پاسخ داده شده
-1
0

سلام . ممنون از سایت بسیار خوبتون . پدرم خانه قدیمی ای دارد که فاقد اسکلت فلزی است و تصمیم به بازسازی یا حداقل تغییرات فاحش دارد تا زیباتر شود. به پیوست سوال نقشه خانه را ارسال میکنم و برای انجام کار از شما راهنمایی میخواهم. پیشاپیش از راهنماییتون کمال تشکر دارم.

  • محمد آرزومند پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام جناب آرزومند گرامی
بسیار خوشحالیم که که سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید.
مساله ی مهم پرسش شما این است که قصدتان ایجاد چه تغییراتی است؟  آیا قصد «تعمیر و ایجاد تغییرات دکوراتیو» دارید؟(مثلا کابینت آشپزخانه، رنگ اتاق ها، نصب پرده ها و تغییر مبلمان) یا قصد «بازسازی و ایجاد تغییر در معماری» خانه( تخریب دیوار ها و باز کردن فضاها، تبدیل آشپزخانه به آشپزخانه اپن و…) را دارید.
اگر تعمیر و ایجاد تغییرات دکوراتیو مساله ی شماست کار ساده تری پیش رو است، اما اگر قصدتان بازسازی و ایجاد تغییر در معماری خانه است: با توجه به قدیمی بودن خانه، برای بازسازی خانه در وهله ی اول باید دید سیستم سازه ای خانه چیست و خانه تان چند طبقه است؟

برای مثال اگر در ساخت خانه تان از تیر و ستون استفاده شده باشد انعطاف زیادی برای تغییر در معماری خانه دارید، اما اگر سیستم سازه ای متکی بر دیوارهای باربر باشد باید تشخیص داد کدام دیوار ها باربر هستند و کدام ها باربر نیستند، در این حالت به خاطر اینکه امکان تغییر و تخریب دیوارهای باربر وجود ندارد ایجاد تغییر در معماری خانه انعطاف کمتری دارد و کار تخصصی تری پیش رو است.

پیشنهاد میکنیم این دو مساله را از طریق مشاوره دکوراسیون سایت، برایمان شرح بدهید تا بتوانیم راهنمایی مناسبی به شما ارائه کنیم.
*پاسخگویی به بخش اول(قصد شما از کار) بستگی به شما و خانواده تان دارد که میزان تغییرات مد نظرتان چقدر است.
*اما برای سوال دوم و تشخیص سیستم سازه ای خانه، ابتدا خوب است عمر حدودی ساختمان را برایمان ذکر کنید و سپس جنس و ضخامت دیوارها را بیان کنید. اگر در قسمت هایی از خانه دیوارهایی به ضخامت ۳۵ سانتی متر و در قسمت هایی دیگر دیوارهایی به ضخامت کمتر(مثلا۱۰ سانتی متر) مشاهده می کنید، احتمالا در ساخت خانه از دیوار های باربر استفاده شده است) در ادامه با مشخص کردن دیوارهای ۳۵ سانتی متری در نقشه، مجددا تصویر آن را به همراه قصدتان از تغییرات را برایمان ارسال کنید.
اگر هم خانه آنقدر قدیمی نیست که دیوارها باربر باشند و از تیر و ستون استفاده شده است، تا حد امکان ستون های موجود را در نقشه مشخص کنید و نقشه ی ستون دار را برایمان ارسال کنید.

امیدواریم این مرحله از پاسخمان برایتان مفید بوده باشد، منتظر ادامه ی سوال شما هستیم

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری