پاسخ داده شده
0
0

سلام.روتختی اتاق دخترای من سبز هستش برای پرده باید چه رنگی روانتخاب کنم؟آیاباید ساده وتک رنگ باشه یاطرحدار.اگه لازمه عکس اتاقوبراتون بفرستم.ممنون

بودجه ی در دسترس.
تا 500 هزار تومان
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
 • محبوبه پرسیده شده 2 سال قبل
 • آخرین ویرایش 2 سال قبل
بهترین پاسخ
0
0

با سلام خدمت خانم نظری گرامی
از پیوستن شما به جمع مخاطبین انستودیوز بسیار خرسندیم و از تاخیر ایجاد شده در روند پاسخگویی صمیمانه پوزش می طلبیم. رنگ های آبی، بنفش و صورتی رنگ هایی هستند که همنشینی زیبایی در کنار رنگ سبز داشته و خصوصا برای اتاق کودکان فضایی شاد و سرزنده ایجاد می کنند. بهتر است برای شلوغ نشدن فضا رنگ غالب سفید بوده و رنگ سبز و رنگ انتخابی شما تنها در چند عنصر دکوری استفاده شود تا هم رنگ در اتاق به کار رفته شود و در عین حال آرامش بخشی لازم برای اتاق خواب حفظ شود. در تصویر زیر نمونه هایی از همنشینی هر رنگ را مشاهده می کنید.

چه رنگی در کنار رنگ سبز برای اتاق کودکان مناسب است

رنگ های پیشنهادی برای همنشینی با رنگ سبز

همانطور که می بینید، رنگ صورتی تم دخترانه تری نسبت به دو رنگ آبی و بنفش دارد و شاید برای اکثر دختران در این بازه ی سنی جذابیت زیادی داشته باشد اما با زیاد شدن سن کودکان معمولا آن جذابیت همیشگی را برایشان نخواهد داشت. استفاده از رنگ یاسی یا بنفش ملایم در ترکیب با سبز فضایی آرامش بخش و در عین حال جذاب ایجاد خواهد کرد و با بزرگ شدن کودکان معمولا همچنان جذابیت خود را برایشان حفظ خواهد کرد و به اصطلاح، رنگ بچگانه ای نمی باشد. بنابراین پیشنهاد ما بیشتر استفاده از رنگ یاسی است اما با این حال حتما نظر کودکان خود را پرسیده و سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که آنها تمایل به استفاده از آنرا دارند.
برای رنگ پرده پیشنهاد ما بیشتر انتخاب پرده ای با پس زمینه ی سفید و طرح هایی با رنگ انتخابی، مناسب تر می باشد چرا که پرده های رنگی نور را با طیف رنگی خود به داخل وارد می کنند که ممکن است برای فضای مطالعه و انجام تکالیف در ساعات روز خیلی مناسب نباشد.
بار دیگر از شکیبایی شما در مدت زمان پاسخگویی سپاسگزاریم، چنانچه در این خصوص یا مسائل دیگر نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، خوشحال می شویم آنرا با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

بهترین پاسخ
0
0

با سلام مجدد خدمت خانم محبوبه گرامی
در سوال های پیشین اشاره ای به وجود تناژ صورتی در سرویس تخت و روتختی توسط شما نشده و رنگ های پیشنهادی بدون در نظر گرفتن این رنگ در دکوراسیون ارائه شده بود. با توجه به تصاویر ارسالی شما رنگ سومی که بعنوان مکمل رنگ سبز مورد نظر است در روتختی و سرویس ها تعریف شده و نیازی به انتخاب رنگ جدیدی نیست چرا که تعدد رنگ ها از تناژ های متفاوت آن هم با توجه به مساحت اتاق توصیه نمی شود. بنابراین پیشنهاد ما استفاده از یکی از تناژهای صورتی یا سبز برای پرده می باشد. در خصوص طرح پرده نیز بهتر است پارچه ی ساده انتخاب شود زیرا رو تختی ها طرح دار بوده و استفاده ی بیش از حد از پارچه های طرح دار در فضایی با مساحت کم صحیح نبوده و منجر به شلوغی فضا می شود. پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از پارچه طرح دار، تنوع را از طریق مدل پرده یا بافت پارچه ایجاد کنید. بعنوان مثال پرده های بالا رونده رومن، پرده های کرکره ای، یا پرده های ساده با دوخت متفاوت در حاشیه ی بالای پرده و … می تواند گزینه ی خوبی باشد. در تصویر زیر نمونه ای از این مدل ها را مشاهده می نمایید.

پرده ی صورتی برای اتاق خواب دختران

مدل های پیشنهادی برای پرده

نکته ی دیگری که پس از ارسال عکس ها قابل ذکر است، چیدمان نامناسب وسایل می باشد. البته از آنجا که اطلاعی از ابعاد دقیق فضا و جانمایی کمد و … نداشتیم پلان ترسیم شده به صورت حدودی می باشد و برای فصول بهار و تابستان که نیازی به بخاری در اتاق نیست مناسب تر است.

چیدمان اتاق خواب با دو تخت خواب

چیدمان پیشنهادی

طرح و رنگ فرش نیز با فضا هماهنگی نداشته و علاوه بر آن موجب کوچک به نظر رسیدن آن می شود. با توجه به پوشش موکت موجود در فضا پیشنهاد می کنیم در صورت امکان فرش را حذف و قالیچه کوچک و اسپرت به رنگ سفید یا صورتی برای فضا در نظر بگیرید. رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری کردن یک یا دو دیوار نیز تا حد زیادی به جذابیت دکوراسیون اضافه کرده و فضا را از خامی در می آورد که می توانید در آینده این ایده را در نظر بگیرید.
امیدواریم موارد ذکر شده برای شما مفید بوده و شما را به داشتن فضایی زیبا برای کودکانتان یاری کند. چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید خوشحال می شویم آنرا با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

پاسخ مناسب
0
0

با سلام مجدد خدمت خانم محبوبه گرامی
برای دکوراسیون اتاق کودکان بهتر است سلیقه ی آنها را نیز در نظر بگیرید، بنابراین چنانچه تمایل دخترتان به این طرح می باشد و از آنجا که رنگ بندی موجود در پارچه به لحاظ هماهنگی با رنگ سبز روتختی نیز مناسب است می توانید به سلیقه ی دخترتان اعتماد کنید و به دلخواه او این پارچه را خریداری نمایید. از طرفی رنگ یاسی یا بنفش به دلیل تشکیل شدن از رنگ آبی و قرمز و بنابراین دارا بودن تناژ آبی در خود با این رنگ نیز هماهنگ می باشد. شما می توانید یکی از دیوار های اتاق و یا عناصر تزیینی اتاق مانند آباژور، کوسن های روی تخت، فرش و … را از رنگ های آبی، یاسی (با تناژ غالب رنگ آبی) و سبز به گونه ای متعادل انتخاب نمایید.
پیشنهاد ما به شما ارسال عکس هایی از اتاق و وسایل پس از چیدمان و مرتب کردن می باشد، تا از این طریق کارشناسان ما به طور دقیق تر به مساله ی شما رسیدگی نمایند.

0
0
 • سلام.مرسی ازراهنماییتون.هنوز روتختی بچه هابه دستم نرسیده.میشه وقتی اتاقشون البته بدون پرده مرتب کردم عکسشو براتون بفرستم تا بهترنظربدین.البته خودم رنگ یاسی رودوست دارم.دختربزرگم از یه پارچه خوشش اومده عکسشوبراتون میزارم به نظرتون احتیاج دارم.میتونم این پارچه روانتخاب کنم یا همون یاسی بشه.بازم ممنون از کمکی که میکنید.
تصویر
 • محبوبه پاسخ داده شده 2 سال قبل
 • آخرین ویرایش 2 سال قبل
0
0

سلام.خسته نباشید.ببخشید که این همه مزاحمتون میشم.روتختی بچه هابه دستم رسید عکساشوبراتون میزارم.درموردپرده حالامیتونین بهترراهنماییم کنید.بازم ممنون

 • محبوبه پاسخ داده شده 2 سال قبل
 • آخرین ویرایش 2 سال قبل
0
0

سلام.مرسی از راهنمایتون.من جوابتونوخوندم.آره خودم هم همین چیدمان مدنظرم بود.الان اتاق بچه هاروبااتاق خودم عوض کردم که بزرگتربود.عکسشوبراتون میزارم البته تاعیدسعی میکنم بخاری روبردارم وفاصله بین دوتخت بیشتربشه.ولی قبل ازجواب شما پرده ای که گفته بودین تهیه کردم که زمینش سفیده با توپی های کوچیک یاسی وسفیدالبته خیلی کم رنگ.بعدکه شماجواب دادین وگفتین صورتی یا سبز باشه …حالا نمیدونم این پرده روبرای اتاقشون نصب نکنم؟البته مقصرخودم هستم که به گفته شمااشاره ای به رنگ صورتی توی روتختی نکردم.حالا به نظرتون این پرده رونصب نکنم؟اگه لازمه عکس پرده روبراتون بفرستم.الان دست خیاطه داره دوخت میکنه.نمیشه این پرده باشه ویکی ازوسایل اتاق مثل رومیزی که برای میزشون میخوام تهیه کنم به رنگ یاسی ملایم باشه.بازم ممنون

 • محبوبه پاسخ داده شده 2 سال قبل
 • آخرین ویرایش 2 سال قبل
0
0

با سلام مجدد خدمت خانم محبوبه گرامی
رنگ یاسی به دلیل دارا بودن توناژ قرمز در ترکیب خود، تقریبا از خانواده ی رنگ صورتی بوده و کنار هم قرار گرفتن این رنگ ها در کنار هم مشکلی ایجاد نخواهد کرد و رنگ غالب سفید در پرده تاثیر تعدد رنگ های ایجاد شده را تا حد زیادی می کاهد، بنابراین نیازی به نگرانی در این خصوص نیست. اما نکته ای که بیشتر دکوراسیون اتاق را تحت تاثیر قرار داده و مانع جلوه ی سایر وسایل می شود، فرش موجود در اتاق می باشد. همانطور که در مشاوره پیشین هم ذکر شد، رنگ، طرح و ابعاد فرش مناسب اتاق نبوده و علی رغم هزینه ی زیادی که برای روتختی و سرویس و پرده ها صرف کردید، فرش موجود به دلیل عدم هماهنگی اجازه ی انسجام و زیبایی به فضای اتاق را نخواهد داد. بنابراین باز هم پیشنهاد می کنیم فرش را از اتاق حذف کرده و قالیچه ی کوچک مدرن و ساده به رنگ سفید، یاسی یا صورتی بر روی زمین قرار دهید.
خرید رومیزی پارچه ای برای میز تحریر تا حدی توصیه نمی شود چرا که مدام در معرض آلودگی توسط لوازم تحریر می باشد و علاوه بر آن استفاده بیش از حد پارچه در فضای کوچک اتاق مانع زیبایی آن خواهد بود. پیشنهاد می کنیم برای عدم تخریب و لک شدن سطح میز از رومیزی های پلاستیکی نسبتا ضخیم و شفاف استفاده کنید.
هماهنگی میان رنگ وسایل را نیز می توانید با نصب تابلو های کودکانه با رنگ های هماهنگ موجود در اتاق بر روی دیوار و یا کاغذ دیواری کردن یکی از دیوار ها ایجاد کنید.
در پایان نکته ای که در خصوص چیدمان بهتر است به آن توجه شود، این بوده که تخت ها برای جلوه ی مناسب نیاز به پس زمینه ی مناسب دارند. در اتاق جدید و چیدمان فعلی شما، در پس زمینه ی تخت ها در و پنجره قرار گرفته که در این صورت نه تخت و روتختی زیبایی خود را نشان می دهند، نه پس از نصب پرده ترکیب مناسبی ایجاد خواهد شد، بنابراین در مورد اتاق جدید پیشنهاد می کنیم تخت ها را در صورت امکان به دیوار جانبی انتقال دهید.
امیدواریم راهنمایی ارائه شده برای شما کارامد بوده و سبب رضایت شما از دکوراسیون نهایی شود. چنانچه سوال دیگری داشتید خوشحال می شویم آنرا با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

0
0

سلام.بسیارممنون ازراهنمایی فوق العاده خوبتون.سایتتون بسیارعالی هستش.هنوزتوی نت من سایتی به فعالی سایت شمادرزمینه پاسخگویی سریع به کاربرانش ندیدم.بازم تشکر فراوان به خاطر صبر وحوصله ای که توپاسخگویی به سوالاتم داشتین.بازم توچیدمان منزل ازشماراهنمایی میگیرم وامیدوارم تا اون زمان سایت شما همچنان فعال وپابرجا باشه.به امید موفقیت هر روزشما

 • محبوبه پاسخ داده شده 2 سال قبل
 • آخرین ویرایش 2 سال قبل
نمایش 8 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری