پاسخ داده شده
0
0

سلام.
برای کلینیک فیزیوتراپی ترکیب رنگ ام دی اف کابین با پرده در هر کابین چه طور باشه؟ترجیحا چوب ام دی اف با رنگ روشن میخوام باشه؟ چه رنگ پرده ای بهش میاد؟البته پرده هم ساده باشه بهتره
ممنون

  • رویا اسحاقی پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
بهترین پاسخ
0
0

سرکار خانم اسحاقی گرامی از این که سوالتون در انستودیوز مطرح کرده اید از شما سپاسگزاریم.
اگرتمام وسایل و رنگ های موجود در کلینک به رنگ های خنثی و روشن ( مانند : سفید ، شیری، خاکستری و… ) است و از طرفی نظر خودتان در مورد ام دی اف کابین ها به سمت رنگ های روشن گرایش دارد گزینه های متنوعی برای انتخاب رنگ پرده دارید، در این حالت لازم است به این نکته توجه کنید که نباید فضای کلینکتان بی روح و خسته کننده شود و بهتر است محیط کلینیک بر روحیه بیمارانی که به شما مراجعه می کنند تاثیری مثبت داشته باشد. مثلا کلینیکی که در تصویر زیر مشاهده می کنید، نسبتا یکنواخت به نظر می رسد.

clinic-drab

با توجه به تنوع سنی و شخصیتی افرادی که به کلینیک می آیند، بهتر است رنگ هایی استفاده شوند که مورد پسند طیف وسیع تری از افراد هستند، رنگهای روشن و ملایم این ویژگی را دارند که در نظر بیشتر افراد، رنگهایی پذیرفته شده هستند.  در عین حال با توجه به این که لازم است تنوع و روحیه ی مثبت در فضای درمانی احساس شود، میتوانید به صورت محدود و طراحی شده، از رنگهایی جاندار و شاخص استفاده کنید. سعی کنید وسایلی از محیط کلینیک مانند گلدان، تابلو ها ، چراغ های آویز و … به این رنگهای شاخص باشند تا فضایی با انرژی و یک پارچه داشته باشید.

تصویری از حضور مدیریت شده ی رنگ های شاخص در فضا

color-in-workspace

در نهایت پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ هایی روشن و باز مانند سفید، شیری،زرد لیمویی روشن برای چوب های ام دی اف و پارچه های بدون طرح (یا با طرح های کم و ساده) به رنگ هایی مانندیاسی، سبز صدری، آبی اقیانوسی روشن، و زرد لیمویی است.

تصویری از رنگ زرد قابل استفاده برای پرده ها

interior-yellow-colored-bright-living-room-with-cozy-feel-bright-colored-room-idea

دو مدل پرده با طرح هایی که پرکار نیستند، مدل پرده ی سمت چپ به لحاظ عبور نور گزینه ای مناسب به نظر می رسد.

curtain-clinic1

خوشحالیم که به طراحی داخلی فضای درمانی تان اهمیت می دهید. در صورتی که فکر می کنید توضیحات ناقص بوده یا سوال دیگری در این زمینه دارید می توانید از قسمت پایین همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری