پاسخ داده شده
0
0

سلام
میخوام رستوران رو از حالت مرده و بی روح به یک مکان شیک تبدیل کنم
با هزینه حدود۳۰ ملیون تومن
مصالح برای دیوار چی استفاده کنم تا لوکس باشه یا لوکس به نظر بیاد؟
پنل سه بعدی؟
کناف
دیوار کوب(چه جنسی)
کاغذ دیواری
؟؟؟
اگر خودتون در تامین مصالح هستید ممنون میشم با قیمت اعمال کنید

نور اونجا رو بالا بردم با لامپ های ال ای دی مناسب سقفی
دوتا پنجره هم دارم که باید براشون پرده نصب کنم و این که چه نوع پرده ای و چه رنگ
رنگ پیشنهادی شما چیه؟
سقف کوتاه
از کف ۱۷۵ سانت سرامیک و باقی تا سقف گچ که حدود ۶۰ سانت میشه
میز و صندلی ها قرار نیست تعویض بشن
رستوران به صورت سنتی و مدرن قرار باشه
طرحی برای ساخت تخت دارید یا جنس خاصی برای روکش؟
خوزستان هستم
09376008505

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
  • مصطفی پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
بهترین پاسخ
0
0

با سلام خدمت شما دوست گرامی و خوشحالیم که سوالتان را با ما در میان گذاشتید

مصالح نمای داخلی

با توجه به توضیحات شما مربوط به طراحی لوکس رستوران بهتر است توضیحی مختصر در مورد رنگ و نوع مصالح برای شما بیان شود.مصالح در طراحی داخلی به گونه می باشند که با دیدن آن می توان متوجه قیمت آن شد و هرگاه مبلغ آن افزایش یابد جنس و میزان مرغوبیت آن بالا می رود.به همین دلیل بهتر است از مصالحی مناسب و با قیمت نسبتا بالاتر نسب به مصالح رایج استفاده کنید تا بتوانید ماهیت لوکس بودن رستوران را به مردم انتقال دهید. استفاده از مصالح نمای مناسب اولین و یکی از نکات مهم  در طراحی رستوران مجلل می باشد. مورد دیگری که بهتر است توجه کنید ویژگی های موجود در لوکس بودن می باشد که توسط مردم به راحتی درک می شود. یعنی ممکن است شما از مصالحی با قیمت بسیار بالا بهره ببرید اما مجلل بودن را در ذهن کسی یادآوری نکد. شماری از این ویژگی ها عبارت اند از : به کار بردن رنگ تیره ، استفاده از مصالح با درخشش زیاد ، استفاده از رنگ های طلایی و براق، به کار بردن مصالح طبیعی

درعکس زیر نمونه هایی را برایتان معرفی کرده ایم که شما می توانید در دیواره های رستوران از آن ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که گروه انستودیوز تامین کننده مصالح نمی باشند اما با توجه به خواسته شما در مورد قیمت ها باید ذکر شوند که همه مصالح معرفی شده دارای قیمتی بالاتر است متری 300 هزار تومان می باشند.

دیوار پوش و سنگ و پنل چوبی برای دیوار رستوران مجلل

مصالح مناسب برای دیوار های داخلی رستوران

نور پردازی

یکی دیگر از نکاتی که بهتر است در طراحی دیواره ها به آن ها توجه داشته باشید نور پردازی مناسب برای آن هاست. استفاده از مصالح هر چند مناسب و با طرحی زیبا بدون نورپردازی تاثیر مجلل بودن آن  را می کاهد پس به شما پیشهاد می شود حتما به این مورد توجه کنید. چنانچه دیوار های شما نقشی طرح دار و برجسته دارند بهتر است با نورپردازی مناسب آن ها را نمایان تر کنید تا طرح آن ها راحت تر توسط مشتریان درک شود . اگر قصد استفاده از طرح ساده برای مصالح دیوار را دارید می توانید با مصالح دیگر و طرحی متفاوت روی مصالح قبلی نقشی را به وجود آورید و به نورپردازی آن  و اطراف آن بپردازید. همچنین راه دیگر برای ایجاد تنوع در دیوار ها استفاده از تابلو ها و نقش برجسته های دکوراتیو می باشد که نورپردازی آن ها به زیبا تر شدن محیط رستوران کمک زیادی خواهد کرد. در عکس زیر می توانید به تاثیر نورپردازی در محیط غذاخوری پی ببرید و مشاهده کنید که هدف اصلی بیشتر جلوه دادن دیوار ها بوده است.

نورپدازی دیوار های نقش دار

نورپردازی دیوار های رستوران

طراحی دیوار ها

علاوه بر دو مورد قبلی که برای شما ذکر کرده ایم مورد دیگری که نقش زیادی در فضای داخلی ایفا می کند نوع طراحی دیوارها و استفاده بجا از مصالح در کنار هم می باشد. بکار بردن یک نوع مصالح ساده و بدون نقش اغلی نتایج خوبی را به همراه نخواهد داشت برای همین به شما پیشنهاد می کنیم که حتما طرحی به خصوص برای دیواره ها استفاده کنید که بهتر است آن ها در هر چند متر تکرار شوند . همچنیین همنشنینی مصالح تاثیر زیادی در بهترشدن فضا دارند . به عنوار مثال دیوار پوش های چرمی در کنار چوب ها می توانند ترکیب مناسبی باشند به شرطی که رنگ های آن ها با یکدیگر هماهنگی داشته باشد. در عکس های زیر مشاهده خواهید کرد که چگونه می توان با کنار هم  قرار دادن مصالح با رنگ های مختلف یا نقش های متفاوت دیوار های جذاب و مجلل در رستوران  ایجاد کرد.

دیوار رستوران مجلل و لوکس

طراحی دیوار رستوران

پرده های پنچره

پرده های پنجرها نیز بهتر است دارای ویژگی های مصالح دیوار باشند . به این ترتیب که از نوع مرغوب استفاده شود و مصالح طبیعی در آن ها بکار برده شود. به عنوان مثال پرده های کرکره ای چوبی گزینه خوبی برای فضای رستوران می باشند به شرطی که از مصالح چوب در دیگر فضاها استفاده کنید و بتوانید هماهنگی آن را با دیگر عناصر افزایش دهید.

پرده چوبی در رستوران

پرده کرکره چوبی

تخت سنتی

تخت های سنتی رایجی در بازار موجود می باشند که می توانید در تصویر زیر آن ها را مشاهده کنید اما اگر خواستار تفاوت در آن ها هستید بهتر است طرح آن ها را با طرح دیوار ها هماهنگ کنید. به عنوان مثال اگر دارای دیوار های با خطوط افقی می باشید تختی را برای ساخت سفارش دهید که پیشتر عناصر سازنده آن افقی باشد. همچنین این نکته مهم است که رنگ تخت با فضای اطراف آن همخوانی داشته باشد در غیر این صورت مانند مبلمانی اضافی در فضا حس خواهد شد.

تخت سنتی

تخت سنتی

در آخر به شما پیشنهاد می کنیم برای داشتن نتیجه بهتر  به عناصر دیگر موجود در فضا مانند مصالح کف و سقف و نورپردازی  اصلی محیط توجه داشته باشید تا همه فضای شما با هم هماهنگ و یکدست شوند.

امیدواریم که از پاسخ ما رضایت کافی را داشته باشید. چنانچه سوالات دیگری مربوط به طراحی داخلی فضاهای مسکونی و تجاری داشتید می توانید با ما درمیان بگذارید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری