پاسخ داده شده
0
0

سلام، در ابتدا تشکر دارم از زحمات و رهنمایی های خوبتون .
در نظر داریم در راهرو واحد درمانی بغل دیوارها را یک نوار ام دی اف جهت زیبا سازی بچسبانیم لطفا نظرتان را در مورد این کار وانتخاب رنگ بفرمایید. یک نمونه از عکس را با نوار ام دی اف آبی طراحی کردم و براتون فرستادم تا منظورم رو بهتر متوجه بشید.

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
  • منصور پرسیده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام جناب آقای منصور گرامی

با سپاس از حضور چندباره ی شما در انستودیوز و اعتمادتان به کارشناسان ما. تصاویری که ارسال کرده اید به خوبی گویای این هستند که اضافه شدن این نوار می تواند با هزینه ای نه چندان زیاد باعث زیباتر به نظر رسیدن محیط شود.

ما می توانیم دو نکته را برایتان بیان کنیم، ابتدا اینکه می توانید این خط افقی را با رنگ آمیزی و هزینه ای کمتر و انعطاف بیشتر در طراحی نیز انجام بدهید. رنگ های نیمه براق هم جلوه ای مناسب به فضا می دهند، هم سریعتر قابل اجرا هستند، هم در کنج ها و گوشه ها مشکلی ایجاد نمی کنند و هم می توانید به راحتی از نقاش بخواهید که برایتان دو خط موازی با ضخامت های متفاوت رسم کند، مثلا خط اول با ضخامت 15 سانت، سپس 3 سانتی متر فاصله از بالا و رسم خط دیگری با ضخامت 4 سانتی متر. (اگر قصد استفاده از ام دی اف را دارید بهتر است از نجار بخواهید گوشه ها و تقاطع ها را برایتان فارسی بُر-برش 45 درجه که گوشه ها را زیباتر جلوه می دهد- کند.)

در مورد انتخاب رنگ نیز رنگ آبی استفاده شده مناسب به نظر می رسد، در صورت صلاحدید شما می توانید برای راهنمایی بهتر مخاطبان، از دو رنگ آبی پررنگ و کمرنگ استفاده کنید. مثلا در زمان راهنمایی به آن ها میگویید نوار آبی پررنگ را دنبال کنید و از ابتدای راهرو نوار آبی کمرنگ را دنبال کنید….  البته فضای مورد بحث تابلوهای راهنمای مناسبی دارد و این امر ضروری نیست و این پیشنهاد برای مناطقی که مخاطبان کم سواد در آن حضور دارند مناسب است، با این حال اما ایده ی کلی را برایتان مطرح کردیم تا اگر احساس میکنید برای این فضا کاربرد دارد از آن استفاده کنید.

نکته ی دیگر این که پس از رنگ آمیزی یا نصب نوار ام دی اف، می توانید تایل های دور ستون را نیز مجددا دوغاب ریزی کنید تا درز بین تایل ها مجددا سفید و نو شود، از نظر ما این کار هزینه ای ندارد اما به پاکیزه و زیباتر به نظر رسیدن این محیط بهداشتی کمک زیادی می کند.

امیدواریم نکات ذکر شده برایتان مناسب و کارآمد بوده باشد اگر لازم میدانید مسائل دیگری نیز در این مشاوره مورد بحث قرار بگیرد حتما آن ها را ذکر کنید تا پاسخگوی شما باشیم.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری