پاسخ داده شده
0
0

با سلام و ممنون از سايت پربارتون
من دو تا ديوار دارم براي نور پردازي و نصب و اندازه تابلو راهنمايي مي خواستم . يك ديوار كامپوزيت طرح اجر قهوه اي تيره و ديوار ميز تلويزيون
همچنين مي خوام مبلمان رو عوض كنم يك دست براي بالا( قسمت ديوار كامپوزيت شده به ارتفاع سي سانتي متر بالا تر امده و از حال تفكيك شده است)و يك دست راحتي براي پايين جلو تلويزيون چه سبك و رنگ و چيدماني پيشنهاد ميدهيد.
ممنون از وقتي كه برام ميذارين

بودجه ی در دسترس.
تا 500 هزار تومان
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
  • تُـكتَـم اميري پرسیده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
بهترین پاسخ
0
0

با سلام مجدد خدمت خانم امیری گرامی

عرض تشکر بابت اعتماد شما به کارشناسان انستودیوز و تکمیل توضیحات و مدارک درخواستی که امکان ارائه ی پاسخی درخور مساله ی شما را برای ما میسر ساخت. سوالات شما در سه بخش دسته بندی شده که در ابتدا به چیدمان، سپس رنگ و در آخر ارائه ی نکات تکمیلی برای ایجاد فضایی زیبا تر میپردازیم.
چیدمان: با توجه به عکس های ارسالی، در چیدمان فعلی منزل شما، فضایی خالی و بلااستفاده در قسمت های اصلی نشیمن ایجاد شده و در عوض مبلمان به صورت متراکم و سراسری در جلوی پله ی ورود به پذیرایی قرار گرفته و همچنین در ورودی فرعی را نیز مسدود کرده است. از طرفی دیگر، پوشاندن کل کف خانه با فرش تا حد زیادی از جلوه ی فضا کاسته و خود عاملی برای چیدمانی اشتباه می باشد، چرا که یکی از عوامل تعیین کننده ی مرز میان فضا ها و چیدمان مطلوب نحوه ی قرارگیری فرش ها می باشند. در تصویر زیر دو چیدمان پیشنهادی مناسب برای فضایتان را مشاهده می کنید که در قسمت نشیمن به یک شکل بوده و تفاوت آنها در فضای پذیرایی می باشد. لازم به ذکر است کارشناسان انستودیوز حتی الامکان سعی در ارائه پلانی صحیح از فضایتان داشته اما به دلیل عدم وجود ابعاد دقیق از تمامی فضا، وجود اندکی خطای اندازه گیری ممکن می باشد. در ادامه ویژگی های هر یک را برایتان شرح خواهیم داد.

چیدمان پذیرایی با مبل ال و استیل

چیدمان های پیشنهادی فضای نشیمن و پذیرایی

چیدمان شماره 1:  در این چیدمان، برای قسمت نشیمن طبق نکته ی اشاره شده، از یک فرش دوازده متری استفاده کردیم، تا به فضا انسجام و نظم بخشیده و به چیدمانی ایده آل و شیک منجر شود. به دنبال آن یک ست راحتی 7 نفره نیز برای این قسمت در نظر گرفته شده که طبق تصویر زیر در فضا قرار میگیرند. همانطور که می بینید، در چیدمان پیشنهادی، ضمن جانمایی مناسب برای هر مبلمان با توجه به محدودیت های موجود توسط پنجره و میز غذاخوری و غیره، فضایی خالی نیز جهت رفت و آمد به قسمت پذیرایی و همچنین ورودی فرعی ایجاد شده است. پیشنهاد ما برای فرم مبلمان این قسمت، سرویس با پایه متوسط می باشد که تا حدی نسبت به زمین ارتفاع دارد، همچنین برای میز وسط نیز پایه چوبی و رویه ی شیشه ای گزینه ی مناسبی است. از این طریق کمک زیادی به زیبا تر و وسیع تر به نظر رسیدن فضا خواهد شد.
در قسمت پذیرایی، با توجه به ابعاد فضا از فرش 9متری استفاده شده است، چرا که در نهایت در ترکیب با مبلمان فضایی زیبا تر به وجود می آورد. در این چیدمان، مبلمانی با فرم اِل قرار دادیم، چرا که به دلیل اختلاف ارتفاع و همچنین کامپوزیت چوبی راه پله و وجود کنج مناسب، فضایی صمیمی ایجاد کرده که با مبلمان اِل شکل، به این خصوصیات می توانید تاکید کنید، بعلاوه اینکه ابعاد این نوع مبلمان برای قرار گیری در این قسمت مناسب بوده و ضمن تامین فضای کافی برای مهمان، امکان قرار گیری لوازم دکوری تان را نیز بدون شلوغ به نظر رسیدن فضا ایجاد می کند.

چیدمان شماره 2: این چیدمان همانطور که پیش تر ذکر شد، در قسمت نشیمن مشابه چیدمان شماره 1 بوده و تنها تفاوت در نوع سرویس مبلمان به کار رفته در پذیرایی خانه و به دنبال آن جانمایی مبل ها می باشد، به این صورت که به جای مبل اِل، سرویس استیل برای این فضا در نظر گرفتیم. همانطور که می دانید، مبلمان استیل فضایی رسمی تر و مناسب تر برای مهمان ایجاد کرده که به واسطه ی اختلاف ارتفاع میان دو قسمت پذیرایی و نشیمن، تا حد زیادی امکان ایجاد تمایز میان دو فضا از لحاظ دکوراسیون رسمی و نیمه رسمی وجود دارد. همچنین حس و حال متفاوت تری نسبت به وضعیت فعلی در فضایتان ایجاد میکند. بنابراین پیشنهاد ما این است که چنانچه تمایل بیشتری به ایجاد تغییر دارید، این چیدمان را در نظر داشته باشید. دقت کنید به هنگام خرید، ازانتخاب مبل های استیل حجیم که فضای زیادی اشغال می کنند بپرهیزید و در عوض مبلمانی سبک و ظریف با رنگی ملایم انتخاب کنید، که البته در ادامه راجع به رنگ های پیشنهادی توضیح خواهیم داد. چیدمان مبل ها نیز مانند تصویر می باشد.

رنگ: با توجه به رنگ های موجود در فضا که از تناژ قرمز و نارنجی و قهوه ای بوده و همچنین رنگ ملایم سبز ابزار سقف، استفاده از رنگ های گرم به صورت غالب و رنگ های مکمل آن به عنوان هایلایت گزینه ی مناسبی است.

راهنمایی برای انتخاب رنگ مبلمان

پالت رنگی پیشنهادی برای پذیرایی و نشیمن

در تصویر بالا دو پالت رنگی برای دو فضای نشیمن و پذیرایی مشاهده می کنید، که همنشینی رنگ ها را به صورت ترکیب بندی از لوازم مختلف در کنارهم برایتان آماده کردیم، البته فرم مبل ها مد نظر نبوده و صرفا جهت نمایش رنگ آنرا در تصویر قرار دادیم، به این صورت که برای مبل پذیرایی رنگی کرم یا بژ در نظر گرفته که با کوسن های سبز و قرمز تزیین شده اند. گلدان دکوری قرمز در ترکیب با گل سبز و قرمز درون آن عناصر کوچک اما پر اهمیتی هستند که به فضا رنگ و لعاب می بخشند، ضمن اینکه قیمت زیادی نداشته و در صورت ایجاد حس دلزدگی تنها با تغییر رنگ و مدل این عناصر حال و هوایی متفاوت به خانه تان خواهید داد. پرده ها را نیز می توانید با سلیقه ی خود از رنگ غالب بژ یا سفید برای پرده اصلی و طرح رنگ قرمز یا سبز برای دستک ها استفاده کنید. پرده های بلند، زیبایی بیشتری در فضا ایجاد کرده و برای نشیمن و پذیرایی مناسب تر می باشند.
در قسمت نشیمن نیز به دلیل رنگ چوب میز غذاخوری و میز تلویزیون، که قهوه ای تیره متمایل به مشکی می باشد، مبلمانی به رنگ هلویی انتخاب کرده که هماهنگ با سایر رنگ های به کار رفته در خانه و رنگ های پیشنهادی پذیرایی باشد. برای رنگ های مکمل کوسن نیز مشکی و سفید در نظر گرفته شده است چرا که به مقدارکم به کار رفته و تاثیری در تیرگی فضا ندارد اما متفاوت از ترکیب رنگ های همیشگی بوده و فضایی زیبا و منحصر به فرد ایجاد می کند. می توانید روکش صندلی های میز غذاخوری را نیز متناسب با رنگ پارچه مبل تعویض کنید زیرا به لحاظ فرم نیم کت مانند صندلی سمت مبل ها، می تواند با مبلمان این قسمت ادغام شده و مورد استفاده قرار گیرد.

سوال دیگر شما در خصوص نحوه ی تزیین دیوار تلویزیون و دیوار فضای پذیرایی بود. نصب تابلو بر روی دیوار کامپوزیت، معمولا پیشنهاد نمی شود، زیرا تابلو ها برای جلوه ی بیشتر در فضا نیاز به پس زمینه ای سفید دارند، بعلاوه ی اینکه سطح کامپوزیت بافت برجسته داشته که اندکی در نصب تابلو ها مشکل ایجاد می کند. در مورد نورپردازی، می توانید از طریق آباژور های رومیزی یا پایه دار ( در صورت وجود فضای کافی ) و یا در صورت امکان نصب لامپ هالوژن در قسمت قفسه های چوبی تعبیه شده زیر راه پله برای جلوه ی بیشتر لوازم دکوری موجود در آن، اقدام کنید.
راجع به دیوار تلویزیون، در تصویر زیر دو مدل چیدمان به همراه ارتفاع و نحوه ی قرار گیری طبقات و باکس های دکوری را برایتان ارائه نمودیم، که همانطور که در خصوص پلان ها ذکر کردیم، ابعاد حدودی میباشند، اما می توانید از طریق ارتباط این عناصر به یک دیگر و مکان نسبی آن ها از هم که با خط چین های راهنما نمایش داده شده، آنها را در جای مناسب خود روی دیوار نصب کنید.

راهنمایی برای طراحی دیوار تلویزیون

چیدمان های پیشنهادی برای دیوار تلویزیون

 در چیدمان شماره 1، تنها طبقه های سمت راست تلویزیون در ارتفاعاتی مناسب تر و هماهنگ تر نسبت به سایر باکس ها و میز تلویزیون نصب شد تا هم تعادل و ترکیب بندی مناسبی بر قرار شود و هم امکان قرارگیری لوازم دکوری در هر دو طبقه و میز تلویزیون ایجاد شود.
در چیدمان شماره 2، باکس ها در فواصل مساوی از هم در بالای تلویزیون قرار گرفته و قابی فرضی برای آن ایجاد کرده که در تکمیل آن طبقه ها در فواصل مناسب در سمت چپ نصب شده که در کل عناصر از لحاظ بصری ترکیبی متعادل ایجاد کرده اند. همچنین با توجه به تصویر ارسالی شما، چراغ نصب شده روی دیوار از سه لامپ تنظیم شونده تشکیل شده بنابراین می توانید برای جلوه ی بیشتر لوازم دکوری روی باکس ها، نور هر لامپ را بر روی هر یک از آنها تنظیم کنید. همچنین جانمایی آینه یا تابلوی دکوری با ابعاد مناسب نیز برای قسمت پذیرایی در سمت چپ این چیدمان، منظور شده است.

امیدواریم مطالب ارائه شده راهگشای مساله شما باشد. چنانچه سوالی در این خصوص یا موضوعات دیگری داشتید، خوشحال می شویم آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

0
0

سلام خانم امیری گرامی

بسیار خوشحالیم که شما را در میان مخاطبان انستودیوز مشاهده می کنیم.

برای پاسخگویی به سوالتان لازم است ابعاد فضا را داشته باشیم تا بتوانیم نقشه ی فضا را به صورت نرم افزاری ترسیم کنیم و بر اساس ابعاد موجود، چیدمان مناسب را به شما پیشنهاد کنیم. پس لطفا تصاویری کلی تر و از زوایایی بازتر برای ما ارسال کنید تا فضا را به خوبی مشاهده کنیم. همچنین در صورت امکان طول و عرض فضا و محل قرار گیری در و پنجره ها را برایمان ترسیم کنید یا به صورت مکتوب برایمان بنویسید. برای آموزش نحوه ی اندازه گیری ابعاد منزلتان میتوانید به این قسمت مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که شما بودجه را 500 هزارتومان تعیین کرده اید، بودجه ی مورد نظر شما به ما کمک می کند تا بتوانیم ایده هایی کاربردی و مناسب به شما ارائه کنیم. با توجه به تمایلتان برای خرید دو ست مبل، بعید به نظر می رسد که بودجه ی شما 500 هزارتومان باشد، لطفا در صورت امکان عدد دقیق تری که با بودجه تان همخوانی دارد را به ما اطلاع بدهید.

در انتظار دریافت اطلاعات تکمیلی هستیم تا شما را به نحوی مناسب در انتخاب مبلمانتان همراهی نماییم.

 

 

0
0

باسلام دوباره و آرزوي موفقيت و سرزندگي براي شما، ممنون فك نميكردم به اين زودي بررسي كنيد ?

بله دقيقا بايد مبلغ و اصلاح كنم ، ٥ تا ١٠ ميليون تومن هزينه قابل تخصيص من براي تغيير دكوراسيون هست. منزل ما اول ورودي و بعد حياط ميباشد ، ي راهروي كوچك سمت چپ راهرو راه پله به سمت بالا كه سه خواب بالاست و صحن حياط، سمت راست ورودي اشپزخانه اي به ابعاد ٦ در ٥ با كابينت ام دي اف ( كه اصلن از رنگشون و طرح قديمي كابينتها خوشم نمياد ولي فعلا بودجه تعويض ندارم) حال اگه با فرش بخوام اندازه بدم سه تا فرش ٣ در ٤ مي خوره كه البته از قسمت راه پله حال به اندازه ٢٠ سانتي متر ( مثل ي پله كم ارتفاع و سراسري) جست دارد

ديوار روبرو ورودي يني ديوار به سمت حياط دو تا پنجره و ي در داره، كه من پرده هامم باز كردم ( تو عكس مشخصه) و پرده جديد مي خوام بخرم نظر خودم پرده ساده و سفيد و سبكه ، عكسهاي جديد هم پيوست ميكنم براتون، بازم ممنون از وقتي كه برام ميذاريد.

متاسفانه نميتونم تصوير پيوست كنم ، همش خطا مي خ

  • تكتم اميري پاسخ داده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
نمایش 3 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری