پاسخ داده شده
0
0

با سلام، به علت کمبود فضای پذیرایی قصد دارم میز تلویزیون رو حذف کنم و تلویزیون رو به دیوار بزنم، با توجه به اینکه عرض دیوار 3 متر و 60 سانت و ارتفاع 2 متر و 80 سانت است ولی فضای مفید برای نصب 2 متر است چون ویترین و میز صبحانه خوری فضا رو محدود کردند. ممنون میشم اگه برای طرح ساده با کشو و طبقه برای قراردادن dvd راهنماییم کنید.

بودجه ی در دسترس.
تا 500 هزار تومان
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
شناخت بهتر شما
مبل استیل, فضای رسمی
آیا برای دریافت پاسخ عجله دارید؟
بله
  • الهام پرسیده شده 1 سال قبل
  • آخرین ویرایش 1 سال قبل
پاسخ مناسب
1
0

سلام خانم الهام گرامی

از حضورتان در جمع مخاطبان انستودیوز بسیار خوشحالیم. قبل از پاسخ به سوال شما، ذکر این نکته الزامی است که حتی اگر میز تلویزییون را حذف کنید، بایستی حداقل یک طبقه با عرض دستگاه DVD خود و طول دلخواه (بهتر است طول آن با طول تلویزیون یکی باشد) زیر تلویزیون نصب کنید. پس در واقع نصب تلویزیون بر روی دیوار بر میزان فضای آزاد تاثیر چندانی ندارد.

دیوار تلویزیون پذیرایی واحد مسکونی

فضای موجود برای نصب تلویزیون روی دیوار

در تصویر مشاهده می‌شود که فضایی که می‌توان تلویزیون را در آن قرار داد تقریبا ۱/۲ متر می‌باشد. با توجه به تصاویری که ارسال کرده‌اید باید بگوییم علاوه بر تلویزیون و میز آن به چیدمان مبلمان پذیرایی هم بیشتر دقت کنید، مخصوصا اینکه مبل‌های رو به روی پنجره خانه در تورفتگی قرار گرفتند و به صفحه تلویزیون دید ندارند و میز ناهارخوری به صورتی قرار گرفته که استفاده از صندلی های آن کمی با مشکل همراه می‌باشد.

در تصاویر زیر نمونه‌هایی از تلویزیون‌های نصب شده بر روی دیوار و طبقات زیر آن را که با دستگاه‌های صوتی تصویری،‌تابلو، گلدان گل و … پر شده‌اند، می‌بینید.

طراحی شلف های دیوار پذیرایی

طبقات معلق روی دیوار تلویزیون

هم چنین در تصاویر زیر می‌توانید روش‌های نصب شلف‌های (طبقات) شناور را بر روی دیوار مشاهده نمایید.

شلف های معلق چوبی بر روی دیوار تی وی

طریقه نصب طبقات معلق

در خصوص فضای منزلتان نکاتی لازم به ذکر است که پیشنهاد می کنیم آن‌ها را در نظر بگیرید. برای چیدمان فضاهایی که در کنار هم قرار می‌گیرند و ارتباط بصری بینشان وجود دارد، سبک طراحی باید نزدیک به هم باشد. مثلا برای پذیرایی و آشپزخانه‌ی باز، یکی از سبک‌های مدرن یا کلاسیک را انتخاب کنید. در شرایط فعلی میز تلویزیون و آشپزخانه مدرن در کنار مبلمان و بوفه کلاسیک همنشینی مناسبی ایجاد نکرده‌اند. لازم به ذکر است مبلمان انتخاب شده به لحاظ ابعاد نیز با فضا تناسب ایده‌آلی ندارند و در فضایی با این مساحت بهتر است بوفه قرار نداشته باشد، یا حتی الامکان بوفه‌ای کوچکتر در آن قرار گیرد. نکته دیگر که دوباره بر آن تاکید می‌کنیم، چیدمان صحیح مبلمان است به گونه‌ای که عملکردها به راحتی پاسخ داده شوند و در یکدیگر اختلال ایجاد نکنند. مثلا می‌توانید تلویزیون را در دیوار رو به روی حالت فعلی بگذارید. بدین طریق افرادی که روی مبل‌های کنار پنجره نشسته‌اند، دید بیشتری بر صفحه تلویزیون خواهند داشت. امیدواریم نکات ارائه شما پاسخگوی سوال شما بوده باشد. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید و برای چیدمان ایده آل مشاوره داشته باشید، می توانید از مشاوره حرفه‌ای دکوراسیون سایت بهره ببرید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری