پاسخ داده شده
0
0

سلام خسته نباشید
من یه قسمت از دیوار اتاق خواب رو کاغذ دبواری کردم بقیه دیواره ها ر رنگ
این اتاق اتاق مهمان هست و غیر از اتاق خوابمون
هنوز پرده و فرش و لویتر دیواری و سقفی نگرفتم و یک دراور و میز آینه هم اونجاست میخوام یه کتابخونه شیک و جمع و جور تا حد امکان درب دار داشته باشه بذارم
نظرتون چیه چکار کنم بهتره؟
خیلی خیلی ممنون

بودجه ی در دسترس.
تا 1 میلیون تومان
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
  • مهتاب پرسیده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم مهتاب گرامی

با سپاس از حضور شما در انستودیوز، می توان گفت اولین نکته ای که در این مشاوره باید به آن توجه شود این است که چه تعریفی از اتاق مهمان داریم. طبق پرسش شما، تمایل براین است تا وسایل موجود را در اتاق نگه دارید و یک کتابخانه نیز به فضا اضافه کنید. لازم به ذکر است که عموما برای اتاق مهمان یک تخت به همراه کمد یا دراور در نظر گرفته می شود تا فضایی برای استراحت و نگهداری وسایل وی تامین شده باشد. در آپارتمان های معمول کشورمان، متراژ اتاق خواب بازه ی 9 تا 12 متر دارد و قرار دادن حجم زیادی از کمد و میز، فضا را قدری شلوغ و ناهماهنگ می کند.

بر اساس توضیحات پاراگراف پیشین، پیشنهاد ما این است که فضای مورد نظر را به اتاقی دومنظوره تبدیل نمایید که هم به عنوان اتاق مهمان استفاده شود و هم به نوعی اتاق کار یا مطالعه ی شما باشد. یعنی چیدمانی با وجود یک کتابخانه در ترکیب با یک میز کار یا در حالت دیگر، کتابخانه را استفاده نکنید و با دراور و آینه و یک تخت اتاق را تبدیل به اتاق مهمان کنید.

چنانچه تمایل زیادی به قراردادن کتابخانه در این فضا دارید، پیشنهاد می کنیم کتابخانه ای اختصاصی طراحی کنید که آینه و دراور در کنار آن به عنوان یک مجموعه قرار بگیرند و در ترکیب باهم استفاده شوند.

چیدمان مناسب میزکار و کتابخانه در اتاق مهمان

مشاوره برای طراحی و چیدمان اتاق مهمان چند نمونه قرارگیری میزکار در اتاق مهمان

از طرفی مساحت نسبتا کم فضا، اجازه ی استفاده از مبلمان زیاد را نمی دهد، چرا که مبلمان بیشتر موجب کوچکتر به نظر رسیدن اتاق می شود. بنابراین مبلمان باید ترجیحا سبک و روشن انتخاب بشوند. یعنی سعی بر این باشد تا از ایجاد حجم های صلب در فضا پرهیز شود. بنابراین پیشنهاد ما برای رنگ مبلمان، رنگ سفید می باشد زیرا این رنگ با ست قبلی هماهنگ است و هم فضا را بزرگتر نشان می دهد. در ادامه می توانید چند مدل کتابخانه ی پیشنهادی را مشاهده کنید.

دکوراسیون اتاق کار و مهمان با کتابخانه چند مدل کتابخانه ی پیشنهادی

به این نکته توجه کنید که اتاق مهمان اتاقی نیست که همیشه استفاده شود یا زیاد در معرض توجه باشد، پس میتوانید اتاق را کمی متفاوت تر از جاهای دیگر درست کنید. از آنجایی که رنگ طوسی، از دسته رنگ های خنثی بوده، همنشینی خوبی با اکثر رنگ ها دارد، اما لازم است رنگ انتخابی بعنوان رنگ مکمل با دقت انتخاب شده تا منجر به ایجاد فضایی بی روح و کسل کننده نشود.

رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق مهمان تناژهای هماهنگ با رنگ طوسی برای گرم تر شدن فضا

اما در خصوص انتخاب رنگ پرده، باید گفت که پرده ی رنگی می تواند فضا را کمی گرم کند و از یکنواختی محیط بکاهد. برای پرده ترجیحا از پارچه تک رنگ صورتی چرک یا حتی برای گرمتر شدن، از توناژ نارنجی و قرمز که با طوسی خنثی و گلهای روی کاغذ دیواری هماهنگ باشد استفاده کنید تا روح و جانی مناسب به فضا ببخشد. همچنین برای تداوم حضور این رنگ در فضا می توانید از چند گلدان کوچک با رنگی نزدیک به پرده در اتاق استفاده نمایید.

رنگ مناسب برای بزرگتر نشان دادن فضای اتاق رنگ مناسب برای پرده در کنار رنگ طوسی سردایجاد تنوع با استفاده از پرده با رنگ های گرم

برای انتخاب فرش نیز بهتر است فرشی با زمینه رنگ روشن و طوسی، با طرح های مدرن انتخاب شود. در مورد لوستر و دیوارکوب هم پیشنهاد به رنگ سفید یا نزدیک به رنگ پرده ی انتخابی ست. به نظر می رسد انتخاب لوسترهای سقفی فانتزی با طرح گل یا شکوفه که با کاغذ دیواری هماهنگ باشد، فضایی مناسب و دلچسب برایتان ایجاد نماید.

امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مشاوره برای شما مفید بوده باشد. چنانچه در این خصوص یا موضوعات دیگر نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، مساله را با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری