پاسخ داده شده
0
0

با سلام پذیرایی ما تقریبا5*5 متره و من در چیدمان دچار مشکل شدم اگه میشه یه راهنمیی بهم بکنین که مدرن باشه با شکراز سایت خوبتون

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
  • mahsa پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سرکار خانم مهسا گرامی
از حضور شما در انستودیوز بسیار خرسندیم، لازم به ذکر است که با توجه به اینکه سوالتان را در زیر سوال دیگری مطرح کرده بودید، آن را به صورت مجزا مطرح کردیم تا بتوان راحت تر و بهتر به بررسی کارتان پرداخت.

در ابتدا لازم است نکاتی را در خصوص وضع موجود چیدمان منزل شما بیان کنیم . مواردی که در ادامه بیان می شود به نظر می رسد مشکلات چیدمان منزل هستند و در صورت رفع آن، چیدمان رضایت بخشی خواهید داشت:
فرش ها: اولین نکته آن است که فرش ها تمام فضا را پر کرده اند. فرش ها در طراحی داخلی عناصری هستند که می توانند فضای منزل را تعریف کنند. برای مثال شما با قرار دادن یک فرش 12 متری در پذیرایی محدوده ای را تعریف کرده اید که می توان مبلمان را حول آن قرار داد و فضای نشیمن را ایجاد کرد. معمولا فرش ها دارای طرح های مرکز گرایی هستند که به تعریف فضا و تاکید بر مرکز فضا کمک می کند. وضعیت فعلی چیدمان پذیرایی منزلتان به گونه ای است که فرش بزرگتر در گوشه واقع شده و درز بین فرش ها در وسط فضا؛ به همین دلیل تعریف درستی از فضا صورت نگرفته به همین خاطر ممکن است فضا به صورت رها شده و خالی به نظر برسد .

مبل ها: در چیدمان مبلمان باید توجه داشته باشید که فاصله مبل ها از هم به درستی رعایت شده باشد. در واقع فاصله خیلی کم مبل ها از هم و یا فاصله زیاد آنها از هم، هیچ کدام مطلوب نیست و بایستی مبل ها با فاصله مناسبی از هم چیده شوند تا فضای مناسبی برای دورهم نشینی و گپ و گفت فراهم شود. در اینجا مشاهده می کنید که دو مبل تک نفره فاصله زیادی از هم دارند، همچنین مبل سه نفره و دونفره تقریبا به هم چسبیده اند.
سایر موارد: علاوه بر چیدمان درست مبلمان، اضافه کردن عناصر دیگر چون پرده و رنگ یا کاغذ دیواری برای دیوار ها و همچنین طراحی مناسب دیوار پشت تلویزیون با استفاده از شلف ها یا تابلوها (در مشاوره دیگری که از اینجا قابل دسترس است به آن پرداخته ایم) می تواند فضای زیباتری برایتان ایجاد کند.

چیدمان وضع موجود

چیدمان وضع موجود

ضمنا حسن سلیقه شما در استفاده از گلدان ها را در نشیمن تحسین می کنیم و پیشنهاد می کنیم از گلدان ها در کنار میز تلویزیون ، کنار مبل سه نفره و یا در گوشه ها استفاده نمایید.


با توجه به موارد ذکر شده در بالا، چند گزینه چیدمان می توان به شما ارائه کرد. در این چیدمان ها سعی شده است فضای نشیمن صمیمی تری ایجاد شود تا افراد بتوانند بهتر با هم تعامل داشته باشند.

حالت اول:

حالت اول چیدمان پیشنهادی

حالت اول چیدمان پیشنهادی

در حالت اول پیشنهاد ما آن است که مبل سه نفره جلوی دیوار پنجره قرار بگیرد و در دو طرف آن میز عسلی و چراغ های پایه دار می توانید قرار دهید، همچنین پرده ای که در پس زمینه آن قرار خواهد گرفت فضا را زیبا تر می کند. مبل های تک نفره را در دو طرف مبل دو نفره به صورت زاویه دار قرار داده ایم تا فضای صمیمی تری برای صحبت ایجاد شود. در این حالت تلویزیون در همان جای فعلی باقی می ماند و بوفه در کنار آن قرار می گیرد. می توانید با اضافه کردن تابلو ها یا گلدان ها در این قسمت دیوار پشت تلویزیون را تزیین نمایید. همچنین پیشنهاد می کنیم یک فرس بزرگتر را در فضا قرار دهید تا فضای نشیمن بهتر تعریف شود.

حالت دوم:

حالت دوم چیدمان پیشنهادی

حالت دوم چیدمان پیشنهادی

در حالت دوم نیز تلویزیون در همان جای فعلی باقی می ماند. مبل های تک نفره روبروی مبل سه نفره قرار می گیرند. در این حالت مبل ها در سه وجه و تلویزیون در وجه چهارم قرار می گیرد.

حالت سوم:

حالت سوم چیدمان پیشنهادی

حالت سوم چیدمان پیشنهادی

در حالت سوم پیشنهاد می کنیم جای تلویزیون را تغییر دهید(البته اگر محدودیتی به لحاظ سیم آنتن ندارید) و آن را به دیوار روبرو انتقال دهید. ویژگی این حالت آن است که در بدو ورود به منزل دیوار مربوط به تلویزیون که به زیبایی طراحی می شود و نقطه تاکیدی در فضا است، در معرض دید قرار می گیرد.


هر سه حالت چیدمان پیشنهادی از نظر ما مناسب هستند و می توانید طبق نظر خود هر کدام را انتخاب کنید. فراموش نکنید که عناصر دیگر مثل پرده ، رنگ یا کاغذ دیواری ، قفسه های تزیینی و … می توانند به شما برای داشتن فضایی زیباتر کمک کنند.


امیدواریم پاسخ ارائه شده از نظر شما مناسب بوده باشد. اگر چنانچه چیدمان خاص دیگری مد نظرتان است و یا سوال دیگری در خصوص رنگ دیوارها ، تزیین دیوار پشت تلویزیون و یا انتخاب پرده دارید می توانید از همین طریق با ما در میان بگذارید.

0
0

سلام مرسی از سایت و پاسخگویی عالیتون پرده آبی سیر هست که تااخر هفته نصب میشه اگه مبل رو جلوی پنجره بزاریم از زیبایی پنجره کم نمیکنه و با یه فرش12 متری بقیه فضاخالی از فرش میشه در نظر اول فضا رو زشت نشون نمیده؟؟؟

  • mahsa پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

با سلام مجدد خدمت شما

در خصوص قرارگیری مبل جلوی پنجره، لازم است بگوییم نه تنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد بلکه فرصتی است برای زیبایی بیشتر فضا، البته قرار گیری مبل جلوی پنجره گاهی می تواند مشکلاتی را ایجاد کند:

ترکیب ناهماهنگ مبل با پرده: طرح و رنگ پرده ، ارتفاع آن و مبل و کوسن هایی که استفاده خواهید کرد بایستی ترکیب هماهنگی را با هم ایجاد نمایند در غیر این صورت ممکن است نتیجه مطلوب نباشد.

کاهش نورگیری اتاق: گاهی قرار دادن مبل جلوی پنجره می تواند جلوی ورود نور را بگیرد اما این مشکل زمانی اتفاق می افتد که ابعاد و ارتفاع تاج مبل به قدری باشد که جلوی دید و نور را بگیرد، اما در تصاویر ارسالی شما ارتفاع مبل کمتر از ارتفاع کف پنجره یا مساوی آن است و لذا از این بابت هم خیالتان راحت باشد.

تصاویر زیر نمونه هایی از قرارگیری مبل در مقابل پنجره را نشان می دهد. همانطور که مشاهده می کنید قرار دادن چراغ هایی در دو طرف مبل و هماهنگی رنگ یا بافت کوسن ها با پرده، نکاتی هستند که زیبایی فضا را دوچندان می کنند.

قرارگیری مبل در مقابل پنجره و ایجاد ترکیب بندی هماهنگ با پرده

قرارگیری مبل در مقابل پنجره و ایجاد ترکیب بندی هماهنگ با پرده

قرارگیری مبل جلوی پنجره و پرده در خانه های ایرانی (منبع:اینستاگرام نوعروس)

قرارگیری مبل جلوی پنجره و پرده در خانه های ایرانی (منبع: منزل نوعروس)

در رابطه با ابعاد فرش و خالی به نظر رسیدن فضا توصیه می کنیم نگاهی به مطلب «نکاتی در خصوص اندازه فرش و قالیچه متناسب با اتاق» بیندازید . در این مطلب به این نکته اشاره شده است که «یکی از اصلی ترین کارکرد های فرش و قالیچه کمک به تعریف یک فضاست»، همچنین نکات دیگری در خصوص نحوه چیدمان مبل ها روی فرش آمده است که با رعایت آنها چیدمانی زیبا خواهید داشت.

اگر مبل ها را به درستی روی فرش قرار دهید به طوری که پایه های جلویی آن روی فرش قرار گیرند در واقع فرش به مبل اتصال پیدا می کند و فضا یکپارچه به نظر می رسد و قسمت های خالی را مبل ها پوشش می دهند. همچنین فضای نشیمن به درستی توسط فرش تعریف می شود.

در قسمت راهروها و ورودی می توانید قالیچه های کوچکی قرار دهید تا به آن قسمت ها نیز شخصیت ببخشید و فضا را تعریف کنید . در این صورت دیگر مساحت زیادی از فضا خالی نیست و فضاهای منزل از جمله نشیمن، ورودی و راهروها دارای قالیچه های مخصوص به خود هستند.

نکته پایانی آنکه پوشش کف منزل فقط و فقط فرش ها نیستند؛ نمایان بودن سرامیک یا سنگ کف نیز در کنار فرش ها و سایر عناصر منزل می تواند به زیباتر شدن فضا کمک کند. بنابراین پوشاندن تمام مساحت کف با فرش چندان روش مناسبی نیست.

البته شاید جنس مصالح کف منزل شما چندان مناسب نیست و تمایل ندارید نمایان باشد، در این صورت می توانید از کف پوش های دیگری مثل موکت، پارکت یا انواع کف پوش پی وی سی برای پوشاندن کل کف استفاده کنید و برای تعریف و تفکیک فضاها از فرش های مختلف بهره ببرید.


امیدواریم پاسخ ارائه شده برای شما مناسب بوده باشد. فراموش نکنید در همه مراحل چیدمان و دکوراسیون منزل تان، ما همراهی تان خواهیم کرد. اگر سوال دیگری در این خصوص داشتید حتما با ما در میان بگذارید.

نمایش 3 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری