با سلام و خسته نباشید.. قصد خرید میز ناهار خوری و میز تلویزیون دارم - میخوام با توجه به رنگ مبل و نوع چوب مبل و بوفه هماهنگی بین اینها باشه و درعین حال نمیخوام همش رنگ استخونی باشه دوست دارم تنوع هم باشه در عین زیبایی.. ممنون میشم کمکم کنید ..

 • پرسیده شده توسط:

  فتانه جلالیان
 • پرسیده شده در:

  18 آبان 1398
 • پاسخ داده شده در:

  4 روز بعد
 • تعداد بازدید:

  2554

به دلیل درخواست مخاطب، عکس های ضمیمه شده به این سوال نمایش داده نمی شوند.

 • پاسخ داده شده در:

  22 آبان 1398
 • پاسخ داده شده توسط:

  سپیده مرادی
سلام خانم جلالیان گرامی

از حضورتان در جمع مخاطبان انستودیوز خوشحالیم. پیش از بیان پیشنهادات در خصوص خواسته‌های شما به این نکته توجه کنید که نحوه چیدمان فضا بر انتخاب رنگ مبلمان و تجهیزات بسیار موثر است. به عنوان نمونه در انتخاب رنگ میز تلویزیون باید بدانید که رنگ و طرح دیوار، تابلوها، چراغ‌ها و ... در انتخاب رنگ و طرح میز تلویزیون تاثیرگذار است. همچنین در مورد میز ناهارخوری میزان و نحوه‌ی ارتباط فضای غذاخوری با آشپزخانه و پذیرایی اهمیت دارد چرا که این ارتباط تعیین می کند آیا الزامی برای هماهنگی این فضا با فضای آشپزخانه یا پذیرایی وجود دارد یا فضای ناهارخوری به عنوان یک فضای مجزا، رنگ‌بندی و طراحی خاص خود را خواهد داشت. بنابراین برای تصمیم گیری مناسب در خصوص رنگ‌بندی‌ها باید از چیدمان فضا مطلع بود.

در حال حاضر با تصاویری که ارسال کرده‌اید از چیدمان فعلی خانه‌ی شما اطلاعاتی نداریم و به همین دلیل نمی‌توانیم نظر کاملا قطعی در مورد خواسته‌های شما بیان کنیم. با این حال در ادامه پیشنهاداتی را بیان می‌کنیم تا راهنمای شما در زمینه‌ی انتخاب میز تلویزیون و میز ناهارخوری باشد. بطور کلی پیشنهاد ما به مخاطبان این است که تا آن‌ جایی که امکان دارد رنگ تجهیزات چوبی را هماهنگ و همسو انتخاب کنند و از ایجاد تضاد رنگی (مثلا فندقی و سفید) پرهیز کنند و اگر قصد ایجاد تنوع در رنگ‌بندی فضای منزل را دارند، این تنوع را با تجهیزات پارچه ای اعمال کنند. برای مثال با استفاده از تنوع در پارچه مبل‌ها، پرده و کوسن‌ها به فضا نشاط ببخشند. چرا که تجهیزات چوبی در گوشه های مختلف خانه و در سطحی اندک حضور دارند و اگر باهم هماهنگ باشند می توانند در فضا وحدت بیشتری ایجاد کنند. مثلا در یک فضا پایه مبل‌ها، میز تلویزیون، بوفه، میز عسلی، میز جلو مبلی، از تجهیزات چوبی هستند و اکثرشان به تنهایی هویت مستقل ندارند و با عنصری دیگر تعریف می شوند (پایه مبل با پارچه مبل، میز جلومبلی با مبل و فرش، میز تلویزیون با دیوار تلویزیون و...). لذا بهتر است تلاش کنیم با ایجاد هماهنگی بین عناصر چوبی که به تنهایی هویت مستقل و خاصی ندارند، یک هویت کلی تحت عنوان تجهیزات چوبی خانه ایجاد کنیم. این مساله در خانه‌هایی با سالن زیر 25 متر اهمیت بیشتری دارد چرا که معمولا در این فضاها تنها یک دست مبل چیده می‌شود. در نتیجه رنگهایی که برای چوب در منزل شما پیشنهاد کرده‌ایم اکثرا در طیف رنگی روشن و گرم و نزدیک به رنگ فعلی هستند تا تضاد زیادی ایجاد نشود.

با این حال از آنجایی که شما به دنبال تنوع هستید می‌توانید از رنگ‌های هم خانواده‌ی رنگ استخوانی با تن کمی روشن‌تر یا تیره‌تر مثل کاهی، خاکی، گندمی و ... استفاده کنید. پیشنهاد ما این است میزهایی که دو ترکیب رنگی دارند به عنوان نمونه رنگ سفید با استخوانی ، کاهی، کرم یا گندمی را انتخاب کنید. در تصویر زیر پالت‌های رنگی پیشنهادی را مشاهده می‌نمایید با این توضیح که سه رنگ علامت‌گذاری شده رنگ‌های موجود در فضای پذیرایی خانه‌ی شماست.سه پالت رنگی پیشنهادی با توجه به سه رنگ موجود در فضا

حالت اول

در این حالت میز تلویزیون و میز ناهارخوری سفید هستند و برای هماهنگی بیشتر میز تلویزیون با رنگ‌های دیگر پالت، قسمتی از آن به رنگ عنابی سیر خواهد بود. صندلی‌های غذاخوری می‌توانند به رنگ عنابی روشن باشند. همچنین می‌توانید دو صندلی صورتی هم رنگ مبل‌ها و بقیه صندلی‌ها را عنابی روشن انتخاب کنید. رنگ پنجم در پالت که عنابی سیر است را می‌توانید در اکسسوری‌ها مثل گلدان، کوسن، تابلو، رانر رومیزی و ... به کار ببرید.


رنگ‌بندی پیشنهادی اول


حالت دوم

در این حالت رنگ میز تلویزیون و میز ناهارخوری می‌تواند استخوانی یا رنگی گرم‌تر از آن باشد و صندلی‌ها رنگی از خانواده‌ی رنگ صندلی‌های فعلی یعنی رنگ نسکافه‌ای انتخاب شود. اکسسوری‌هایی (آباژور ایستاده، کوسن، طرح‌های تابلو) با یک رنگ صورتی پررنگ‌تر از حالت فعلی می‌تواند باعث ایجاد تنوع رنگی در فضا گردد. این پالت کم‌ریسک‌ترین حالت است که باعث می‌شود فضا خیلی شلوغ نشود.


رنگ‌بندی پیشنهادی دوم


حالت سوم

در این حالت رنگ میز ناهارخوری و میز تلویزیون می‌تواند سفیدیا شیری باشد. صندلی‌ها می‌توانند بنفش یا بنفش و صورتی بی‌حال انتخاب شوند. در اکسسوری‌ها مانند کوسن، گلدان‌های شیشه‌ای یا ظروف تزیینی رنگ‌‌های بنفش و صورتی بی‌حال را به کار ببرید تا وحدت رنگ در فضا بیشتر شود.


رنگ‌بندی پیشنهادی سوم


امیدواریم رنگ‌های پیشنهادی مورد قبول شما قرار گرفته باشد. چنان چه سوالی برایتان مطرح شد می توانید آن را با ما در میان بگذارید.
طراحی و توسعه وب استودیو