پاسخ داده شده
0
0

باسلام خدمت کارشناس محترم.لطفامنو راهنمایی کنید میخاستم بدونم اینجوری که من مبلهامو چیدم ایا اصولی هستش؟تصویر چیدمان را براتون ارسال کردم.چون ورودی خانه به پذیرایی هست کمی بامبلها برخورد پیدامیکنم موقع ورود به منزل.

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
  • شیداکاظمی پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

با ترسیم نقشه ی  چیدمان خانه تان مشاهده کردیم که بهتر است چیدمانی داشته باشید که با آن بتوانید فضای ورودی را بهتر و کامل تر تعریف کنید، مساله ی مهم شما در حال حاضر این است که ورودی خانه، درست تعریف نشده و کسی که وارد خانه بشود، بدون هیچ حائل و مرزی، پا به پذیرایی می گذارد.

این مساله تا حدود زیادی ناشی از نقشه ی خانه است. اما راهکاری که ما به شما پیشنهاد میکنیم، کمی این مساله را تلطیف می کند.

چیدمان اولیه و چیدمان پیشنهادی

چیدمان اولیه و چیدمان پیشنهادی

مشاهده می کنید که در حالت فعلی، نیمی از نشیمن، به فضای رفت و آمد اختصاص داد شده و حتی ممکن است زمان تماشای تلویزیون این مساله باعث مشکل شود. ضمن اینکه چیدمان فعلی رو به راهروی اتاق خواب هاست و شاید دوست نداشته باشید مهمانانتان همیشه رو به اتاق خواب باشند.

در چیدمان پیشنهادی، شما محل تلویزیون را با میز دونفره تعویض می کنید و فضای پذیرایی را از محل رفت و آمد مجزا می کنید و دو پایه ی جلویی مبل ها را روی فرش قرار می دهید تا هم چیدمان بهتری داشته باشید، هم عرض کمتری را اشغال کنید.

مساله ی مهم در این چیدمان، این است که فاصله ی میز دونفره با مبل ها کم می شود، ما قطر میز شما را 90 سانتی متر در نظر گرفتیم و فاصله ی تقریبی 70 سانتی متر برای رفت و آمد باقی ماند، که فاصله ی نسبتا مناسبی برای عبور و مرور است.

مشکل دیگری که حل می شود دید به اتاق خواب هاست، با این چرخش، دید دائمی مهمانان به سمت اتاق خواب از بین می رود و حریم بیشتری برای آن قسمت خانه قائل خواهید شد.

چیدمان پیشنهادی با جزییات بیشتر

چیدمان پیشنهادی با جزییات بیشتر

در این چیدمان پیشنهادات دیگری هم برای شما داشته ایم، مثلا اینکه بوفه را کنار بگذارید و به جای آن از کنسول پشت مبلی استفاده کنید، تصویر پایین، سمت راست به شما نشان میدهد که کنسول پشت مبل چطور می تواند باعث شود پشت کردن مبل به در ورودی به چشم نیاید و کسی که به خانه وارد می شود به جای دیدن پشت مبل، یک کنسول زیبا با وسایل دکوراتیو روی آن را مشاهده کند.

همچنین در تصویر بالا سمت راست مشاهده میکنید که یک آینه و کنسول کوچک چقدر به تعریف محدوده ی ورودی خانه کمک کرده اند، شما میتوانید یک کنسول کوچک با آینه نیز در مقابل کنسول پشت مبل قرار بدهید تا به زیبایی ورودی خانه تان را تعریف کرده باشید.(اگر جاکفشی ندارید، از آینه و جاکفشی استفاده کنید.)

همچنین قرار دادن یک درختچه ی زیبا در گوشه ی بالا سمت چپ خانه، میتواند فضای خانه را بسیار زیبا کند و از خشونت گوشه ها بکاهد، مخصوصا که این گوشه در کنار پنجره است و محلی نورگیر و مناسب برای رشد درختچه ایجاد می کند.

امیدواریم از پاسخ ارائه شده رضایت داشته باشید، درصورتی که این پاسخ را ناقص ارزیابی میکنید، حتما به ما اطلاع بدهید تا نکات ناگفته را تکمیل کنیم.

0
0

سرکار خانم کاظمی گرامی
با تشکر از شما که سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید.
به طور کلی چیدمان مبل هایتان به صورت صحیحی است، تقارن مناسبی رعایت شده و انتخاب رنگ ها مناسب بوده است و توانسته اید فضایی مناسب و زیبا ایجاد کنید، از این بابت به شما تبریک می گوییم.
مساله ای که ذکر کرده اید نیز، کاملا صحیح است. طراحی نقشه ی خانه به صورتی است که به محض ورود به خانه، با مبل ها روبرو می شوید و این مساله چندان ایده آل نیست.
با توجه به اینکه این مساله ناشی از طراحی و ساخت خانه است، شاید نتوان راهکار قطعی و نهایی ارائه کرد.
در حال حاضر می توان این پیشنهاد را ارائه کرد که میز دو نفره را به ضلع مقابل انتقال بدهید و مبلمان را کمی به سمت دیوار مقابل در ورودی بکشید تا با ایجاد فاصله، گشایشی در مقابل در ورودی ایجاد شود.

اما برای ارائه ی راهکاری مناسب و کاربردی، پیشنهاد میکنیم علاوه بر تصاویری که ارسال کرده اید، تصاویری هم از ضلع روبرو ارسال کنید، به این صورت که ما بتوانیم مشاهده کنیم دیوار پشت تلویزیون به چه شکل است و نسبت فضاهایی مثل اتاق خواب و آشپزخانه، با نشیمن خانه تان به چه صورت است.

بر اساس تصاویر جدیدی که ارسال کنید می توانیم پیشنهادات بهتری به شما ارائه کنیم، در حال حاضر با توجه به اینکه از محل آشپزخانه و طراحی دیوار پشت تلویزیون اطلاع نداریم، شاید پیشنهادی که به شما ارائه کردیم، پیشنهاد مناسبی نباشد.

0
0

باسلام خدمت کارشناس محترم ومتشکرم ازوقتی که گذاشتید میخاستم بدانم که جوره دیگه ای نمیشه چید که بهتر و مدرن تر ازاین باشه و مشکلی هم در رفت امد پیش نیاد

تصویر
  • شیداکاظمی پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

خانم کاظمی گرامی، با تشکر از ارسال این تصویر، امروز پاسخ مناسب تری با توجه به تصویر برایتان ارسال خواهیم کرد، در صورت امکان، برای کمک به ما ابعاد حدودی فضا را به ما بگویید تا بتوانیم با ترسیم نرم افزاری نقشه ی خانه تان، چیدمان ایده آل را برایتان ارائه کنیم.
به ترتیب با خط های 1: فاصله ی پرده تا دیوار پشت تلویزیون، خط 2 فاصله ی دیوار کنار در ورودی تا پرده، خط 3 فاصله ی در ورودی تا دیوار مقابل خط 4 فاصله ی دیوار آیفون تا دیوار روبرو.

فاصله های لازم

فاصله های لازم

0
0

باسلام فاصله پرده تا دیوار پشت تلویزیون573

در ورودی تا دیوار روبرو 721

ایفون تا دیوار655

در تا پرده 269

  • شیداکاظمی پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

شرمنده خط دو را اشتباه نوشتم فاصله دیوار کنار در تا پرده384. صحیح است

  • شیداکاظمی پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

باسلام وخسته نباشید خدمت کارشناس محترم.ممنونم از پیشنهاد فوق العاده و ارزشمند تون.سوالی داشتم راجع به ایینه وکنسول کوچک که در پلان بود.سوالم اینه که میشه بجای ان از ایینه شمعدان پایه دار که تصویرشو ارسال کردم استفاده کرد.واگه میشه بگین ویترین راکجا بذارم چون نبود در چیدمان پیشنهادی تون.ممنونم.

تصویر
  • شیداکاظمی پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

در حالت پیشنهادی ما، ویترین با کنسول ها جایگزین شده بود.

اما اگر علاقه دارید تا آن را نگه دارید، شاید حفظ آن در محل فعلی، گزینه ی مناسبی باشد، یعنی ویترین سمت راست تلویزیون(نزدیک به پنجره و پرده) قرار بگیرد که هم دید مناسبی به آن باشد، هم در مسیر رفت و آمد قرار نگیرد.

از نظر ما آینه و شمعدان پیشنهادیتان می تواند گزینه ی مناسبی برای قرار گیری در محل ورودی باشد، برای اطمینان از این مساله شما می توانید تغییرات لازم را انجام بدهید و کلیاتی مثل چرخش مبل ها و تغییر مکان میز را انجام بدهید و اگر تغییرات به نظرتان رضایت بخش بود، کنسول و آیینه و شمعدانی ها را اضافه کنید. نهایتا اگر آینه و شمعدانی به نظرتان ترکیب زیبایی ایجاد کرد حتما آن ها را آنجا قرار بدهید و اگر به سلیقه تان زیبا نشد، بعد ها می توانید یک کنسول و آینه ی جدید برای آن قسمت خریداری کنید.

(اگر از تغییرات اعمال شده رضایت داشتید لطفا تصاویر پس از تغییرات را نیز برایمان ارسال کنید، چرا که رضایت شما و بهبود فضای منزلتان باعث خوشحالی اعضای تیم مشاوره ی سایت خواهد بود.)

نمایش 8 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری