پاسخ داده شده
0
0

با سلام میخواستم کمکم کنید برای چیدمان نشیمن اینکه چه کارهای برای زیباترشدن نشیمن انجام بدم چه وسایلی خریداری کنم چه تغیراتی باید بوجود بیارم که زیباتربه نظر برسه؛خانواده چهار نفری هستیم دوتا فرزند پسر که یکی چهار سال داره و اون یکی پسرم هشت سالشه؛برا عید قصد خرید وسایل دارم به نظر شما چه نوع مبل و چه رنگی مناسب فضای خانه میباشد آیا پرده ها رو عوض کنم یانه؟ اگه نیاز به تیر داره چه نوع پرده و چه رنگی انتخاب کنم یه چیز دیگه که هست وقتی تو سالن پذیرای نشسته باشیم به سرویس بهداشتی و حمام اشراف داریم ووقتی مهمان میادمعذب هستیم برا استفاده از دستشویی
فضای شاد و دلنشین دوست دارم یه خورده ائم کسل و گرفته ای هستم
اگه امکان داره لیست وسایلی که نیاز میبینید به فضای خانه اضافه کنم برام بگید. بسیارمنونم

بودجه ی در دسترس.
تا 1 میلیون تومان
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
شناخت بهتر شما
مبل راحتی مدرن, فضای شاد
  • سوسن پرسیده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم سوسن گرامی

از این که سوال خود را با ما در میان گذاشته اید سپاسگزاریم و به خاطر تاخیر پیش آمده در پاسخگویی صمیمانه عذرخواهی می نماییم.

همانطور که می دانیم مهم ترین بخش در درون هر خانه ای اتاق نشیمن آن است زیرا افراد خانه بیشتر اوقات فراغت خود را در این فضا می گذرانند و هم چنین این مکان در هر خانه ای برای پذیرایی از مهمان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد پس باید برای دکوراسیون سالن پذیرایی بیشتر از هر فضای دیگر در منزل به آن توجه نمود.

در ابتدا به ارائه نقشه ای که از روی تصاویر ارسالی ترسیم شده است  می پردازیم و در ادامه به توضیح هر بخش خواهیم پرداخت. دقت داشته باشید که چون ابعاد دقیق فضا را برای ما ارسال نکرده اید، این نقشه طبیعتا خطا دارد اما کلیات آن برای فضا صدق می کند.

لوازمی که به فضا افزوده شد یک ست مبل هفت نفره، یک میز ناهار خوری شش نفره و لوازم دکوراتیوی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد می باشد.

فضای نشیمن و پذیرایی کوچک را چطور چیدمان کنیم

گزینه های پیشنهادی برای چیدمان منزل شما

پیشنهاد اول:مکانیابی تلویزیون: دو جانمایی برای تلویزیون در خانه شما پیشنهاد شده است، نقطه AوB که هر دو مکان مناسب هستند، اما از مزایای نقطه A ، امکان تماشای تلویزیون از آشپزخانه است.

طراحی این نقطه:

دیوار تلویزیون پتانسیل زیادی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی دارد و عناصر تزئینی که در این فضا استفاده می شود می تواند همراستا با رنگ و بافت عناصری باشد که در نقاط مختلف از آن ها استفاده کرده اید. این گونه می توانید هارمونی را در سراسر فضای نشیمن ایجاد نمایید. البته با توجه به اینکه پیرامون دیوار سالن از سنگ پوشیده شده است شاید بهتر باشد تلویزیون روی میز قرار دهید و قفسه ها، طبقات یا شی های تزئینی که همراستا با میز تلویزیون است را برای اطراف آن طراحی کنید. البته راه دیگر این است که ابزارکاری بین سنگ و دیوار گچی را بردارید و روی دیوار مورد نظر از پارچه ی دیواری استفاده نمایید.

پلان جانمایی تلویزیون در فضای نشیمن

پلان جانمایی تلویزیون در فضای نشیمن

تاثیر طراحی میز تلویزیون در دکوراسیون داخلی

طراحی دیوار تلویزیون

نکته : استفاده از تابلو در کنار تلویزیون می تواند جلوه زیبایی به فضا ببخشد.

پیشنهاد دوم، انتخاب مبلمان :

در انتخاب مبلمان مناسب برای زیباتر به نظر رسیدن منزلتان باید به فاکتورهای متفاوتی توجه نمایید که ما در ادامه به چند مورد از آن اشاره خواهیم کردتوجه نمایید.

1- ابعاد فضای مورد نظر( ظریف بودن یا نبودن مبل – ظرفیت مبل خرید ست کامل و یا خرید نیم ست)

2- انتخاب رنگ مبل بر اساس رنگ دیوارها و رنگ فرش و پرده منزل

3- انتخاب جنس به کار رفته در بدنه مبلمان (فلزی یا چوبی) روکش مبلمان(طرح دار یا ساده- بافت داربودن و نبودن آن)

4- شکل فضای پذیرایی

5- عامل مهم دیگر سلیقه افراد است آیا دوست دارید از رنگ های خنثی استفاده نمایید یا خواهان استفاده از مبلمان های رنگی در خانه خود هستید؟ می خواهید فضایی رسمی داشته باشید یا فضایی صمیمی و گرم و…

به نظر ما با توجه به فرم و ابعاد خانه و با توجه به این موضوع که فضای پذیرایی برای شما فضای نشیمن نیز محسوب میشود، بهتر است برای فضای نشیمن از مبل های راحتی به جای مبل های سلطنتی استفاده نمایید.

برای انتخاب رنگ هم می توانید از رنگ های نسکافه ای روشن، قهوه ای روشن، سفید، کرم و رنگ هایی که در فرش  موجود است استفاده نمایید. با توجه به تیرگی رنگ سنگ ها و مساحد محدود فضا، از نظر ما بهتر است که از رنگ های روشن برای مبلمان منزل استفاده نمایید

با توجه به این که رنگ های پیشنهادی برای مبلمان شما تقریبا خنثی هستند، می توانید برای جلوه بیشتر فضا از کوسن های رنگی و طرح دار به رنگ های سبز زیتونی، نارنجی روشن و زرد کاستاردی استفاده نمایید و رنگ مکمل انتخاب شده را در محل های دیگر منزل، مثلا برای آباژور، رانر روی میز غذاخوری و گلدان های روی کانتر آشپزخانه استفاده نمایید.

در خصوص مدل مبل، با توجه به مساحت منزلتان پیشنهاد میکنیم از مبل هایی که به طور کامل روی زمین می نشینند استفاده نکنید و از مبل های پایه بلند استفاده نمایید چون این مبل ها به گونه ای است که افراد می توانند کف زیر مبل را ببینند  و این مساله موجب بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شود.

  • پیشنهاد میکنیم از میز وسط شیشه ای استفاده نمایید تا در فضا محو شود و موجب کوچک به نظر رسیدن فضا نشود.
انتخاب مبل مناسب برای فضای نشیمن

استفاده از رنگ در کوسن ها

پیشنهاد سوم:انتخاب لوستر:

استفاده ازلوستر جلوه خاصی به فضا خواهد داد، تصاویر زیر پیشنهاداتی از لوسترهای مدرن و کلاسیک است که می توانید آن را با سبک مبل خود ست نمایید. پیشنهاد ما این است که پس از بررسی مدل مبلمان مورد نظرتان، به خرید لوستری مناسب هم توجه کنید. با توجه به فضای فعلی منزلتان و گچبری های موجود، می توانید از لوستر های کلاسیک ساده استفاده کنید چرا که با توجه به گچبری ها بعید است مدل های سقفی چسبیده برایتان کارایی داشته باشند.

چه لوستری را برای فضای منزل استفادده نمایم؟

انواع لوسترهای کلاسیک و مدرن در فضای نشیمن

پیشنهاد چهارم:پرده

پرده از عوامل بسیار تاثیر گذار جلوه بخشیدن به هر فضایی است. پیشنهاد ما این است که از پرده های بلند برای خانه خود استفاده نمایید چون پرده های بلند موجب بلند تر به نظر رسیدن اتاق شده و فضا را باز تر نشان می دهد انتخاب رنگ و مدل پرده بسیار وابسته به رنگ مبلمان است. به طور مثال اگررنگ تیره ای مانند قهوه ای را برای مبل خود استفاده نموده اید نباید از رنگی مشابه برای پرده استفاده نمایید چون این کار موجب تیره شدن فضا شده و همچنین همرنگ بودن مبل و پرده می تواند از جلوه ی مبل در منزل بکاهد. لازم به ذکر است که شما باید تا حد امکان از پرده های روشن و نازک استفاده نمایید تا مانع ورود نور به فضای خانه نشوید.

می توانید از پرده های طرح دار نیز مانند تصویر سمت چپ استفاده نمایید.

نقش پرده در دکوراسیون داخلی

استفاده از پرده های بلند در دکوراسیون داخلی

پیشنهاد پنجم: استفاده از گیاهان:

استفاده از گیاهان در گوشه های اتاق. گیاهان طبیعی با داشتن رنگ سبز که رنگ آرامش دهنده ای محسوب می شود موجب شادابی و سرزندگی فضا می شوند پس حتما از این عنصر در محل های مشخص شده در نقشه استفاده نمایید.

پیشنهاد ششم: پوشاندن در سرویس بهداشتی:

برای پوشاندن در سرویس ها می توانید از پارتیشن های ثابت و متحرک استفاده نمایید. یا حتی از درختچه هایی زیبا و تزیینی برای این کار استفاده نمایید. البته در چیدمان های پیشنهادی سعی کرده ایم فضا را برای شما ایده آل تر کنیم و چیدمن ها رو به در سرویس نباشند.

آیا پارتیشن های متحرک می توانند انتخاب مناسبی برای مخفی کردن فضا ها باشند؟

استفاده از پارتیشن برای مخفی کردن در سرویس بهداشتی

پیشنهاد هفتم: این تصاویر را انتخاب کرده ایم تا به شما نشان دهیم که چگونه می توانید یک رنگ را به عنوان رنگ هایلایت انتخاب کرده و در تمام لوازم منزل از آن استفاده نمایید.

یکپارچه کردن فضای خانه با استفاده از یک یا چند رنگ

استفاده از هارمونی رنگ در فضای منزل

پیشنهاد هشتم:

می توانید برای روشن تر و دلباز تر شدن فضای خانه کف را با سرامیک یا لمینیت رنگ روشن بپوشانید و اگر خواهان بازسازی نیستید می توانید از موکت های روشن برای خانه خود استفاده نمایید.

پیشنهاد نهم:

در فضای فعلی رنگ کانتر آشپزخانه بسیار تیره است، رنگ مشکی و ابعاد بزرگ این بخش تاثیر زیادی بر محیط دارد، بهتر است در صورت امکان آن را تغییر دهید و از رنگ های روشن تر استفاده نمایید. تخریب این کانتر و طراحی کانتر جدید، هرچند هزینه بردار است، اما تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی محیط خواهد گذاشت. پیشنهاد جدی ما این است در زمانی که بودجه و وقت کافی دارید، کانتر را مجددا طراحی کنید تا زیبایی و کارایی بیشتری داشته باشد.

پیشنهاد دهم، جابه جایی مکان ساعت:

می توانید مکان ساعت را تغییر دهید می توانید آن رابر روی ستون وسط نصب کنید و در جای فعلی آن تابلوهایی را جایگزین نمایید.

نقش تابلو در زیبایی فضای نشیمن

استفاده از تابلو در دیوار نشیمن

پیشنهاد یازدهم:تغییر مسیر سیم کولر :

سعی کید سیم کولر را تعویض کنید تا به رنگ دیوار نزدیک تر باشد، در حال حاضر این اختلاف رنگ و پیچ خوردگی سیم، فضا را کمی نامرتب جلوه می دهد. سیمی به رنگ سفید و با طول کمتر، برای این نقطه مناسب تر است.

 ضمن عذرخواهی مجدد به سبب تاخیر در پاسخگویی، امیدواریم مجموعه اطلاعات ارائه شده در این مشاوره برایتان مناسب واقع شده باشد.

  • میهمان پاسخ داده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری