پاسخ داده شده
0
0

سلام وقت بخیر -من میخواستم برای جهازم قالیچه بخرم که بعدا بتونم تو پذیرایی استفاده کنم میخواستم راهنماییم کنید چه ابعادی باید بگیرم چه طرح و رنگی که از مد نیفته ؟ دو تا باید بگیرم یا یکی ؟ چون قالی هم دو تا داماد میخره واسه اتاق خواب میخواستم بدونم حتما باید رنگش یکی باشه با اونا یا طرحش ؟ کلا اگه هر نکته ای هست راهنمایی کنید ممنون میشم …مرسی منتظر جواب تون هستم

  • sara پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم سارای گرامی
بسیار خوشحالیم که سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید.
برای خرید فرش، باید دقت کنید که در چه مرحله ای دارید این کار را انجام می دهید؟ آیا خریدهای مبلمان را انجام داده اید، پرده و دیوار ها تکلیفشان مشخص شده، و بعد می خواهید خرید کنید؟ یا پیش از این مراحل، قصد خرید فرش را دارید؟

به طور کلی در انتخاب قالی و فرش باید میزان رفت و آمد روی فرش ها را در نظر بگیرید. در فضاهای شلوغ ، رنگ های روشن سریعا کثیف می شوند و همه لکه ها خودشان را نشان میدهند . بهترین گزینه برای فضاهای پرتردد فرشهایی با رنگ کدر و الگوی ظریف و ریز هستند.
همچنین باید به نحوه ی تمیز شدن فرش هم دقت کنید، مثلا در فضایی شلوغ، بهتر است از فرش هایی با پرز بلند استفاده نکنید، چرا که این فرش ها راحت جارو نمی شوند و بهتر است در فضاهای خلوت تر خانه از آن ها استفاده کنید.
نکته ی دیگر این است که می خواهید قالیچه را در کجا قرار بدهید؟ مثلا برای زیر میزغذاخوری، بهتر است از فرشهایی با طرح مرکزی استفاده نکنید، چرا که میز و صندلی ها مانع دیده شدن آن می شوند.


برای رنگ فرش، علاوه برنکات ذکر شده، باید ببینید که کلیت فضای خانه چطور است؟ رنگ کفپوش ، رنگ دیوار ها، مبلمان مورد نظر و سایر مسائل را در نظر بگیرید و سعی کنید رنگی انتخاب کنید که به بهتر شدن اتاق کمک کند.
مثلا برای اتاقی کوچک، نباید قالیچه ای با طرح های شلوغ و رنگ تیره خریداری کنید. اگر به این مسائل دقت کنید، چون فضایی یکپارچه و هماهنگ ایجاد کرده اید، دیگر نباید نگران از مد افتادن رنگ ها باشید.

مثلا در تصویر زیر، قالیچه ی انتخاب شده، با دیوارها، کوسن ها، میز، کفپوش و… هماهنگی دارد و تا مدت ها میتواند زیبایی فضا را تامین کند.

تطابق رنگ دیوار و کوسن ها با رنگ فرش

نکات متنوع و زیادی در این خصوص قابل بیان هستند، خلاصه ی کلام این که اول مشخص کنید که این قالیچه ها را میخواهید کجا قرار بدهید، رنگ مبلمان، کف و دیوار آن اتاق چطور است و فرش می تواند چه کمکی به بهتر شدن فضا کند، و بر اساس این مسائل، تصمیم بگیرید که چه فرشی خریداری کنید.

دقت داشته باشید که اگر مسائلی که ذکر کردیم، برایتان مشخص نیست، بهتر است فعلا خریدی انجام ندهید. ما بارها مشاهده کرده ایم که افراد خریدهایی انجام داده اند که با دقت کافی نبوده و باعث پشیمانی شان شده است. پیشنهاد نهایی ما این است که خرید قالی و قالیچه را جدای از سایر خریدهای خانه ندانید، و سعی کنید خریدهایتان هماهنگ و همسو با یکدیگر باشد. در صورت امکان اطلاعات و تصاویری مناسب از اتاق و وسایلی که میخواهید در آن قرار بدهید را به ما ارائه کنید، تا پیشنهادی دقیق و اختصاصی به شما ارائه کنیم.

مطالعه ی دو مطلب سایت با عنوان های  نکاتی در خصوص انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون منزل و نکاتی در خصوص اندازه فرش و قالیچه متناسب با اتاق  به شما کمک بیشتری خواهد کرد.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری