با سلام.یک دست مبل به رنگ فیروزه ای با کوسن های زرد و نارنجی و یک دست مبل ال به رنگ نارنجی و دو مبل تک زرد رنگ خریدم کاغذ دیواری را هم بژ-طلایی انتخاب کردم در خصوص رنگ و سبک فرش مربوط به دو دست مبل و رنگ و سبک پرده راهنمایی می خواستم.با تشکر فراوان

 • پرسیده شده توسط:

  کاربر مهمان
 • پرسیده شده در:

  23 آبان 1395
 • پاسخ داده شده در:

  همان روز
 • تعداد بازدید:

  434
 • پاسخ داده شده در:

  23 آبان 1395
 • پاسخ داده شده توسط:

  انستودیوز
سلام خانم عسل گرامی

با سپاس از این که سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید. در پاسخ به سوالتان چهار تصویر نرم افزاری را حاضر کرده ایم که در ادامه آن ها را برایتان شرح خواهیم داد.

دو تصویر اول رنگبندی مبل های نارنجی و فیروزه ای را با فرشی که زمینه ای فیروزه ای رنگ دارد نشان می دهند. از نظر ما این رنگبندی ها باهم تطابق دارند اما باید دقت کنید که عناصری با رنگ های مکمل را در فضای منزلتان وارد کنید تا فضا کسل کننده نشود. برای مثال در تصویر سمت راست، رنگ فیروزه ای تنها به فرش(که عنصری مسطح روی زمین است) محدود نشده و در آباژور زمینی هم می توانید این رنگ را مشاهده کنید، این انتخاب باعث می شود رنگ فیروزه ای تنها روی زمین دیده نشود و چشمان بیننده آن را در قسمتی دیگر از خانه نیز مشاهده کند. همین مساله برای کوسن ها  و آباژور تصویر سمت چپ نیز قابل ذکر است.
مشاوره انتخاب فرش در طراحی داخلی منزل

رنبگندی ها با فرش فیروزه ایدر این دو تصویر نیز از فرشی با زمینه ی کرم و روشن استفاده کرده ایم. شاید تصویر سمت راست کمی یکنواخت به نظر برسد اما اضافه کردن چند کوسن با رنگ های روشن می تواند از این یکنواختی بکاهد.

رنگبندی نارنجی و آبی فیروزه ای با فرش کرم

رنگبندی ها با فرش زمینه روشنگزینه ی دیگر شما استفاده از دو فرش متفاوت برای هریک از قسمت هاست، در این حالت می توانید از انتخاب های هماهنگ یا انتخاب های متضاد بهره ببرید، مثلا:

فرش رنگ گرم برای مبلمان فیروزه ای و فرش رنگ سرد برای مبلمان نارنجی

یا

فرش رنگ سرد برای مبلمان فیروزه ای و فرش رنگ گرم برای مبلمان نارنجی

تمامی این حالت ها می توانند پاسخی به نیاز شما باشند و فضای مناسبی برایتان ایجاد کنند. در انتخاب رنگ فرش به رنگبندی کف خانه نیز توجه داشته باشید، ما در این مشاوره رنگ کف را به رنگ پارکت معمول در نظر گرفتیم، اگر رنگبندی کف منزلتان با تصاویر متفاوت است پیشنهاد می کنیم فرشی انتخاب کنید که رنگ آن کمی با رنگ پوشش کف خانه تضاد داشته باشد(اگر کف روشن است، فرش کمی تیره تر باشد و اگر کف تیره است، فرش روشن تر باشد تا بتواند خود را بهتر نشان بدهد.)

 

امیدواریم مشاوره ی ارائه شده توانسته باشد پاسخگوی سوالات شما باشد. اگر در این مورد سوالات دیگری دارید حتما آن ها را از همین طریق با ما در میان بگذارید.