پاسخ داده شده
0
0

سلام خونه ی من40 متر هست به شکل مستطیل. نمیدونم چطوری دکوراسیون شو بچینم .راهنمایم کنید ممنون میشم

  • مریم پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
2
0

سلام خانم مریم گرامی، سپاس از اینکه سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید.
برای چیدمان خانه تان باید برخی مسائل را در نظر داشته باشید. اول این که با توجه به مساحت کم، سعی کنید فضای خانه شلوغ به نظر نرسد، از مبلمان استیل و پارچه های پر نقش و نکار استفاده نکنید، همچنین از کاغذ دیواری استفاده نکنید، یا سعی کنید طرح ها ساده باشند بهتر است مبل هایی که خریداری می کنید پایه دار باشند و به زمین نچسبیده باشند، میزهایتان ترجیحا شفاف و شیشه ای باشند و از وسایل چند منظوره و تاشو استفاده کنید، مثلا میز ناهارخوری 4 نفره ای که می تواند 6 نفره شود انتخاب مناسبی است.
در مورد چیدمان و قرار دادن وسایل در خانه، بسیار مهم است که فضاهای داخلی خانه تان به چه صورتی هستند، با توجه به مسائلی مثل:
محل پنجره ها و نورگیری خانه
هم نشینی فضاهای خانه در کنار هم (مثلا آشپزخانه و نشیمن و اتاق خواب چطور کنار هم قرار گرفته اند و چه ارتباطی دارند؟ از ورودی خانه تان می توان به چه فضاهایی دید داشت و… )
تناسبات مستطیل خانه تان(یعنی این مستطیل خیلی کشیده است یا پهن می باشد؟)
و… می توانید تصمیم بگیرید چیدمان چطور باشد. در چیدمان به نکاتی مثل، امکان حرکت راحت در خانه و استفاده‌ی مناسب از فرش ها برای تعریف مرز قسمت های مختلف،(مثلا نشیمن و غذاخوری) توجه داشته باشید.

با توجه به اینکه در سوالتان اطلاعات محدودی به ما ارائه کردید نکاتی که برایتان ارائه کردیم، نکاتی کلی هستند. پیشنهاد میکنیم برای ارائه ی پیشنهادات اختصاصی چند تصویر به این صورت که دید از ورودی خانه به داخل، ارتباط آشپزخانه و نشیمن، ارتباط نشیمن و اتاق خواب ها و محل قرار گیری پنجره ها را نشان دهد برایمان ارسال کنید تا با توجه به مساحت محدود خانه بتوانیم پیشنهادات مناسبی به شما ارائه کنیم.(می توانید ابعاد حدودی فضای نشیمن هم برایمان بگویید)
در پایان پیشنهاد می‌کنیم این کلیپ کوتاه زیرنویس شده را مشاهده کنید، موضوع این کلیپ چیدمان فضایی مستطیلی شکل و کوچک است:

https://nstudioz.com/reiko-caron-smallhouse-makeover/

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری