پاسخ داده شده
0
0

لطفا نقشه ای که برای زمینی به متراژ20*15وجنوبی باشه .یعنی ورودی ازجنوب وحیاطش شمالی مناسبه اینجانب را راهنمایی بفرمایید.ممنون

  • پارمیس پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
بهترین پاسخ
0
0

سلام خانم پارمیس گرامی
سپاسگزاریم که سوالتون رو در انستودیوز مطرح کردید
در خصوص طراحی نقشه ی خانه، فاکتور های متفاوتی هست که باید اون ها رو مد نظر داشته باشید مسائلی کلی مانند نورگیری خانه، کنترل دید، حجم و نمای ساختمان و مسائلی ریز و جزئی مانند:
نحوه قرارگیری فضاهای خانه در کنار هم(مثلا اتاق تلویزیون کنار اتاق خواب قرار نگیرد تا مزاحم خواب شود)
یا نحوه ی عبور و مرور در خانه(مثلا محل عبور مهمان جایی نباشد که از فضای خصوصی اتاق خواب ها بگذرد)
تناسبات هندسی هر فضا (مثلا آشپزخانه تان بیش از حد مستطیلی و کشیده نباشد که کار و حرکت در آن سخت شود)
نبودن فضاهای پرت و هدر رفته(فرض کنید قیمت خانه تان متری 1 میلیون تومان شود، هر متر مربعی که طراح از آن استفاده نکرده باشد، معادل 1 میلیون تومان ضرر است)
تصویر زیر را مشاهده کنید نورگیری این نقشه چندان ایده آل به نظر نمی رسد و نشیمن خانه فضایی تاریک و نامناسب خواهد بود

نور نامناسب منزل در پلان

در کنار این مسائل، طراح باید خانه را خاص شما و خانواده تان طراحی کند، مثلا خانواده ای که پر رفت و آمد است و معمولا مهمان دارد، بهتر است خانه ای متفاوت با خانواده ای کم رفت و آمد داشته باشد، یا خانواده ای که فرزند کوچک دارند، وضعشان با خانواده ای که فرزندانشان بزرگ شده اند متفاوت است. مسائل بسیاری باید رعایت شوند تا آنگونه که در سوالتان گفته اید، نقشه ی خانه : «مناسب شما» طراحی شود.

همچنین طراح خانه تان باید به قوانین شهرداری و جزییات مربوط به آن نیز آگاه باشد تا نقشه ای مناسب طراحی کند و بتوانید به راحتی مهر تایید سازمان های مربوطه را بر نقشه ی خانه تان بزنید.
در کنار این اگر طراحی خانه تان به درستی انجام شود، مسائلی مثل انتخاب محل قرارگیری ستون ها و پله ها (که بحث های سازه ای هستند) طوری صورت میگیرد که هم به زیبایی خانه کمک می کند، هم هزینه های ساخت و سازتان را کاهش می دهد.

به یاد داشته باشید که شما زمان و هزینه ی زیادی را صرف ساخت منزلتان می کنید، و بعد از آن سالها در این خانه حضور خواهید داشت. از این رو توصیه ی میکنیم حتما وقت و هزینه ی مناسبی برای طراحی نقشه ی منزل اختصاص بدهید و بدانید هزینه های نقشه کمتر از یک درصد کل هزینه های ساخت و ساز شما را در بر می‌گیرد، اما اگر نقشه تان خوب طراحی شودباعث می شود تا مدت ها از خانه تان راضی باشید.
پس پیشنهاد میکنیم حتما این مساله راجدی بگیرید و طراحی نقشه را به معمارهایی که اطلاعات کافی دراین زمینه دارند بسپارید و مانند بسیاری از افراد جامعه، تخصص طراحی معمار را با نقشه کشی افراد نقشه کش یکسان ندانید.

تلاش کردیم به اختصار نکات لازم را برایتان ذکر کنیم، در صورتی که احساس میکنید سوال دیگری دارید یا این پاسخ ناقص است، لطفا از همین طریق به ما اطلاع دهید تا پاسخ کامل تری به شما ارائه کنیم.


در صورت تمایل می توانید این مطلب را بخوانید که در آن توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه شده است.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری