پاسخ داده شده
0
0

با سلام و سپاس فراوان از سایت بی نظیرتان
من جنوب زندگی میکنم در یکی از شهرهای فوق‌العاده مرطوب . خونه ها برای مقابله با رطوبت سنگ کار میکنند یا پی وی سی ولی واقعا به سلیقه من نمیخوره ، خواستم بپرسم شما روشی سراغ ندارید که نیاز به استفاده از هیچ چیز نباشه و من بتونم با خیال راحت کل دیوار هارو سرتاسر کاغذ دیواری کنم بدون نگرانی از اینکه ممکنه دیوار نم بکشه ،
باز هم از زحماتتان بی نهایت سپاسگزارم.

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
  • مریم کمائی پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
بهترین پاسخ
0
0

سلام خدمت شما و  متشکریم که سوالتان را با ما در میان گذاشتید.

دیوار های منازل با توجه به ضخامت ، پوشش روی آن ها ، عدم جریان هوا و همچنین  رطوبت فراوان در شهر های جنوبی بین آن ها عرق خواهد کرد و به روی سطج دیوار می آیند و پوشش های دیواری مانند کاغذ دیواری به طور مناسب روی آن ها قرار نمی گیرند.

در صورتی که از میزان ضخامت دیوار کاسته شود و جریان هوا در اطراف آن بوجود آید تا حد زیادی این مشکل بر طرف می شود. روش ساخت چنین دیواری به این شکل است که روی دیوار های قبلی ستونک هایی از جنس چوب یا آلومینیوم نصب خواهد شد و روی این ستونک ها پنل های سیمانی قرار می گیرند به این ترتیب فاصله ای حدود 3 تا 5 سانتی متر بین آن ها وجود دارد که امکان جریان هوا وجود خواهد داشت . برای نتیجه بهتر پیشنهاد می کنیم که سیستم های خنک کننده و یا ایجاد کننده جریان هوای منزل (مانند پنکه یا فن ) در  اغلب مواقع روشن باشد. به این ترتیب شما می توانید به راحتی روی پانل های سیمانی کاغذ دیواری خود را نصب کنید و مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد . اما در نظر داشته باشید که به هر حال این کار هزینه ی خود را دارد ولی به مدت زیادی کاغذ دیواری ها سالم می مانند.

استفاده از پانل سیمانی به منظور چلوگیری از رطوبت دیوار

استفاده از پانل سیمانی به منظور چلوگیری از رطوبت دیوار

 

پنل سیمانی دیوار

پنل سیمانی دیوار

بهترین پاسخ
0
0

سلام دوباره خدمت شما

قبل از پاسخ سوالتان بهتر است با نحوه ایجاد این مشکل رطوبت آشنا شوید. عرق کردن دیوار و کنده شدن  کاغذ دیواری،  ناشی ازرطوبت موجود در هوایی است که وارد خانه می شود و از آن جایی که در در شهرهای جنوبی به دلیل گرمای هوای به طور مداوم کولر و دستگاه های خنک کننده روشن می باشند باعث می شود سطح دیوار ها خنک شده و با برخورد هوای مرطوب “داخل خانه” به سطح داخلی دیوارها عرق و رطوبت روی آن ها شکل بگیرد . اما کاربرد مصالح نانویی که شما نام برده اید برای جلوگیری از انتقال نم یا رطوبت از سطح خارجی به داخل  است و نقش عایق را بازی می کند و همانطور که ذکر شد رطوبت داخل خانه باعث خرابی کاغذ دیواری ها شده است. بنابراین استفاده از مصالح نانو نقش کمرنگی در بهبود این وضعیت دارند و پیشنهاد می کنیم هزینه ای را برای آن تقبل نکنید.

نمایش 2 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری