پاسخ داده شده
0
0

سلام میخوام واسه دفترمیز اداری سفارش بدم واسه طراحی و رنگش نمیتونم تصمیم بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
  • سارا پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم سارای گرامی

بابت تاخیر ایجاد شده در پاسخگوییبه شما متاسفیم، تعطیلات پایان هفته باعث این تاخیر شد که صمیمانه از شما عذرخواهی میکنیم.

برای انتخاب رنگبندی دفاتر کاری، باید به شغلتان و مخاطبی که دارید توجه کنید، این که تمایل دارید مخاطبتان در زمان ورود  به اتاق چه احساسی دریافت کند بسیار مهم است. مثلا دفتر یک مدیر مدرسه، یک معمار، یک پزشک و یک وکیل را در نظر بگیرید. مدیر مدرسه باید فضایی ایجاد کند که کودک و والدینش احساس کنند به فضایی امن و منظم و صمیمی وارد شده اند و فردی با دانش و مدیر در این فضا کار می کند، یک معمار احتمالا میخواهد در مشتریانش این احساس را ایجاد کند که یک هنرمند خلاق و جذاب و متفاوت است که هر پروژه ای را به بهترین شکل انجام می‌دهد، یک پزشک هم شاید تمایل دارد احساس اعتماد، آرامش، پاکیزگی و امنیت را به بیمارانش انتقال بدهد. و اما یک وکیل، شاید ایجاد این حس در مخاطب که پا به فضایی امن، پر اعتماد، منظم گذاشته است، و فرد پیش روی او انسانی امین، قدرتمند و حق جوست بتواند ایده ی خوبی برای طراحی داخلی فضا و انتخاب رنگ ها باشد.

دقت داشته باشید که پاراگراف قبلی تنها مثالهایی برای فهم بهتر مساله ی انتخاب رنگ بود، چرا که شما از مشکل در تصمیم گیری گفته اید و ما تلاش کردیم ابتدا راهی به شما نشان بدهیم تا بتوانید ایده ی مناسبی برای فضایتان پیدا کنید.

اما در ادامه به سراغ سه رنگبندی می رویم و با بررسی رنگ ها و فضایی که ایجاد میکنند، سعی میکنیم شما را در تصمیم گیری بهتر همراهی کنیم.

حالت اول استفاده از رنگ های تیره

مشاوره دکوراسیون دفتر وکالت

رنگبندی دفتر اداری با قهوه ای های تیره

همانطور که در تصاویر مشاهده می‌نمایید رنگ حاکم بر این فضاها قهوه ای تیره است و فضایی که ایجاد شده، فضایی رسمی، اعتماد آفرین و با ابهت است، معمولا چنین رنگبندی هایی در دفاتر مدیرانی با سن بالاتر که قصد دارند بر مخاطبشان تسلط بیشتری داشته باشند استفاده می‌شود، در چنین حالتی فضا گیرایی بیشتری دارد و فضا در عین اعتماد برانگیز بودن، احساس قدرت صاحب اتاق را به مخاطب انتقال می‌دهد.

حالت دوم استفاده از رنگ های روشن

مشاوره دکوراسیون و خرید میز دفتر وکالت

رنگبندی دفتر اداری با رنگ های روشن

این رنگبندی ها مناسب افراد جوان تر است، کسانی که میخواهند در عین اینکه فضایی اعتماد آفرین ایجاد میکنند، صمیمیت و احساس به روز بودن را در مخاطبشان ایجاد کنند. رنگ های روشن در این فضاها حاکم هستند و میز و مبلمان ظاهری مدرن و جدید دارند. این عناصر در کنار هم به مالک اتاق کمک می کنند اثرگذاری بیشتری بر ذهن مخاطبش داشته باشد.

حالت سوم استفاده ی ترکیبی از رنگهای تیره و روشن

مشاوره دکوراسیون دفتر وکالت

رنگبندی ترکیبی روشن و تیره در فضای دفتر

اما حالت سوم، فضایی بینابین ایجاد میکند، شما نه وکیلی هستید که میخواهید قدرت و تسلط خود را به رخ بکشید، نه میخواهید مخاطب صمیمیت و نو بودن را در شما حس کند، در این حالت با ترکیب رنگ های گرم و خنثی، میتوانید به قصدتان نزدیک شوید، به این صورت که کلیت محیط، رنگی روشن دارد، اما در نقاطی کلیدی مثل میز اصلی دفتر و دیوار پشت آن با استفاده از رنگی گرم و تیره، نقطه ای کانونی برای توجه مخاطبتان ایجاد می نمایید تا فضایی متعادل، رسمی و تا حدودی صمیمی ایجاد کرده باشید.

امیدواریم توضیحات ارائه شده برایتان راهگشا بوده باشد و متوجه شده باشید برای ایجاد فضای مناسب، تنها توجه به رنگ یک میز کافی نیست، شما باید فضای اتاق را یک کل واحد در نظر بگیرید که میز تنها جزئی از آن است، به رنگ کف، دیوارها، سقف، نحوه ی نورپردازی و نورگیری دفتر توجه کنید و سعی کنید بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر همچنان حس میکنید تصمیم گیری برایتان آسان نیست، کافی است تصاویری از محیط دفتر را برایمان ارسال نمایید و به ما بگویید ترجیح میدهید فضای ایجاد شده چه احساسی در مخاطب ایجاد کند تا ما با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف شما را در انتخابتان همراهی کنیم.

0
0

سلام ممنون از راهنمایی تون خیلی کمکم کرد

  • سارا پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
نمایش 2 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری