پاسخ داده شده
0
0

باعرض سلام خدمت شما. من از بازدیدکنندگان قدیمی شما هستم، قبلا پلان خونه م رو براتون ارسال کرده بودم. الان تصمیم به تغییر نقشه داریم . میخواهیم پله را از جایش حذف کنیم. تراس را در اتاق پذیرایی قرار دهیم پله را در بیرون ساختمان قرار بدیم که به تراس وصل شود و درواقع با دری که تراس قرار است بگیرد رفت و آمد کنیم. با توجه به اینکه ساختمان در مرحله ای قرار داره که سقف اول زده شده و پله بتون ریزی شده(سقف و ستون دوم انجام نشده) بنظر شما آیا می شود پله را خراب کرد و به بیرون ساختمان انتقال داد؟(در ضمن میخواهیم جای پله قبلی را پر کنیم و آشپزخانه را بزرگتر کنیم بطوری که مطبخ درقسمت غرب ساختمان قرار بگیره و آشپزخانه اصلی بین مطبخ و اتاق خواب شرقی باشد) متراژ تراس 2در 5.60 باشد و متراژ پذیرایی 5.60 در 6. بنظر شما آیا همچین چیزی ممکنه؟ دلیل تغیر نقشه رفت و آمد آسان تر و قرار دادن مغازه در پارکینگه. ممنون میشم جوابم رو بدین. امیدوارم سوالم رو شفاف پرسیده باشم با تشکر از سایت خوب شما.

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
  • مینا ابراهیمی پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم ابراهیمی گرامی

از حضور دوباره ی شما در انستودیوز بسیار خوشحالیم.

نقشه ای که ما از منزل شما داریم به شکل زیر است، ظاهرا خواسته ی شما این است که:

1- محل پله ی فعلی پر شود.

2- تراسی در بالای پذیرایی اضافه شود.

3- با پلکانی دسترسی به تراس پذیرایی را تامین کنید.

4- آشپزخانه را بزرگتر کنید و مطبخ را در غرب قرار بدهید

5- در پارکینگ مغازه ای ایجاد کنید.

مشاوره تغییر پله در نقشه ی خانه ی مسکونی

نقشه ی اولیه ی منزل شما

ابتدا باید بدانید انجام این کار غیر ممکن نیست، اما هزینه های بسیاری برای شما ایجاد می شود، چرا که شما بخش های بسیاری از کار را اجرا کرده اید و بتن ریزی ها انجام شده است و تخریب پلکان فعلی و قالب بندی و بتن ریزی مجدد به طوری که بتوانید حفره ی پله را پر کنید و آن را با بتن های قدیمی طوری یکپارچه کنید که مقاومت کافی را داشته باشد هزینه بردار است(بتن جدیدی که راه پله را با آن پر می کنید و بتن قدیمی خشک شده ی کف آشپزخانه و اتاق خواب باید باهم یکپارچه شوند تا مقاومت کافی را داشته باشند و رسیدگی به این کار هزینه و تخصص بالایی می طلبد.)

ایجاد پلکان جدید در بالای اتاق پذیرایی نیز از دو جهت دارای مشکل است، ابتدا اینکه برای ساخت پله ای مقاوم و مناسب باید ستون های جدیدی بزنید که انجام این کار در این مرحله بسیار هزینه بردار است و مجددا باید از پی اقداماتی برای این کار صورت بگیرد. در عین حال ساخت این راه پله نورگیری پذیرایی را به حد اقل می رساند. شاید بخواهید پلکانی سبک و فلزی اجرا کنید که در هردوحالت باید به اصول خاص شهرداری منطقه تان توجه کنید که چه مسائلی برایشان حائز اهمیت است، از دید ما بعید به نظر می رسد که با انجام این تغییرات اساسی در نقشه به سادگی موافقت شود و شاید پس از تمامی هزینه های صورت گرفته، مجبور به پرداخت جریمه هایی برای این تغییرات بشوید تا بتوانید مجوزهای مربوط به پایان کار را اخذ کنید.

نهایت سخن اینکه از دید ما این کار هزینه های بسیاری برایتان دارد و در عین حال نورگیری خانه را نیز دچار مشکل می کند و با توجه به اینکه مجوزهای لازم را با نقشه ای دیگر گرفته اید و تغییراتی که می خواهید ایجاد کنید تغییراتی اساسی است، ممکن است با کار شما موافقت نشود و مجبور شوید جریمه بپردازید یا بخش هایی را تخریب کنید. برای اینکه در این خصوص نتیجه ی بهتری بگیرید پیشنهاد می کنیم با مهندس طراح ساختمان و مسولین شهرداری یا هر ارگانی که برای پایان کار باید از آن ها مجوزی اخذ کنید مشورت کنید تا به نتیجه ی بهتری برسید.

امیدواریم این پاسخ برای شما راهگشا بوده باشد، در صورتی که سوال دیگری دارید حتما آن را با ما در میان بگذارید.

 

 

 

 

 

 

0
0

ممنونم از پاسختون. بنظر شما برای رفت و آمد آسان تر و ساختن مغازه 30متری و انبارچه راه دیگه ای هست؟ کوچه اصلی سمت غرب ساختمان هست. در ضمن بنظر شما نور حیاط شمالی برای پرورش گل خوبه؟

  • مینا ابراهیمی پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

در ضمن من از مدل و کوچکی آشپزخانه راضی نیستم بنظرشما حالا که به این مرحله رسید میشه تغییراتی داد؟ کلا حس میکنم خونه زیاد درازه

  • مینا ابراهیمی پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

برای تشخیص اینکه چطور باید مغازه را بسازید باید نقشه ی پارکینگ را داشته باشیم و با تصاویری به ما اعلام کنید که وضعیت فعلی ساخت پارکینگ و درهای ورودی ماشین رو به چه صورت است. (در گذشته برای شما 3 حالت مختلف پارکینگ و مغازه ها را بیان کرده بودیم.)

در خصوص نور حیاط شمالی، اینطور نیست که امکان پرورش گیاهان وجود نداشته باشد، اما با توجه به اینکه ساختمان روی حیاط سایه اندازی می کند و تابش مستقیمی برای گیاهان نیست، رشد آن ها به صورت ایده آل نخواهد بود و طبیعتا نسبت به گیاهانی که نور مستقیم خورشید را دریافت می کنند رشد کندتری خواهند داشت.

درحال حاضر به نظر می رسد شرایط خانه تان به صورتی است که تنها امکان این را دارید که مطبخ را بزرگ کنید و آشپزخانه را کمی به پذیرایی نزدیک کنید تا کشیدگی کمتر شود.

مشاوره دکوراسیون و طراحی نقشه ی منزل مسکونی

تغییر مساحت مطبخ و نزدیک شدن آشپزخانه به پذیرایی

 

0
0

ممنونم بنظرتون چه متراژی برای آشپزخانه ومطبخ مناسبه؟

  • مینا ابراهیمی پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

ببخشیدبرای مطبخ چه دری مناسبه؟

  • مینا ابراهیمی پاسخ داده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
0
0

برای منزل دو خوابه ی شما مساحت 8 تا 14 متر مربع برای آشپزخانه مناسب هست.برای مطبخ هم از 4 الی 8 متر می تواند مناسب باشد.

البته این مساله به سبک زندگی شما هم بستگی دارد، برخی خانواده ها مساحت بیشتری برای مطبخ نیاز دارند اما بعضی مساحت کمتری را ترجیح می دهند. اعدادی که ذکر شد حدود مناسبی است که برای منزل شما کارایی دارد.

برای در مطبخ، هم میتوانید از درهای لولایی عادی استفاده کنید، هم در صورت امکان می توانید از درهای کشویی بهره ببرید. با توجه به مساحت موجود، شاید استفاده از درهای کشویی با درزبندی مناسب، برایتان کارگشاتر باشد.

 

 

نمایش 7 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری