پاسخ داده شده
0
0

سلام خدمت شما، برای اصلاح پلان منزلم زحمت کشیدید کمی نقشه خونه م رو تغییر دادین. میخواستم ازتون تشکرکنم و بگم نقشه ای که شما طرح کردین رو اجرا کردیم و نتیجه عالی شده. تنها مساله ای که باهاش مشکل دارم آشپزخانه است که وقتی براتون نقشه رو فرستاده بودم ستون و سقف زده شده بود و امکان تغییرش متاسفانه نبود. حالا متراژ سالن 5در6.50 و متراژ شپزخانه 2.80 در 4 هست.و همونطور که گفته بودین طراحی آشپزخانه طوری هست که کابینت زیادی نمیخوره و اگه هردوطرف رو کابینت بزنیم حس میکنم خونه یه حالت دراز پیدا میکنه و آشپزخانه راهرو مانند میشه.. دراین زمینه میشه راهنماییم کنین. نقشه اصلاح شدتون رو فرستادم الان دقیقا خونه همین مدله.

بودجه ی در دسترس.
10 میلیون تومان و بیشتر
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
  • مینا ابراهیمی پرسیده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم ابراهیمی گرامی

بسیار خوشحالیم که مجددا سوالتان را با ما در میان گذاشته اید و از مشاوره های قبلی رضایتمند هستید.

در خصوص آشپزخانه، پیشنهاد اول ما به شما استفاده از جزیره های متحرک است، این جزیره ها می توانند به راحتی به سایر نقاط خانه منتقل شوند و در زمانی به میز غذاخوری و زمان دیگر به سطح کار آشپزخانه تبدیل شوند. از این رو دیگر لازم نیست نگران عرض کم و راهرویی شدن آشپزخانه باشید. در عین حال فضای بیشتری هم برای نگهداری وسایلتان خواهید داشت.

نمونه آشپزخانه جزیره ای چرخ دار

دو نمونه جزیره آشپزخانه ی متحرک

ایده ی دیگر می تواند این باشد که از طبقات باز برای دیوار کنار یخچال استفاده کنید. برای این کار شما باید همیشه طبقات را مرتب و زیبا نگه دارید وگرنه فضا آشفته و شلوغ به نظر خواهد رسید.

دکوراسیون آشپزخانه ی کم عرض

طبقات باز جایگزین کابینت

راه حل دیگر می تواند این باشد که محل کابینت ها را با یخچال عوض کنید و آن ها را از چپ به راست منتقل کنید تا از سطح کابینت بیشتری برخوردار شوید، اما به نظر ما به سبب قرارگیری ستون، این کار باعث می شود فضا کم عرض تر به نظر برسد. ولی این حالت در نهایت کارایی و عملکرد بهتری برای شما خواهد داشت.

این انتخاب بستگی به لوله کشی گاز و فاضلاب و اولویت های شما دارد. اگر سطح کابینت در دسترس برای شما حائز اهمیت است، استفاده ی همزمان از هر سه ایده نیز می تواند به شما فضایی جادار و مناسب ارائه کند.

امیدواریم که این مشاوره مورد پسند شما واقع شده باشد. در صورتی که سوال دیگری در این خصوص دارید یا پیشنهادات ارائه شده برایتان کارآمد نیست، حتما این مساله را بیان کنید تا با علم به مسائل مد نظر شما، پیشنهادات مفید تری برایتان بیان نماییم.

0
0

خانم ابراهیمی گرامی

اگر دو طرف فضا را کابینت 60 سانتی متری کنید عرض باقی مانده ی آشپزخانه 190 سانتی متر خواهد شد و می توانید با اضافه کردن کانتر به قسمت بالایی آشپزخانه، فضایی مناسب تر ایجاد کنید. این فضا وسیع نیست، اما عرض مناسبی برای کار کردن دارد و شما را اذیت نخواهد کرد.

اما اگر تمایل دارید از طبقات استفاده کنید، این طبقات چون عرض کمتری دارند به شما فضای بیشتری برای کار می دهند و می توانید با استفاده از طبقات و جزیره ی متحرک، فضایی منعطف و بازتر نسبت به حالت قبلی داشته باشید.

پس در وهله ی اول نگران کم عرض بودن بیش از حد فضا نباشید چون 190 سانتی متر عرض مناسبی است و سپس با بررسی نیازهایتان در نظر بگیرید که کدام حالت برای شما مناسب است.

برای مطمئن شدن از مناسب بودن عرض فضا، می توانید نقشه ی کابینت آشپزخانه را با گچ روی زمین بکشید و مشاهده کنید که عرض 190 سانتی متری باقی مانده به چشم شما مناسب است یا خیر.

مشاوره دکوراسیون آشپزخانه و قرارگیری کابینت ها

دو حالت کلی پیشنهادی برای آشپزخانه

امیدواریم پس از بررسی مسائل گفته شده دغدغه ی شما رفع شود و بتوانید راحت تر برای طراحی آشپزخانه تصمیم گیری کنید.

نمایش 2 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری