پاسخ داده شده
0
0

با سلام.
منزلی که خریداری کردیم زیر بنای 78 متر دارد و دارای هال مستطیلی است که در ورودی مستقیما به فضایی باز می شود که برای پذیرایی در نظر گرفته شده. وضعیت کابینت ها مطلوب نیست و باید تعویض و مجددا طراحی شود اما آشپزخانه کوچکی که دارد فکرم را مشغول کرده. از طرفی نمی دانم مبل و ناهارخوری را چطور بچینم و از چه پرده ای استتفاده کنم

بودجه ی در دسترس.
10 میلیون تومان و بیشتر
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
شناخت بهتر شما
فضای شاد
آیا برای دریافت پاسخ عجله دارید؟
بله
  • Yamin پرسیده شده 1 سال قبل
  • آخرین ویرایش 1 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

با سلام خدمت یامین گرامی

از پیوستن شما به جمع مخاطبان انستودیوز، بسیار خرسندیم. پیش از هر چیز تبریک ما را بات خرید خانه جدیدتان پذیرا باشید .برای چیدمان منزلتان، ابتدا پلان خانه تان را بر اساس عکس های ارسالیتان ترسیم کردیم ولی با توجه به نبود عکس از زاویه های دیگر و نداشتن ابعاد و اندازه ها ممکن است نقشه و قرارگیری مبلمان دقیق صورت نگرفته باشد و در پاسخ به سوالی که مطرح کرده اید چیدمان اولیه ای را براساس موارد خواسته شده ی شما پیشنهاد کرده ایم که در ادامه به همراه نکاتی دیگر قابل مشاهده هستند.

1- غذاخوری و نشیمن

در چیدمان نشیمن چند نکته ی مهم را مد نظر داشته باشید. مبل ها معمولاً حول  یک نقطه کانونی مانند تلویزیون، شومینه، مجسمه و.. چیده می شوند. بنابراین در چیدمان های پیشنهادی مبل ها را حول تلویزیون قرار دادیم. تلویزیون هم بهتر است پشت  پنجره قرار نگیرد تا نور تابیده شده از پنجره باعث اذیت شدن چشم ها نشود ولی اگر گزینه های دیگر با توجه به فضا امکان پذیر نبود (چرا که عکس ها کافی نبوده و ما در مورد وجود بعضی دیوار ها و ابعاد فضاها اطلاعی نداشتیم) می توانید از پشت پنجره برای قرارگیری تلویزیون استفاده نمایید و برای جلوگیری از تابیده شدن نور از پنجره می توانید برای پرده تان از زیر پرده ای های محافظ خورشیدی که در بازار به اسم بِلَک اَوت (BlackOut) موجود می باشد استفاده نمایید. برای فضای نشیمن می توانید از سِت مبل هفت نفره بر روی فرشی به ابعاد 3*4 استفاده کنید که با توجه به عدم اطلاع ما از وجود دیوار انتهایی و ابعاد فضاها 3 چیدمان برای فضای نشیمن به شما پیشنهاد گردیده است میز ناهار خوری نیز در محلی قرار میگیرد که ارتباط نزدیکی با آشپزخانه داشته باشد و با توجه به نقشه خانه تان فضای سمت راست آشپزخانه مناسب قرارگیری میز غذاخوری می باشد. برای فضای غذا خوری می توانید میز شش یا هشت نفره و فرش با ابعاد 2*3 تهیه کنید و در کنج دیوار آباژور یا گلدان با گیاه به ارتفاع متوسط برای زیبایی بیشتر فضایتان قرار دهید. براساس نکات ذکر شده و شرایط منزل شما، سه چیدمان زیر را به شما پیشنهاد میکنیم:

مشاوره چیدمان و طراحی داخلی منزل

ایده ی اولیه برای چیدمان پیشنهادی فضاها

قسمت A  که در پلان با لکه قرمز مشخص گردیده و باتوجه به همجواری با در فضای نشیمن میتوانید از قفسه های دکوری، میز کنسول و آیینه (حضور آیینه در نشیمن در دلبازتربه نظر رسیدن فضا بسیار موثراست) و یا در صورت تمایل از قفسه های کتابخانه استفاده کنید همچنین با قرار دادن کفشکن و لباس آویز و آینه و یا ترکیب این ها با کتابخانه، فضای کاربردی ایجاد کرده و از فضای موجود استفاده بهینه نمایید. در ادامه برای شما تصاویری جهت ایده گرفتن برای این موارد و نکات ذکر شده آورده ایم:

فضاهای خالی را چطور دیزاین کنیم؟

چند نمونه از کنسول برای کنار دیوار

 با توجه به اینکه شما ابعادی از فضای نقشه خانه تان به ما نداده اید اگر این فضا کوچک است و با توجه به قرار گیری مبل فضای کمی باقی می ماند می توانید میز کنسول را حذف و بجای آن برای خالی نماندن آن بخش از فضا دیوار را به گالری دیواری تبدیل نمایید و با قرار دادن تابلو های متنوع با رنگ بندی متناسب و هماهنگ با مبلمان و ست منزلتان دیواری سرزنده و پویا برای خودتان بسازید. نکته دیگر اینکه باتوجه به قرارگیری مبل در وسط فضا، می توان از میز و قفسه های دکوری با عرض کم در پشت آن استفاده نمود که معمولا در خانه ها با متراژ پایین کاربردی است.

 

دیوار های خانه را چطور دیزاین کنیم؟

نمونه هایی از گالری های دیواری

در انتها برای تزیین دیوار های دیگر می توانید از تابلو هایی با ترکیب رنگی هماهنگ با رنگ های موجود در فضا استفاده کنید و همچنین استفاه از گلدان هایی با گیاهانی سبز در گوشه های اتاق، که سبزینگی و نشاط را برای خانه شما هدیه می آورد پیشنهاد می شود که سهم به سزایی در زیبایی فضای شما خواهد داشت، وجود رنگ سبز برگ ها در فضای منزل فضای دلنشین و سرزنده ای برای شما به فراهم می نماید.

2.آشپزخانه

با توجه به کوچک بودن فضای آشپزخانه، یکی از گزینه های مناسب این است که شما از وسایل آشپزخانه ی کوچکتری استفاده کنید، سینک یک لگنه و یخچال فریزر دو طبقه، در این حالت همچنین سطوح کابینت در دسترس بیشتر هستند.

نکته پیشنهادی دیگر استفاده از کابینت های سرتاسری است. شما می توانید در برخی نقاط از کابینت هایی استفاده کنید که از کف تا سقف یکسره هستند و با توجه به نیاز شما فضای بیشتری برای قرارگیری وسایلتان فراهم می کنندو در قسمت B که در نقشه مشخص گردیده با توجه به اینکه این قسمت از کابینت ها تا حدودی در محدوده فضای نشیمن و غذاخوری قرار می گیرد و جدایی بین این بخش از کابینت ها با کابینت های دیگر به سبب پلکانی بودن دیوار ایجاد گردیده است بهتر است این قسمت را با کابینت های سرتاسری بپوشانید تا نما و جلوه ی بهتری برای فضای سالن تان ایجاد نماید هم چنین می توانید یک بخش از این کابینت ها را به دلیل همجواری با در ورودی به کمد لباس و جا کفشی اختصاص دهید، نمونه ای از این کابینت های سرتا سری را در عکس های زیر برای شما به نمایش گذاشتیم.

چه مدل کابینتی مناسب آشپزخاه های کوچک است؟

چند نمونه از کابینت های سرتاسری از کف تا سقف

قسمت C که در نقشه به رنگ نسکافه ای مشخص گردیده است فضایی است که در وضعیت فعلی موجود اُپن آشپزخانه تان قرار دارد ولی برای داشتن کابینت بیشتر پیشنهاد ما جابه جایی اُپن و تعویض آن با یک میز کانتر که عرض بیشتری نیز دارد، می باشدکه کابینت هایی به عمق بیشتر نیز به شما می دهد و در عین به روز بودن برای کار کردن بر روی آن، صرف غذا نیز مناسب است

3.پرده

پرده در زیبایی خانه نقش پراهمیتی دارد که اگر بدانید چه نوع پرده ای مناسب فضای منزل شما است خیلی بهتر است فضای نشیمن و غذاخوری در خانه محیطی است دوستانه، که فضای آن بهتر است پرنور و دلباز باشد که حس صمیمیت را القا کند و انتخاب نوع و رنگ پرده نقش مهمی در این فضا دارد. با توجه به عکس های ارسالی شما و با توجه به ابعاد، مکان قرارگیری پنجره و مکان رادیاتور در ابتدا می پردازیم به انتخاب نوع باز شدن پرده که حتما به کاربرد آن  توجه داشته باشید. اینکه چه انتظاری از نور طبیعی در فضا دارید و تا چه حد دید برای شما اهمیت دارد. همچنین باید بگوییم، پرده های کرکره افقی و یا زبرا بیشتر برای آشپزخانه و اتاق خواب کاربرد دارد و برای فضای رسمی و نشمین پیشنهاد نمی شود. همچنین مدل های سلطنتی با استفاده از پارچه ساتن و مخمل برای سالن های بزرگ و سبک های کلاسیک مناسب است. باتوجه به مساحت و پلان خانه شما، پرده پارچه ای مدل پانچ و یا همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید، طرح های ترکیبی ساده با پارچه های تک رنگ که فضا را در کنار رسمی بودن صمیمانه میکند، مناسب تر است.  بهتر است قد پرده شما تا کف زمین امتداد داشته باشد، از این طریق به ایجاد فضایی رسمی تر کمک خواهید کرد. بهتر است هر سه پرده را از نظر بلندی در یک سطح بگیرید تا هماهنگی در فضا برقرار شود.

طرح و رنگ پرده ی مناسب برای منزل شما، چنانچه رنگ فرش، مبلمان و سایر وسایل خانه تان از خانواده رنگ های گرم، شاد و پر انرژی است بهتر است پرده ساده و بدون طرح و از بین رنگ های خنثی مانند طوسی، استخوانی،یا حتی کرم مطابق عکس های که در ادامه برایتان قرار دادیم انتخاب گردد، تا خانه تان شلوغ به نظر نرسد؛ اما اگر باقی وسایلتان ساده و بدون طرح  است می توانیدبرای افزایش سرزندگی خانه تان از پرده هایی به رنگ شاد یا حتی با نقش های گرافیکی درشت استفاده کنید(پارچه های ریز نقش  از فاصله ی زیاد، آن طور که انتظار می رود درک نمی شوند، به عبارت دیگر طوری دیده می شوند که گویی یک شکل چندین بار تکرار شده است) و می توانید رنگ پرده را با کوسن های مبل، تابلوها و اکسسوری های موجود در منزلتان ست کنید. اگربرای پرده از پارچه هایی با جنس حریر یا پارچه های نازک استفاده می نمایید استفاده از آستری برای جلوگیری از ورود تابش شدید نور خورشید و همچنین جلوگیری از دید به فضای داخل خانه را فراموش نکنید.

از چه رنگ و مدل پرده ای استفاده کنیم؟

چند نمونه از پرده هایی با رنگبندی خنثی

از چه رنگ و مدل پرده ای استفاده کنیم؟

چند نمونه از پرده های رنگی هماهنگ با رنگ های موجود

امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مشاوره برای شما مفید بوده باشد. چنانچه در این خصوص یا موضوعات دیگر نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، مساله را با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

تصویر
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png

در مسابقه شرکت کنید
برنده ی بیش از 500 هزارتومان جایزه باشید.

انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری