پاسخ داده شده
0
0

به نظر شما با پارکت قهوه ای روشن و کاغذ دیواری طلایی مبل چه رنگی بخرم (سفید نباشد)پرده وفرش راچه رنگی باشد ترجیحا برای فضای ال اپارتمان 90 متری فقط ال مناسب است ؟

بودجه ی در دسترس.
10 میلیون تومان و بیشتر
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش برای کارشناسان
شناخت بهتر شما
مبل راحتی مدرن
  • نسرین پرسیده شده 2 سال قبل
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم نسرین گرامی

از این که سوال خود را با ما در میان گذاشته اید از شما سپاسگزاریم.

انتخاب رنگ مبل برای منزل شما رابطه ای مستقم با ورود نور طبیعی به منزل شما دارد مثلا اگر فضای نشیمن شما در قسمتی از خانه جانمایی شده باشد که داری پنجره های بزرگ و نور زیاد باشد دست شما برای انتخاب مبل هایی با رنگ های تیره بسیار بازتر از زمانی است که فضای شما دور از نورگیر باشد که در این صورت ما انتخاب رنگ تیره را به شما پیشنهاد نمی کنیم. ما در ادامه با توجه به در خواست شما مبنی بر انتخاب مبل مدرن با رنگی ختثی پیشنهادات زیر را ارائه خواهیم داد.

با توجه به اینکه ما اطلاعات دقیقی از فضای فعلی شما نداریم انتخاب هر دو رنگ رنگ تیره و روشن را در این مشاوره بررسی خواهیم کرد.

حالت اول :انتخاب رنگ تیره:

از آنجا که شما خواهان استفاده از رنگ خنثی هستید ما سه رنگ قهوه ای تیره و فیلی سیر،خاکستری را به پیشنهاد میکنیم این سه رنگ و رنگ های هم خانواده با آن ها،همخوان خوبی با پارکت و رنگ دیوارهای شما دارند و با اختلاف رنگی که با محیط ایجاد می کنند می توانند کنتراست رنگی خوبی در فضای شما ایجاد نمایند ولی باید دقت داشته باشید که در صورت استفاده از این رنگها رنگ پرده و فرش خود را روشنتر انتخاب کنید تا فضای شما تیره نگردد.

آیا انتخاب مبل به رنگ  های تیره برای فضای نشیمن  انتخاب مناسبی است؟

استفاده از رنگ های قهوه ای سوخته خاکستری تیره در انتخاب مبلمان فضای نشیمن

حالت دوم :انتخاب رنگ روشن

1- رنگ خاکستری روشن در میان رنگ های خنثی رنگ مناسبی محسوب می گردد و به راحتی با دیگر لوازم منزل نیز ست می گردد.

آیا انتخاب مبل به رنگ خاکستری روشن برای فضای نشیمن  انتخاب مناسبی است؟

انتخاب رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی

2-گزینه مناسب دیگر در انتخاب رنگ مناسب کرم است این رنگ با داشتن اندکی رنگ زرد در خود فضایی گرم و صمیمی را در منزل به ارمغان می آورد.

آیا انتخاب مبل به رنگ کرم برای فضای نشیمن  انتخاب مناسبی است؟

ایجاد فضایی صمیمی در فضای نشیمن با انتخاب مبل به رنگ کرم

3- حالت ترکیبی:

می توانید از ترکیب رنگ های معرفی شده در انتخاب یک ست مبل خود استفاده نمایید و یا می توانید مبل های طرح دار را در کنار مبل های ساده دیگر چیدمان کنید تا موجب تنوع فضایی بیشتری در منزل شما گردد.

چگونه در یک ست مبل خود تنوع ایجاد نماییم

استفاده از چند طرح و رنگ در یک ست مبلمان

ما در زیر چند تصویر از استفاده ،مبل های رنگی را در فضای نشیمن به نمایش گذاشته ایم تا شما بتوانید با مقایسه تصاویر به انتخابی برتر دست یابید.

آیا انتخاب مبل  های رنگی برای فضای نشیمن  انتخاب مناسبی است؟

نقش مبل های رنگی در ایجاد حس فضایی

انتخاب رنگ پرده:

1- قهوه ای: رنگ قهوه ای رنگ کلاسیکی است و به مبلمان و فضای شما نیز به راحتی سازگار می شود اما باید از آن بگونه ای استفاده نمود که موجب تیرگی و یکنواختی فضای نگردد می توانید آن را به صورت والان های کوچک روی پرده های توری روشن استفاده نمایید. و یا حتی می توانید از تونالیته های روشن تر ترکیب قهوه ای در والان ها استفاده نمایید تا فضا تاریک به نظر نرسد. و همچنین می توانید از پارچه هایی به رنگ قهوه ای سوخته استفاده نمایید که نور را از خود عبور می دهند.

در صورت استفاده از این رنگ در پرده پیشنهاد ما به شما این است که از فرش هایی با طرح و رنگ ملایم استفاده نمایید.

چگونه از رنگ قهوه ای در انتخاب پرده استفاده نماییم

استفاده از پرده هایی به رنگ قهوه ای در فضای نشیمن

2- اگر خواهان ایجاد نشاط و کنتراست رنگی در فضای خود هستید ما در این قسمت چند ترکیب رنگ در فضای نشیمن را که می تواند با مبلمان فرضی هماهنگ باشد را به نمایش گذاشته ایم و همچنین بتوانید با دیدن آن ها متوجه شوید که دنبال ایجاد چه ویژگی در فضا خود هستید و آن ویژگی در کدامیک از رنگ های گفته شده وجود دارد و آن را انتخاب کنید، زیرا شمایید که در این فضا زندگی می کنید و از توقع خود نسبت به یک فضا بیشتر از هر شخص دیگر اطلاع دارید .

نقش رنگ در طراحی داخلی منازل

استفاده از رنگ در دکوراسیون داخلی

3- می توانید رنگی را به عنوان رنگی مکمل که با سایر رنگ های فضا کمی متفاوت است در فضا انتخاب کنید و آن را در طراحی پرده ، کوسن ها و لوازم دکوریهای منزل نیز استفاده نمایید.

تاثیر رنگ مکمل در ایجاد تنوع در فضا

استفاده از رنگ مکمل در دکوراسیون داخلی

4- استفاده از پرده های روشن طرح دار و امتداد دادن آن طرح و رنگ در دیگر لوازم خانه تان.

میزان تاثیر استفاده از پرد های طرح دار در دکوراسیون داخلی

استفاده از پرده های رنگ و طرح دار برای جلوه دادن به فضای نشیمن

انتخاب فرش:

فرش مدرن انتخاب مناسبی برای منزل شماست فقط در انتخاب این فرش باید دقت داشته باشیم که رنگ آن می تواند برگرفته از رنگ کوسن ها و پرده باشد و رنگ بیس آن نیز باید همخانواده با رنگ مبلتان باشد

نکته دیگری را که باید در انتخاب فرش به آن دقت کنیم این است که فرش نباید خیلی همرنگ با رنگ پارکت باشد تا تصور نشود که فرش در کف محو شده است و جلوه ای در فضا ندارد.

مثلا در تصویر اول سمت راست می بینید که فرش جلوه ای در فضا ندارد.

ایجاد فضایی متفاوت در انتخاب فرش مدرن

انتخاب فرش مدرن برای نشیمن

  • چند نکته:

1- در مورد انتخاب مبل ال شکل می توان گفت : این مبل ها برای فضاهای کوچک چندان مناسب نیست چون انعطاف کمی دارند و فقط یک یا دو حالت خاص می توان آن ها را در فضا چیدمان کرد. با توجه به اینکه مساحت منزل شما حدود 90 متر است شاید مبل ال مناسب نباشد مگر آنکه از مبل های ال سکشنال ، که از مبل های جدا جدا تشکیل شده و قابلیت تغییر پذیری زیاد دارد استفاده نمایید.

آیا انتخاب مبل ال شکل برای فضای نشیمن انتخاب مناسبی است؟

نمونه ای از استفاده از مبل ال شکل در فضای نشیمن

2- استفاده از مبل با پایه های بلند به علت اینکه امکان دیدن زیر مبل وجود دارد سبب بزرگتر به نظر رسیدن فضای شما می گردد.

3-حتما از کوسن های رنگی در خانه خود استفاده نمایید این کار جلوه زیادی به منزل شما خواهد داد.

4- اگه به دنبال رنگ جیغ هستید سعی کنید از آن در انتخاب رنگ مبل خود استفاده نکنید چرا که مبل ها حجم زیادی از فضا را اشغال می کنند و اگر رنگی شاخص داشته باشند، بر فضا غالب شده و فضا کوچک به نظر می رسد. شما می توانید از این رنگ های شاخص در دیگر لوازم دکوری و یا کوسن ها استفاده نمایید.

5- استفاده از رنگهای مکمل در متریال لوکس به مجموعه رنگ شما زیبایی خاصی می دهد. طرح های لاکی ، برنجی ، چرمی و شیشه ها می توانند با رنگ بندی ها ست شده و در اتاق سایه روشنی خیره کننده ای ایجاد نمایند. مثلا با توجه به رنگهای گفته شده: سینی های لاکی ، عکسهایی با نورپردازی برنجی ،قاب عکس یا جعبه هایی با طرح پوست لاک پشت ، و یا وسایل کوچک چرمی طرح دار ( لیوان ، جعبه ، قاب عکس و…) و بطری های شیشه ای طلاکاری شده از نمونه وسایلی هستند که با این رنگها جور در می آیند .

امیدواریم پاسخگوی سوالات شما بوده باشیم.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری