پاسخ داده شده
0
0

سلام
ي راهرويي داريم به ابعاد ١.٢ در ٣.٥.
ميخواستيم در سقف ي شكل هندسي يا با رابيتس بندي يا با گچ كاري در بياريم كه از لحاظ ظاهري از كشيدگي سقف كاسته بشه و عرض پهنتر ديده بشه. به نظرتون چه شكلي و با چه ابعادي مناسبه؟
ممنون

حریم خصوصی تصاویر ارسالی:
نمایش در سایت
  • نغمه پرسیده شده 3 سال قبل
  • آخرین ویرایش 3 سال قبل
پاسخ مناسب
0
0

سلام خانم نغمه ی گرامی

از حضور شما در جمع مخاطبان انستودیوز بسیار خرسندیم

در پاسخ به سوال شما، تلاش کرده ایم با مونتاژ تصاویری از یک راهرو، ایده های کاربردی ای را برایتان بیان کنیم. به طور کلی باید گفت که بعید است طراحی سقف چاره ی مساله ی شما باشد، و ما پیشنهاد میکنیم چاره را در دیوار ها و کف خانه جست و جو کنید.

کف:

در تصویر زیر می توانید مقایسه کنید که راستای طولی و عرضی خطوط کف چه تاثیری بر ادراک فرد از عرض فضا دارد. بر این اساس به نظر می رسد که ایجاد راستای افقی در کف می تواند بخشی از پاسخ مساله ی شما باشد.

مشاوره طراحی داخلی راهروی کم عرض

تاثیر راستای کفپوش ها

سقف:

ایجاد امتداد طولی در سقف می تواند فضا را طولانی تر جلوه دهد، امتداد عرضی نیز ظاهرا تاثیر چندانی بر ادراک ایجاد شده ندارد، هرچند از امتداد طولی بهتر است. اما به طور کلی چندان ایجاد تغییر در حجم سقف را پیشنهاد نمی کنیم. البته، اگر ارتفاع سقف خیلی زیاد است، می توانید با ایجاد سقف کاذبی که بخشی از ارتفاع سقف را کم می کند و راستای افقی ایجاد می کند به خواسته تان نزدیک تر شوید. در این حالت نیز سعی کنید حتی الامکان سقف ساده باشد.

مشاوره طراحی داخلی راهروی کم عرض

تاثیر امتدادهای ایجاد شده در سقف

دیوار و آینه:

ایجاد امتداد مجازی با آینه، بهترین پاسخ برای فضای شماست، اگر این راهکار را با ایجاد امتداد افقی در کف همراه کنید احتمالا به نتیجه ی ایده آل تری برسید.

مشاوره طراحی داخلی راهروی کم عرض

تاثیر آینه و کفپوش

سایر:

راهکار دیگر می تواند شکستن ارتفاع با خطوط پهن افقی باشد، این کار می تواند با نصب تابلوهایی در فضا صورت بگیرد، مهم این است که شما ارتفاع دیوار را با خطوطی بشکنید و تقسیماتی در این راستا ایجاد کنید. دقت کنید که در عرضی که گفته اید، بهتر است یک دیوار چنین تغییری کند و عوض کردن حالت هردو دیوار به این صورت چندان پیشنهاد نمی شود.

پیشنهاد آخر برای زمانی است که راهرو در یک فضای کم رفت و آمد وجود دارد، اینجا شما میتوانید با ایجاد احجامی عمودی، و ایجاد ریتمی مناسب، فضا را کمی تلطیف کنید.

دکوراسیون راهرو

تاثیر تقسیم بندی ارتفاع دیوار و ایجاد ریتم با احجام عمودی

نهایتا پیشنهاد ما این است که یا از ترکیب آینه در یک دیوار با کفپوشی که راستای عرضی ایجاد میکند استفاده کنید، یا با استفاده از کفپوش افقی و شکستن ارتفاع دیوار با استفاده از رنگ یا نصب تابلو به خواسته تان برسید.

امیدواریم این پاسخ برایتان راهگشا بوده باشد، اگر احساس می کنید توضیحات بیشتری لازم است یا این پاسخ نقائصی دارد حتما این مساله را از همین طریق با ما در میان بگذارید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
نام*
ایمیل*
تصویر
در صورت تمایل می توانید تصویری در این قسمت اضافه کنید
نام فایل اندازه
هیچ فایلی آپلود نشده است
حداکثر حجم فایل: 2MB
فرمت های مجاز: gif jpeg jpg png
انستودیوز|مشاوره دکوراسیون و خدمات آنلاین معماری