پاسخ داده شده
0
0

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان عزیز انستدیوز،
من بهمراه همسر و پسر یکسالمون قراره تا دوماه آینده وارد منزل جدیدمون بشیم، یک واحد آپارتمان صدمتری که متاسفانه سالن یکپارچه ای نداره، یک سمت سالن پنجره قرار داره و سمت مقابلش اپن آشپزخانه که بصورت کج قرار گرفته و یک سمت دیگه دیوار سالن که باریکتر هست پنجره به سما بالکن! تنهآ یک دیوار باریک سمت اتاق خواب میماند که روی آنهم رادیاتور نصب است، سوالات من شامل:
1_ چیدمان مبلمان چگونه باشد که هم کجیهای اپن و دیوار دیگر سالن را کمتر نشان دهد
2_ محل مناسب برای تی وی
3_پرده مناسب برلی پذیرایی با توجه به ناهمانگ بودن پنجره ها با هم، آیا ترکیب تور و شیدرول مناسبه؟
4_من یکدست مبلمان هفت نفره اتریشی، یکدست ناهارخوری شش نفره دارم، آیا نیازی به خرید مبلمان راحتی هم هست؟
5_ محل قرارگرفتن ناهرخوری توی اشپزخونه بهتره یا داخل سالن؟

بودجه ی در دسترس.
تا 5 میلیون تومان
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
شناخت بهتر شما
مبل استیل, مبل راحتی مدرن, فضای رسمی
  • سمیه پرسیده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم سمیه گرامی
بسیار خوشحالیم که سوال خود را با مادر میان گذاشته اید. پیش از پاسخگویی به سوالتان لازم می دانیم صمیمانه به خاطر تاخیر ایجاد شده در پاسخگویی به سوالتان از شما عذرخواهی کنیم.
با بررسی تصاویر و نقشه ی ارسالی شما از نظر ما دیوار بالایی برای قرارگیری تلویزیون مناسب تر به نظر می رسد، قرارگیری تلویزیون روی این دیوار باعث می شود دید مناسبی از آشپزخانه نیز فراهم باشد، همچنین مهمانان شما حین حضور در منزل، به آشپزخانه دید ندارند که این مساله می تواند نکته ای مثبت برای این چیدمان باشد. اما این چیدمان می تواند دو مساله را در بر داشته باشد، ابتدا دید به سمت اتاق خواب ها و سپس، قرارگیری رادیاتور روی این دیوار. برای محدود کردن دید به سمت اتاق خواب ها پیشنهاد می کنیم (در نقطه B) از پرده های تزیینی مدرن استفاده کنید و برای رادیاتور نیز می توانید با کمک نجارها یا کابینت سازهای مورد اطمینانتان طرح هایی اختصاصی مانند تصاویر زیر ایجاد کنید. در این حالت شما هم پوششی برای مخفی کردن رادیاتور ایجاد می کنید(با پوشش مشبک در جلوی رادیاتور،گردش هوای گرم نیز مختل نمیشود) ، هم میزی مناسب برای تلویزیون خواهید ساخت.

ایجاد سکانس بصری با استفاده از پرده تزئینی

استفاده از پرده های تزئینی برای تفکیک فضا ها

پوشش شوفاژ با امکان انتقال گرما

پوشش های زیبا و کاربردی برای رادیاتور

پوشش شوفاژ با امکان انتقال گرما

پوشش های زیبا و کاربردی برای رادیاتور

همنشینی شوفاژ و تلویزیون

راهکار های ترکیب میز TVو پوشش دکوراتیو رادیاتور

در خصوص خطوط اریب باید گفت که چیدمان پیشنهادی ما به صورتی است که چیزی در راستای خطوط اریب نباشد، در این حالت به این خطوط تاکید کمتری شده و تاثیر حسی آن ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد. با این حال برای پخی های موجود، می توانید از کنسول نیم دایره، یا درختچه ای مانند فیکوس استفاده کنید تا تاثیر این پخی اریب بر فضا را کاهش بدهید.
حتی میتوان در این قسمت اریب همانند پلانی که در زیر(سمت راست) برایتان آورده ایم .کمدی برای لباس مهمان تعبیه کرد. (نقطه C )که باعث ایجاد حریم جدا کننده قسمت ورودی wc و فضای نشیمن شود. و همچنین تاقچه های کوچک مثلثی (نقطه D) رو به نشیمن که می تواند مکان خوشایندی برای اشیای تزیینی شما باشد.

استفاده کاربردی از پخی دیوار

پلان های چیدمان

استفاده کاربردی از گوشه ها

ساخت شلف های مثلثی در کنج

احتمال دارد در نگاه اول چیدمان به نظر شما کمی خالی رسیده باشد، اما باید گفت که در این چیدمان به حضور فرزند شما توجه شده است با نظر به لزوم تحرک راحت او در خانه، چیدمان به صورتی است که فضاهای رفت و امد مختل نشده اند و امکان برخورد او با مبلمان و سایل کمتر می باشد، همچنین در جلوی اپن (نقطه ی A) فضایی باز برای بازی آزادانه ی کودک و در عین حال نظارت بر او در زمان کار کردن شما در اشپزخانه فراهم است.
*توجه داشته باشید که با توجه به عرض فضای منزلتان و لزوم عبور و مرور راحت برای قسمت نشیمن فرشی 6 متری می تواند مناسب باشد.
یکی از رایج ترین انتخاب ها برای کف موکت اس. (کف آشپزخانه شامل این موضوع نمی شود). موکت ها می توانند اتاق شما را گرمتر ، مجلل تر و وسیع تر نشان دهند و طیف گسترده رنگ و بافت و طرح و جنس آنها این امکان را به شما می دهد تا تأثیری مثبت در فضای ایجاد کنید. برای اینکه انتخابی درست داشته باشید باید پیش از اقدام به خرید و نصب موکت نکاتی را بدانید و مد نظر قرار دهید.
خصوصا اگر فرزند شما کوچک است این کار می تواند امنیت فضای خانه را بیشتر کند. برای اطلاعات بیشتر درباره موکت رجوع کنید به:چگونه موکت مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟
در مورد پرده مناسب برای پذیرایی باید در پاسخ به شما بگوییم این جداره اهمیت مهمی در منزل شما دارد، قرار گیری این دیوار در مقابل در ورودی باعث می شود در بدو ورود، تماشای این دیواره روی احساس مخاطب به فضای منزل شما اثر بگذارد، در نتیجه باید طراحی مناسبی برای آن صورت بگیرد. از نظر ما بهتر است دو پرده ی هم عرض که از سقف تا کف کشیده هستند برای پنجره های سمت چپ و راست ستون انتخاب کنید. تا تصویری چشم نوازتر در فضای منزلتان ایجاد شود. در واقع چون ستون به یک محور تقسیم کننده در فضا تبدیل شده، بهتر است با ایجاد تقارن توسط پرده ها فضا را وسیع تر و مرتب تر نمایش بدهید و نا هماهنگی بین پنجره های سه تایی و پنجره ی تک را مخفی کنید.
دقت داشته باشید که اگر برای 3 پنجره ی کوچک از سه پرده ی مجزا استفاده کنید، با تکرار خطوط عمودی در محدوده ای کوچک باعث می شوید فضا کوچکتر و آشفته به نظر برسد، ضمن این که این انتخاب با مبلمان استیل شما هماهنگ نیست. اگر به پرده های بالا رونده علاقه دارید، می توانید از شید های رومن استفاده کنید، این شید ها با مبلمان استیل هماهنگ هستند اما همچنان بنا به دلائلی که در پاراگراف قبل مطرح شد، پیشنهاد ما استفاده از دو پرده ی بلند پارچه ای است که تفاوت پنجره ها را مخفی می کند و با مبلمان استیل شما نیز هماهنگ است.لازم به ذکر است که برای پنجره ی رو به بالکن، می توانید آزادانه تر تصمیم گیری کنید و تنها به نزدیکی رنگ بندی پرده ها دقت نمایید. شما می توانید رنگ استفاده شده برای پرده را برای رانر رومیزی و آباژورها نیز استفاده کنید تا با تداوم حضور این رنگ، جلوه ی بیشتری به فضای خانه ببخشید.
در خصوص خرید ست مبلمان راحتی، با توجه به نقشه ی ترسیم شده، مساحت در دسترس و لزوم وجود فضای کافی برای تحرک کودک شما در منزل به نظر ما مبلمان موجود برای منزل جدیدتان کافیست ونیازی به افزایش آن برای پر کردن فضا وجود ندارد.
در پاسخ به سوال آخر شما، با ترسیم نقشه ی منزلتان دریافتیم که بهتر است ناهار خوری در اشپزخانه نباشد تا امکان فعالیت راحت تر شما در آشپزخانه فراهم باشد، این کار همچنین باعث می شود بتوانید به راحتی به مهمان ها سرویس بدهید و حس فضا را نیز رسمی تر نگه بدارید.

ضمن عذرخواهی مجدد از شما به سبب تاخیر پیش آمده در پاسخگویی به پرسشتان، امیدواریم این مشاوره برای شما کارآمد و مفید واقع شده باشد و بتوانید همراه خانواده ی گرامیتان اوقات خوشی را در منزل جدیدتان سپری نمایید.

0
0

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما کارشناسان عزیز انستدیوز و تشکر بینهایت بابت وقتی که برای پرسش بنده صرف کردید
مشاوره شما بسیار برای ما سودمند بود و براستی تفاوت نگاه متخصص و فرد عادی کاملا مشخص
پیشنهاد شما درخصوص استفاده از موکت بنظر ما بسیار هوشمندانه آمد اما با گستره وسیع طرحهای موکت باز از شما راهنمایی میخواهیم لطفا بفرمایید از بین طرحهایی که در عکس ارسال کردم کدامیک برای سالن مناسبتر است آیا طرح پارکت مناسب است یا گلدار یا ساده؟
درخصوص ساخت کمد در پلان طراحی شما در نقطه c چند سوال داشتم
1_ آیا این کمد باید تا سقف ادامه داشته باشه؟ اینجوری ظاهر بدی پیدا نمیکنه؟ با توجه به اینکه دیوار کناری آن یعنی دیوار سرویس بهداشتی دارای دریچه کولر است میشه این کمد رو کوتاهتر گرفت که جلوی باد رو هم نگیره یا اینجوری زشت میشه؟
2_ رنگ کابینتهای آشپزخانه بژ و های گلاس هست آیا لزوما این کمد هم باید با کابینتها ست باشد؟
بازهم از صبر و حوصله و دقت شما در پاسخگویی بسیار بسیار متشکرم

تصویر
  • سمیه پاسخ داده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
0
0

خانم سمیه گرامی، رضایت شما از پاسخ ارائه شده برای ما بسیار خوشحال کننده است.

با توجه به این که شما احتمالا روی موکت مورد نظرتان فرش قرار می دهید، پیشنهاد می کنیم موکتی با طرح ساده و رنگ خنثی و روشن انتخاب کنید رنگ هایی مثل خاکستری روشن، کرم گرم و روشن که چرکتاب نیز هستند گزینه های مناسبی برای پوشش کف هستند. با توجه به ذات خنثای این رنگ ها شما می توانید به راحتی هر رنگی را با آن ها هماهنگ کنید و مشکلی برای خرید پرده و مبل و … برایتان ایجاد نخواهد شد. استفاده از موکت های طرح دار با رنگ شدت دار را چندان پیشنهاد نمی کنیم چرا که سطح کف موجود زیاد است و اگر بخواهید رنگی برای آن انتخاب کنید، این سطح بزرگ آن را نمایش خواهد داد و فضا سنگین و تاریک می شود و کار شما برای انتخاب رنگ سایر وسایل سخت خواهد شد.

متاسفانه تصویری رو به قسمتی که طبقه ها و دریچه ی کولر قرار دارند در اختیار ما قرار نداده اید، با این حال به نظر می رسد کوتاه بودن کمد مشکلی ایجاد نکند و حتی به انتقال هوا و نور نیز تا حدودی کمک کند. در این خصوص با مشورت کابینت ساز مورد نظرتان عمل کنید، ایشان با تجاربی که دارند حتما می توانند پیشنهادی مناسب را به شما ارائه نمایند.

با توجه به نزدیک بودن آشپزخانه و کمدی که قرار است ساخته شود، به نظر ما رنگ کابینت ها بهتر است با رنگ کمدی که خواهید ساخت هماهنگ باشد و تجهیزات چوبی تان رنگی نزدیک به هم داشته باشند. اما می توانید از ترکیب رنگ بژ و سفید نیز در ساخت کمد استفاده نمایید.

نمایش 3 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری