پاسخ داده شده
0
0

با سلام.
من یک خونه تازه خریدم. دیزاین خونه مدرن و قشنگه .
ولی دوست دارم تغییراتی توش بدم و دوم اینکه نمیدونم چه دیزاین و چینش وسایلی توش بدم که ازش لذت ببرم .
اول از اتاف خواب گفتم شروع کنم که خیلی واسم مهمه چون هم اتاق کارمه و هم اتاق خواب .
از رنگ امیزی دیوار و یا طرح های مدرن و زیبا میخواستم راهنماییم کنید.
حتی اگه بشه از محل چینش قاب عکس هام رو دیوار
اندازه اتاق بدون کمد دیواری ۱۴ متره
با تشکر

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
شناخت بهتر شما
فضای شاد
  • محمد پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

 

سلام آقای محمد گرامی

از حضور شما در انستودیوز بسیار خوشحالیم، متاسفانه مطرح شدن سؤال شما با تعطیلات مصادف شد و به همین سبب پاسخگویی سؤالتان با تأخیر صورت گرفت که از این بابت صمیمانه از شما عذرخواهی میکنیم.

پرسش شما سه بخش اصلی دارد که به ترتیب به آن ها می پردازیم، چیدمان و طراحی، رنگبندی فضا و قرارگیری قاب عکس های شما.

برای چیدمان اتاق خواب و کارتان، ایده های متفاوتی قابل طرح است، این مساله به هزینه ی مورد نظر و سلیقه ی شما بستگی دارد برای مثال سه تصویر زیر را مشاهده کنید، در حالت سمت راست با استفاده از تخت تاشو، فضای اتاق بسیار منعطف است و در زمان کار تخت جمع می شود و فضایی کاملا کاری ایجاد می شود. همچنین دو تصویر سمت چپ ایده هایی هستند که در آن ها تخت به فضایی منتقل شده که کمتر در دید مستقیم است و فضای خواب و کار به این شکل مجزا شده اند.

طراحی داخلی اتاق خواب و کار

برخی شیوه های برخورد با طراحی اتاق خواب و کار

در ادامه 4 حالت چیدمان منزل شما روی نقشه را بررسی میکنیم. ساده ترین حالت این است که شما تختی در گوشه ی بالا، و میزی در سمت راست اتاق داشته باشید، که البته محل هردو قابل تغییر است. حالت دیگر استفاده از میزی است که با آن فضای خواب و کار را جدا کنید و حالت سوم استفاده از ست میز و تختی طراحی شده است که به صورت L کنار یکدیگر قرار میگیرند، که هریک میتواند با توجه به بودجه و سلیقه تان طراحی شود.

مشاوره چیدمان  اتاق خواب

سه گزینه ی پیشنهادی چیدمان

و حالت چهارم چیدمان، با استفاده از تخت خواب تاشو است که پیشتر در خصوص آن توضیح داده ایم.

ایده برای چیدمان اتاق خواب با تخت تاشو

دو حالت چیدمان با تخت خواب تاشو


 

 در خصوص رنگ اتاق نیز گزینه های متنوعی پیش روی شماست، این گزینه ها  بسته به حال و هوای مد نظر شما تغییر می کنند، اگر فضایی رسمی مد نظر شماست یا فضایی شاد یا فضایی آرامش بخش، هریک میتوانند اتاقی متفاوت برایتان رقم بزنند.

مشاوره دکوراسیون و رنگ اتاق خواب

گزینه های رنگی مختلف اتاق

گزینه هایی مانند تصاویر زیر نیز قابل مطرح شدن هستند، این فضاها رسمی تر و مدرن تر هستند و شاید بیشتر مورد علاقه تان باشند

مشاوره دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دو گزینه ی رنگ بندی مدرن و خالص


 

مساله ی آخر، قرارگیری تابلوهای دیواری است، برای این کار نیز ایده های مختلفی وجود دارد و با توجه به سلیقه، بودجه و تعداد و تنوع تابلو ها میتوان ایده های مختلفی را مطرح کرد، برای مثال 4 حالت مختلف در ادامه آمده است.

مشاوره دکوراسیون و نصب تابلو روی دیوار

ایده های متفاوت برای ساخت دیوار-گالری

اما در خصوص چگونگی نصب تابلو ها یکی از راه ها این است که کاغذ های الگو یا روزنامه را به اندازه ی تابلو ها برش بزنید و آنها را روی دیوار نصب کنید و با تعویض جای کاغذ ها بالاخره حالت ایده آل را پیدا کنید و نهایتا تابلو ها را به جای کاغذها نصب کنید.

چگونه دیوار-گالری نصب کنیم

مراحل نصب تابلوها روی دیوار-گالری


 

با توجه به اینکه ما از خواسته ها و علایقتان اطلاع دقیقی نداشتیم، ممکن است توضیحات ارائه شده کمی کلی به نظر برسند، در صورتی که تمایل دارید فضای خواب منزلتان به طور دقیق و اختصاصی شما طراحی شود، می توانید با پر کردن فرم طراحی اتاق خواب به طرحی اختصاصی دست پیدا کنید.

امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان مفید واقع شده باشد، در صورتی که مساله ای در این پاسخ از دید ما جا مانده است حتما آن را از همین طریق با ما در میان بگذارید.

پاسخ مناسب
0
0

استفاده از تخت خواب دو نفره مسائل متفاوتی در فضا ایجاد میکند، دقت داشته باشید که در بخش مشاوره ی دکوراسیون، ما تنها ایده هایی کلی جهت راهنمایی شما ارائه میکنیم و طراحی دقیق و با جزییات در این بخش انجام نمی شود، چرا که طراحی دقیق مستلزم داشتن اطلاعات دقیق است، مسائلی مثل بودجه، رنگهای مورد علاقه، نیازها و عادت های خاص استفاده کنندگان فضا و…

از این رو در مشاوره دکوراسیون راهنمایی ها و ایده هایی کلی را بیان میکنیم، چرا که اطلاعات ارائه شده توسط مشاوره گیرندگان، اطلاعاتی کلی است.

مثلا در مورد فضای کاری که برایتان اهمیت دارد، باید بدانیم این فضای کار نیازمند چه مساحت است و چه فعالیتی در آن صورت می گیرد؟ آیا فعالیت شما مطالعاتی و نوشتاری است؟ یا فعالیتی عملی مانند ساخت مدل و ماکت انجام می دهید؟ این فعالیت کاری چه نیازهایی دارد و…

در حال حاضر با این تصور که فضایی برای مطالعه و استفاده از لپتاپ و سطحی برای نوشتن لازم دارید، پیشنهادی به شما ارائه کرده ایم. دقت کنید که حرکت از ورودی به سمت در تراس، مساله ی مهمی است، از این رو قسمت پایینی اتاق را کاملا خالی در نظر گرفته ایم تا مشکلی در حرکت شما ایجاد نشود، تخت دو نفره نیز با یک پاتختی از پنجره فاصله گرفته است. اما برای فضای کار، همانطور که در دو تصویر بالا مشاهده میکنید، فاصله ی بین کمد و تخت میتواند فضای کاری کوچک اما کارآمد برایتان ایجاد کند. اما لازمه ی آن ایجاد تغییراتی در قسمت کشو ها و در آینه ای کمد می باشد. البته با توجه به ارتفاع میز، کشو ها میتوانند به همین حالت باقی بمانند، ولی برای در کمد، پیشنهاد می کنیم از دری کرکره ای که رو به بالا باز می شود استفاده کنید تا بتوانید میز را به راحتی آنجا قرار بدهید.

در این حالت حتی فضایی برای قرار دادن میز آرایش در قسمت پایینی اتاق نیز فراهم است.

مشاوره دکوراسیون داخلی اتاق خواب  و کار

چیدمان پیشنهادی و تصاویر مرتبط

امیدواریم این چیدمان و پاسخ مناسب فضای خواب منزل شما باشد. دقت داشته باشید که ارائه ی پیشنهادی دقیق، در این حالت کار راحتی نیست، برای مثال شاید شما بودجه ی استفاده از تخت های تاشو را داشته باشید، اما ما از این مساله اطلاع نداریم، یا شاید امکان تخریب کمد و طراحی مجدد فضا برایتان فراهم باشد و ما از این مساله مطلع نیستیم.

لذا اگر پیشنهادات کلی مساله ی پیش روی شما را به خوبی حل نمی کند، پیشنهاد میکنیم با استفاده از فرم طراحی اتاق خواب اطلاعات دقیقتری به ما ارائه کنید تا ما نیز به جای ارائه ی نکاتی کلی، فضایی اختصاصی را برایتان طراحی کنیم. اما اگر این سطح اطلاعات برایتان کارآمد است می توانید با پرسیدن سوالات بیشتر و بیان اطلاعات دقیقتر، ما را در ارائه ی مشاوره ای کارآمد تر همراهی کنید.

0
0

با سلام.

ممنون از پاسخگوییتان  .

در طراحی اتاق کار و خواب من یک نکته رو فراموش کردم بگم که ظاهرا تاثیر زیادی در نوع طراحی پیشنهادی شما داشته و اون اینکه من متاهلم . نکته دوم اینکه من توی تصاویری که ارسال کردم جای کمد دیواری و همچنین پنجره و شوفاژ و در تراس رو مشخص کردم که در طراحی مطمعنا تاثیر گذاره .

در ضمن اگه نیاز باشه فرم هم پر میکنم .با تشکر

  • محمد پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
نمایش 3 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری