پاسخ داده شده
1
0

باسلام. برای انتخاب پرده سالن مشکل پیدا کردم. طبق عکس ضمیمه پنجره سمت راست حدود ۳متر و پنجره روبرو حدود۴ متر هست. پرده سمت راست بدلیل وجودرادیاتور باید کوتاه باشه. لطفا راهنماییم کنید.مرسی

  • حسینی پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
بهترین پاسخ
0
0

به طور کلی برای انتخاب پرده مناسب لازم است به چند نکته توجه نمایید:
1-کنترل دید: یکی از وظایف پرده ایجاد محرمیت و کنترل دید به داخل فضا است. در اتاق پذیرایی می توانید با پرده های شفاف میزان محرمیت لازم را ایجاد کنید .
2-کنترل نور: توجه داشته باشید که طرح و جنس پرده انتخابی شما و اجزای آن مثل والان، کتیبه و … روشنایی اتاق پذیرایی را کم نکند. اگر پنجره رو به آفتاب آزاردهنده است انتخاب پرده ای ضخیم تر می تواند راهگشا باشد.
3-جنس پرده: لازم است جنس پرده در مقابل نور آفتاب و کثیف شدن مقاوم باشد. مات و یا شفاف بودن آن نیز در کنترل نور و دید موثر است. اغلب پرده ها پارچه ای هستند اما جنس فلزی و آلومینیومی هم موجود است.

4-انواع پرده: پرده های کرکره ای ، پرده های بالارو و شید رول، پرده های پارچه ای و … گزینه های پیش روی شما هستند. می توانید انواع پرده را در ترکیب با هم به کار برید.

5- رنگ و طرح پرده: سلیقه شما و حس و حالی که می خواهید در فضا ایجاد کنید(مثلا خودمانی یا رسمی) در انتخاب رنگ و طرح مناسب موثر اند.

می توانید در این مطلب نکات لازم در مورد انتخاب پرده را مطالعه کنید.


ما به شما پیشنهاد می کنیم برای پنجره ی سمت راست یک پرده کرکره ای، لوردراپه،شیدرول یا سایر انواع پرده‌ی بالارو خریداری کنید به طوری که از پنجره کمی بلندتر باشد. و برای پرده روبرو از انواع پارچه ای که از سقف تا کف ادامه دارند استفاده نمایید. در زیر تصاویری از پرده های مناسب برای پنجره سمت راست را مشاهده می کنید.

roller-shades

curtain-s


در صورتی که احساس می کنید راهنمایی بیشتر و دقیق تری لازم دارید، لطفا سوال خود را دقیق تر و با تصویری واضح تر از محیط داخلی که در آن رنگ ها، فرش، بافت پارچه ها و سایر جزییات مشخص باشند برایمان ارسال کنید.

*سوال دقیقتر یعنی: بگویید میخواهید چقدر هزینه کنید، رنگ های مورد علاقه تان چیست، میانگین سنی خانواده تان چگونه است، می خواهید پرده جدید چه حس و حالی به خانه تان بدهد(رسمی، صمیمی،با عظمت و…) و سایر جزییاتی که از نظرتان لازم است.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری