتر به نظر می رسد.

اصلاح مبلمان نشیمن

تصاویر قبل و بعد از چیدمان

امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان مفید بوده باشد. در صورتی که در این خصوص یا موضوعات دیگر سوال یا ابهامی وجود دارد، خوشحال می شویم آنرا با کارشناسان انستودیوز در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری