باسلام و احترام ، بنده مبل ۱۱ نفره با کاناپه با رنگ سبز سیر و صندلی میزبان با رنگ مسی خریده ام ، صندلی های نهارخوری هم به همین رنگ می باشد ، کاغذ دیواری با دو طرح ساده و طرح دار که در عکس براتون ارسال می کنم خریداری کردم ، الان می خواستم رنگ پرده و موکت رو انتخاب کنم ، با این توضیح که دو فرش ۱۲ متری طرح کرم و گلهای گل بهی دارم ، ممنون میشم کمکم کنید ،عکس مدل مبل و رنگ پارچه های مبلی و کاغذ دیواری رو براتون ارسال می کنم

 • پرسیده شده توسط:

  شهربانو عالی پور
 • پرسیده شده در:

  16 آبان 1398
 • پاسخ داده شده در:

  3 روز بعد
 • تعداد بازدید:

  101

به دلیل درخواست مخاطب، عکس های ضمیمه شده به این سوال نمایش داده نمی شوند.

 • پاسخ داده شده در:

  19 آبان 1398
 • پاسخ داده شده توسط:

  سپیده مرادی
سلام خانم عالی پور گرامی

از حضورتان در جمع مخاطبان انستودیوز بسیار خوشحالیم. با توجه به رنگ هایی که تا به حال انتخاب کرده اید، رنگ کرم (کاغذ دیواری و فرش‌ها) رنگ زمینه در نظر گرفته شده‌ است و بیش‌ترین درصد حضور در فضا را دارد. بعد از آن رنگ سبز سیر (سه کاناپه و شش صندلی ناهارخوری) و رنگ مسی (دو مبل تک نفره و دو صندلی ناهارخوری) رنگ‌هایی هستند که بیش‌ترین درصد حضور در فضا را دارند. به این ترتیب در یک حالت می توانید رنگ گلبهی که حضور کمتری در فضا دارد را به عنوان رنگ تاکیدی در اجزای کوچک‌تر دکوراسیون وارد کنید و در حالت دیگر نیز می توانید از ترکیب رنگ های کرم و سبز بهره بیشتری ببرید تا فضای خلوت تر و آرام تری داشته باشید.

مشکلی در رنگبندی فعلی


در پالت زیر رنگ‌های اساسی موجود در فضا مشخص شده است. دقت کنید از آن جایی که سه کاناپه‌ی بزرگ و شش صندلی به رنگ سبز سیر هستند و این رنگ نیز ذاتا قدرتمند و تیره است، حضور آن در فضا بسیار به چشم می آید. از طرفی رنگ مسی هم تقریبا به همان تیرگی و قدرت رنگ سبز است و این مساله رقابتی بین دو رنگ سبز و مسی ایجاد می کند و فضا کمی آشفته به نظر خواهد رسید. اگر یکی از این دو رنگ را روشن‌تر یا هماهنگ تر با دیگری انتخاب می‌کردید، در فضا از لحاظ شدت رنگ تعادل بهتری ایجاد می شد.انتخاب رنگ موکت


رنگ موکت می‌تواند کرم که رنگ زمینه‌ی فضای پذیرایی است انتخاب شود. در این حالت به دلیل روشن بودن و از طرفی یک‌رنگ بودن با رنگ دیوارها و فرش فضا گسترده‌تر به نظر خواهد آمد. پیشنهادهای دیگر برای رنگ موکت رنگ‌های خانواده‌ی کرم مثل بژ، استخوانی و ... است به این صورت که خیلی متفاوت از رنگ فرش‌‌ها نبوده ولی کمی سیرتر یا روشن‌تر از آن باشد. در تصاویر زیر نمونه‌هایی از رنگ‌های پیشنهادی را مشاهده می‌نمایید. بطور کلی توجه داشته باشید از آنجایی که کف خانه سطحی است که در زمینه دکوراسیون قرار میگیرد، بهتر است آن را به رنگی روشن و خنثی انتخاب کنید که بتواند راحت تر با سایر رنگ ها و اجزای دکوراسیون هماهنگ شود.


انتخاب پرده


در مورد انتخاب رنگ پرده‌ها باید بدانید که این موضوع ارتباط زیادی با چیدمان خانه دارد و از نظر ما برای نتیجه گیری بهتر ابتدا باید چیدمان مبلمان خانه شما مشخص گردد. دانستن اینکه کدام مبل و با چه رنگی در کدام بخش از پنجره قرار می‌گیرد در تعیین رنگ پرده‌ی آن بخش از پنجره تاثیر دارد. برای مثال اگر کاناپه های سبز در کنار پنجره قرار بگیرند فضایی متفاوت با زمانی که میز غذاخوری یا مبل های تک در آن محل باشند ایجاد خواهد شد.

به هر حال به طور تقریبی ایده‌ی طرح و رنگ پرده‌ها را مشخص می‌کنیم. برای پرده‌ها می‌توانید از رنگ بژ که شدت رنگ بیشتری نسبت به رنگ کرم دیوارهای دو طرف دارد و تمایز ایجاد می‌کند در کناره‌های پنجره و از رنگ سفید یا نباتی در وسط پنجره استفاده کنید. پیشنهاد دیگر برای رنگ پرده‌ی کناره‌های پنجره رنگ گلبهی است. در تصاویر زیر حالت اول وضع موجود، حالت دوم، سوم و چهارم پیشنهاد طرح پرده‌ها و حالت پنجم زمانی است که پرده‌ ‌های پنجره یک متری جمع می‌شود و کولر روشن است. در این وضعیت هم می‌توان از منظره بیرون بهره برد هم می‌توان برای جلوگیری از دید بیرون به داخل خانه از شیدهای رومن بر روی پنجره استفاده کرد. به طور کلی در ترکیب‌بندی پرده‌ها سعی شده که دیوار با وجود اینکه به سه بخش تقسیم شده، یکپارچه‌تر به نظر برسد. چنانچه فعلا برای بخشی از دیوار که رنگ تیره دارد، ایده‌ای ندارید یا می‌خواهید طراحی آن را به بعد واگذار کنید، می‌توانید کل دیوار را با پرده‌ها بپوشانید تا ظاهر یکدست‌تری ایجاد شود. یادآوری می‌کنیم چنانچه تمایل دارید می‌توانید در چیدمان پذیرایی منزلتان با ثبت درخواست مشاوره چیدمان از تخصص همکاران ما بهره ببرید تا طرح و رنگ پرده‌ به گونه‌ای مناسب‌تر و با توجه به شرایط چیدمان فضا ارائه گردد.در تصویر زیر نیز می توانید جزییات بیشتری در این خصوص مشاهده کنید. سه حالت رنگی با ترکیب پرده کرم و مسی، کرم و سبز یا گلبهی و سفید بسته به چیدمان فضا قابل استفاده هستند. حالتی که برای پرده بالای کولر پیشنهاد می کنیم نیز چیزی مشابه تصویر سمت راست خواهد بود که البته در این تصویر از پرده کرکره ای استفاده شده و پیشنهاد ما پرده رومن که طرح های متنوع تری دارد است.

پرده بالای کولر را چکار کنیم

با توجه به مسئله‌ای که در مورد شدت رنگ مبلمان و تفاوت زیاد بین رنگ دو مبل بیان شد، بهتر است از کوسن هایی با رنگ های متفاوت استفاده نکنید و بر روی هر مبل، کوسنی با رنگی مشابه همان مبل اما با شدت رنگی کمتر قرار بدهید. امیدواریم پاسخگوی پرسش شما بوده باشیم. چنان چه پرسش دیگری دارید از همین طریق با ما در ارتباط باشید.
طراحی و توسعه وب استودیو