پاسخ داده شده
0
0

سلام ميخوام مبل وغذاخوري جديد بهرم ، با توجه به اينكه رنگ راحتي من ابي با كوسن نارنجي وجلومبلي واباژور وتابلو سفيد است ، فرش وپرده زمينه ي ابي دارند ، وهمه در يك فضا هستند چه رنگ چوب وپارچه اي بخرم؟

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
شناخت بهتر شما
فضای شاد
  • ندا پرسیده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

با سلام خانم ندا گرامی

از این که سوال خود را در انستودیوز مطرح نموده اید بسیار خوشحالیم. همانطور که در مبلمان منزل خود نیز مشاهده می نمایید رنگ های آبی و نارنجی چون رنگ های مکمل هم هستند همخوانی و تناسب خوبی در فضای منزل ایجاد می کنند  و فضایی با انرژی ایجاد می کنند.

بر اساس شرایط موجود ما می توانیم به شما دو پیشنهاد ارائه کنیم، حالت اول این که با توجه به اینکه بیشتر وسایل منزل شما به رنگ آبی هستند، از رنگ نارنجی و یا آجری در پارچه مبلمان خود استفاده کنید همینطور می توانید از ترکیب این دو رنگ استفاده کنید.

 

در حالت دیگر، نظر به اینکه در وسایل منزلتان از رنگ سفید هم استفاده شده می توانید از ترکیب رنگ سفید  با آبی یا نارنجی استفاده کنید مثلا پارچه سفید با گل یا طرح های نارنجی یا صندلی های سفید چرمی با رومیزی و عناصر تزیینی آبی روی میز.

به طور کلی تشخیص این که کدام یک از این دو حالت برای منزل شما بهتر است کار سختی نیست، نگاهی به فضای منزلتان داشته باشید و ببینید آیا این فضا خالی و خام به نظر می رسد، یا اینکه به میزان مناسبی از رنگ برخوردار است، آیا فضا دلباز به نظر می رسد یا ظرفیت این را ندارد که وسایل رنگی دیگری به آن اضافه شود؟

با توجه به توضیحاتی که ارائه کرده اید به نظر می رسد رنگ به میزان کافی در منزل شما وجود دارد و استفاده از مبلمان جدید با رنگ خنثی و هایلایت نارنجی یا آبی بتواند فضای ایده آل تری به شما ارائه نماید. نظر ما این است که از ترکیب رنگ خنثی (سفید، شیری، خاکستری، کرم روشن) با آبی برای غذاخوری استفاده کنید، چرا که ترکیب این رنگ ها با نارنجی ظاهری نزدیک به فضاهای فست فودی ایجاد می کند و این حالت شاید چندان ایده آل نباشد.

مشاوره دکوراسیون داخلی نشیمن

نمونه های از غذاخوری ها باترکیب رنگ سفید با رنگ های آبی و نارنجی

اگر همین قواعد را برای انتخاب مبل هم به کار ببریم، پیشنهاد ما استفاده از رنگ های خنثای گرم برای مبل های جدید است، شما می توانید از کرم و شیری برای مبل ها استفاده کنید و با کوسن هایی به رنگ آبی و نارنجی، هماهنگی لازم را در فضای خانه ایجاد کنید.

در تصاویر زیر می توانید همنشینی رنگ های آبی و نارنجی و سفید در کنار هم را مشاهده نمایید.

مشاوره دکوراسیون داخلی  نشیمن

نمونه هایی از ترکیب رنگ های نارنجی و آبی و سفید در مبلمان های نشیمن

برای انتخاب رنگ چوب هم می توانید از رنگ های تیره و هم روشن استفاده کنید چون در هر صورت ترکیب مناسبی با رنگ های نارنجی و آبی خواهند داشت. از نظر ما رنگ گردویی، مشکی و سفید در این بین هماهنگی بهتری در فضا ایجاد خواهند کرد. با این حال جهت هماهنگی بیشتر می توانید رنگ سایر لوازم چوبی خود را در نظر بگیرید و رنگ چوب را هماهنگ با آن ها انتخاب کنید.

مشاوره دکوراسیون داخلی فضای منزل

انواع رنگ های چوب متناسب با دکوراسیون

در نهایت امیدواریم پاسخ ارائه شده مفید واقع شده باشد و شما را در انتخاب رنگ مورد نظرتان یاری کرده باشد. دقت داشته باشید که در سوال شما ما از رنگ دیوار ها، میزان نورگیری فضا و رنگ کف خانه اطلاعات کافی نداشته ایم و ممکن است پاسخ ارائه شده به طور قطعی برایتان کار آمد نباشد، از این رو در صورت نیاز به توضیحات بیشتر می توانید با ارسال تصاویری از فضای منزلتان به ما این امکان را بدهید که مشاوره ی مناسب تری به شما ارائه نماییم.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری