پاسخ داده شده
0
0

با سلام  ؛ لطفا راهنماییم کنید بتونم. چیدمان حیاط منزل رو طوری بچینم که زیبا و و دلنشین باشه نميدونم چطور طراحی کنم که زیبا باشه و دلنشین، بگید چه کارایی انجام بدم برای بهتر شدن و زیباتر شدن حیاط،خیلی بی نظم و نامرتب هست مرتب تمیز میکنم ولی دیده نمیشه، همچنین برای نورپردازی داخل حیاط .خیلییییی از شما ممنون میشم اگه پاسخ سوالاتم بدید،من قبلا از راهنماییتون استفاده کردم و بی نهایت راضی و سپاسگزارم خیلییییی عالی بود ممنون میشم جوابم بدید بیصبرانه منتظر پاسخ هستم.
با تشکر از تیم مشاوره وبسایت انستودیوز

بودجه ی در دسترس.
تا 500 هزار تومان
حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
شناخت بهتر شما
مبل راحتی مدرن, فضای شاد
 • کبری پرسیده شده 2 سال قبل
 • آخرین ویرایش 2 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم کبری گرامی

بسیار خوشحالیم که شما را در جمع مخاطبان انستودیوز می بینیم.

با توجه به تصاویری که برای ما ارسال نمودید، برای افزایش جلوه و نظم حیاطتان ما به شما چند پیشنهاد میدهیم که می توانید بسته به سلیقه خود همه یا تعدادی از این پیشنهادات را انجام دهید .

ابتدا بهتر است توصیفی از فضای فعلی شما داشته باشیم. حیاط شما همانطور که فرموده اید مقداری شلوغ جزئیات زیادی است که می توانید آن را حذف یا جابه جا کنید. ما سعی نموده ایم با توجه به تصاویری که فرستاده اید نقشه ای از فضای فعلی شما طراحی کنیم و تغییراتی را در آن اعمال کنیم که شما می توانید آ نرا با اندازه واقعی فضای خود انطباق دهید.

باید دقت داشته باشید که در طراحی حیاط های کوچک، تقسیم کردن فضا به بخش های مختلف و دکور کردن هر کدام از آن ها با دقت فراوان انجام گیرد.

نقشه های طراحی شده:

طراحی حیاط منزل

طراحی حیاط منزل

توضیح تصاویربالا:

ما با توجه به این موضوع که شما می خواهید کف و دیوار حیاط را مجددا باز سازی کنید سعی کرده ایم با توجه به نیاز های شما در حیاط تغییراتی را اعمال کنیم تا حیاط شما بازتر شود.

ما سرویس و حمام شما را به یک فضا تبدیل کرده ایم تا فضای کمتری از حیاط شما را اشغال کند تا بتوانیم در قسمت های باقی مانده عملکردهای جدید اعمال نماییم. در ادامه به توضیح تک تک آن ها می پردازیم. ما در طراحی خود سعی کردیم به ایجاد سایه و کوران در فضای شما که یکی از حیاتی ترین احتیاجات آن اقلیم است توجه نماییم.

پوشش سقف نشیمنگاه:

اجرای سقف چوبی با استفاده از الوارها برای فضای نشستن در حیاط. ما این نوع پوشش را انتخاب کرده ایم تا امکان سیرکولاسیون هوا در فضای شما وجود داشته باشد زیرا در شهر شما کوران یکی از مهمترین عامل در آسایش حرارتی است.

استفاده از الوار برای پوشش فضای نشیمن در حیاط

استفاده از الوار برای پوشش فضای نشیمن در حیاط

کاشت گل رونده و راهنمایی کردن آن به سمت سقف چوبی طراحی شده برای زیبایی و پوشش بهتر سقف.

تاثیر شگفت انگیز استفاده از گل های رونده در زیبایی فضاهای باز

استفاده از گل های رونده برای پوشش سقف فضای نشیمن در محیط های باز

شما می توانید مبلمان های متفاوتی را برای این قسمت انتخاب کنید. می توانید از میز و صندلی های آماده فلزی یا حصیری استفاده نمایید یا سکو هایی را به صورت ثابت در این فضا طراحی کنید.

مبلمان فلزی و حصیری برای استفاده در فضای باز

مبلمان فلزی و حصیری برای استفاده در فضای باز

طراحی دیوار سبز با گل و گیاه: برای زیبا سازی دیوار های حیاط منزل و افزایش سطح فضای سبز برای فضاهایی مانند حیاط شما که مساحت کمی برای ایجاد باغچه وجود دارد، می توانید با ساختن داربست های فلزی و اتصال آن به دیوار حیاط و پرورش گیاهان گل دار روی آن، یک دیوار سبز جذاب و دوست داشتنی ایجاد نمایید که این کار منظره ای زیبا نیز در برابر دیدگان شما خلق می نماید. ما این کار را برای دیوار های علامت گذاری شده روی نقشه پیشنهاد می کنیم. در صورت اجرای این کار نیازی به تعمیر دیوار این دو دیوار حیاط نمی باشد و دیوار های قسمت های دیگه را می توانید با سنگ که همساز با نمای ساختمان شماست و یا سیمان سفید تعمیر نمایید.

تاثیر دیوار سبز بر زیبایی حیاط

استفاده از دیوار سبز برای جلوه بخشیدن به حیاط

پیشنهاد: طراحی دیوار مشخص شده در نقشه با استفاه از گلدان ها و چراغ های دیواری

نصب گلدان های دیواری برای زیبایی دیوار حیاط

نصب گلدان های دیواری برای زیبایی دیوار حیاط

پیشنهاد: شما می تواند به جای استفاده از طناب برای خشک کردن لباس ها از رخت آویز هایی مانند تصویر زیر استفاده نمایید که در صورت عدم نیاز به آن بتوانید آن را جمع کنید. همچنین وجود این طناب ها در حیاط های اصلی موجب نا منظم به نظر رسیدن آن می شود.

پیشنهاد: رنگ کردن درب منزل را نیز فراموش نکنید. زیرا تاثیر زیادی در فضای شما خواهد داشت.

باغچه و فضای سبز:

1- استفاده طبقات متحرک برای سر وسامان دادن به گلدان ها و ایجاد فضایی زیبا.

2- فضایی برای کاشت گل رونده برای پوشش سقف و جدا کردن فضای نشیمن از فضای عبور و مرور

3- کاشت درخت هایی مانند نخل

جا نمایی باغچه ها در حیاط و پیشنهاد انواع گیاه برای آن ها

جانمایی باغچه ها در حیاط و پیشنهاد انواع گیاه برای آن ها

نورپردازی: شما می توانید از چراغ های پایه دار، دیواری برای فضای حیاط خود استفاده نمایید. چراغ‌های دیواری وظایف مختلفی را در این حیاط به عهده دارند. آن‌ها فضای پخت و پز و گیاهان را به طور خاص و فضای کلی را به طور عام روشن می‌کنند. هم‌چنین یک چراغ پایه دار یا آویز می توانند در کنار قسمت غذاخوری نصب شوند.

استفاده از نور های دیواری برای دیوار های حیاط

استفاده از نور های دیواری برای دیوار های حیاط

کف پوش:

گزینه های زیادی برای کفپوش حیاط و فضای سبز وجود دارد که سه عامل کارایی، زیبایی و پایداری در انتخاب آن ها بسیار مهم اند.

شما می توانید برای پوشش کف حیاط از مصالح سختی همچون سنگ فرش، آجر، کاشی، بتن و تخته چوب استفاده نمایید.

پوشش آجری: پوشش آجری کف گرم و صمیمی را در حیاط های کوچک ایجاد می کند و در کنار فضای سبز ترکیب دلنشینی را در فضا ایجاد می کند. به علت تعدد روش در اجرا می توان تنوع زیادی در فضا ایجاد نمود. اما ایجاد جلبک به خاطر رطوبت هوا شاید تمیز کردن فضا را اندکی سخت کند.

پوشش سنگی: این پوشش جزو مصالح مقاوم و پایدار است و به راحتی تمیز می شود. در هنگام انتخاب سنگ مناسب برای پروژه تان، در کنار رنگ، بافت سطح را نیز در نظر بگیرید. سطوح خیلی هموار ممکن است خطر لغزندگی داشته باشند، در صورتی که سطوح خیلی ناهموار نیز ممکن است راه رفتن و تمیز کردن را سخت کنند. بنابراین اگر انتخاب شما سنگ است یاید به بافت و رنگ آن دقت نمایید. تا جایی که امکان دارد از رنگ های روشن استفاده نمایید چون رنگ های تیره گرما را جذب می کند و موجب گرم شدن حیاط در فصول گرم می شود که مناسب با اقلیم شما نیست.

رنگ سنگ باید با فضای بیرونی منزل تان و عناصر طبیعی و غیر گیاهی دیگر در حیاط تان هماهنگ باشد.

کاشی در حیاط :

کاشی تنوع زیادی در زمینه چیدمان و محصول دارد اما مقاومت کمتری نسبت به دو محصول بالا دارد و لغزنده است. و برای اجرای آن نیاز به زیر سازی سازی مقاومی دارد و ما برای حیاط شما که مسیر سواره رو نیز در آن وجود دارد پیشنهاد نمی کنیم.

کف پوش های بتنی:

این نوع کف پوش ها مقاوم بوده و به دلیل نیمه مایع بودنش در شروع کار، هر شکلی می تواند به خود بگیرد. بتن برای ایجاد طرح های برجسته می تواند به رنگ و بافتی شبیه به سنگ در آید، سنگ ریزه بر آن پاشیده شود یا رنگ دانه در آن به کار رود.

موزاییک:

یکی از متداول ترین مصالح کف پوش است که مقاوم در برابر وزن و سایش است و در رنگ ها و طرح های متنوع یافت می شود .

با توجه به تعاریف بالا ما به شما سنگ را پیشنهاد می دهیم. سنگ هایی مانند سنگ تراورتن کرم. البته کف پوش فعلی شما نیز مناسب است و با توجه به تغییرات دیگر که در بالا به آن اشاره شد این تغییر می تواند جزء اولویت های آخر شما باشد.

سنگ مصالح زیبا و مناسبی برای پوشش حیاط محسوب میشود

استفاده از سنگ تراورتن کرم برای پوشش کف حیاط

پاسخ مناسب
0
0

سلام، ممنون از راهنماییتون

توی منطقه ما گیاه سرسبز به این خوبی نیست و بخاطر شرایط آب و هوای. زود خشک میشن چون تش باد داریم توی تابستان، بعد درمورد حوض توی حیاط آگه میشه بگید کجا باشه بهتره؛ سرویس بهداشتی محل قرارگیریش کجا باشه بهتره و اینکه به فضای خالی به اندازه انباری کوچکی هست که سرپوشیده نیست و هیچ استفاده نداره.

به نظر شما کدوم نوع برا کف حیاط با توجه به شرایط آب و هوایی ما خوبی رنگ کف حیاط چه رنگی باشه بهتره

قصد استفاده مبلمان توی حیاط ندارم چون فرش میندازیم و خیلی خودمون. هستیم و توی حیاط برا نشستن روی مبلمان راحت نیستن

 • کبری پاسخ داده شده 2 سال قبل
 • آخرین ویرایش 2 سال قبل
0
0

سلام خانم کبری گرامی

از اینکه مجددا سوال خود را با ما در میان گذاشته اید بسیار خوشنودیم .

مساله ای که شما د رمورد پوشش سقف مطرح فرموده اید، ما آن را مورد بررسی قرار داده ایم و سعی کرده ایم دو پیشنهاد جایگزین، برای آن مطرح کنیم که در صورت تمایل می توانید یکی از دو مورد زیر را انتخاب نمایید.

پیشنهاد اول : استفاده ازسازه چادری متحرک:

این سقف ها، پوشش هایی هستند که در صورت درخواست به سادگی جمع و بسته می شوند.و می تواند سایه بان مناسبی برای خانه شما باشد و شما می توانید هر زمان که دوست داشتید آن را باز کنید واز فضای سایه زیر آن استفاده نمایید. فقط باید دقت داشته باشید بهتر است در باد های بسیار شدید آن را بسته نگه دارید . این سازه مقاوم در برابر نفوذ آب می باشد

سازه چادری متحرک انتخاب مناسب برای پوشش فضای باز

استفاده از سازه چادری متحرک به عنوان سقف فضای نشستن در حیاط

پیشنهاد دوم : استفاده ازسازه چوبی متحرک:

این پوشش سقف تشکیل شده از الوار های چوبی که به صورت مورب در کنار هم قرار دارند . این الوار ها می توانند ثابت نصب شوند یا قابلیت تغییر زاویه را داشته باشند .

از مزایای این طرح این است که با وجود انکه مانع از ورود نور به فضای نشیمن شده و سایه مناسبی را در زیر خود ایجاد می نماید ،عبور و مرور هوا از سقف در آن امکان پذیر است و هوای زیر پوشش به خوبی تهویه می گردد.

استفاده از پوشش چوبی برای سقف فضاهای باز حیاط

استفاده از پوشش چوبی برای سقف فضاهای باز حیاط

مکانیابی فضای سرویس بهداشتی و حوض :

ما با توجه به کوچک بودن فضای شما و بیکاربرد بودن حمام در حیاط تصمیم گرفته ایم تا حمام و دستشویی شما را بازسازی کنیم و آن را به یک فضا در سمت راست ،بالای حیاط شما طراحی کنیم. که این فضا شامل روشویی، دستشویی ایرانی و فرنگی است.

ودر فضای خالی ایجاد شده و انبار سابق شما عملکرد های جدیدی را اعمال کرده ایم.1- جانمایی باربیکیو 2- قرار دادن حوض 3- طراحی باغچه

پلان سرویس بهداشتی

پلان سرویس بهداشتی

شما می توانید به جای مبلمان طرح قبلی فرش را جایگزین آن کنید ما با قرار دادن باغچه در اطراف این فضا به ارتفاع نیم متری تکیه گاهی راحت و زیبا در کنار گل و گیاه، را برای افراد ایجاد نموده ایم .

طراحی فضای نشستن در حیاط

طراحی فضای نشستن در حیاط

کف پوش مناسب برای حیاط شما همانطور که در مشاوره قبل به آن اشاره کرده ایم می تواند سنگ تراورتن کرم  باشد.

0
0

ممنون از پاسخ جامع و کاملی که دادید،  بی نهایت تشکر و قدردانی میکنم از تیم مشاورتون، حرف ندارید

 • کبری پاسخ داده شده 2 سال قبل
 • آخرین ویرایش 2 سال قبل
نمایش 4 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری