کوسن

ببخشید بنظرتون چ جنس و رنگ کوسنی برای مبل های کلاسیکم بگیرم
مشاور: انستودیوز 8 آذر 1395 پاسخ داده شده
8 آذر 1395

با عرض سلام خدمت خانم شریفی عزیز


از این که سوال خود را در انستودیوز مطرح نموده اید خرسندیم


به صورت کلی کوسن ها به صورت لکه های رنگی در فضا دیده می شوند و می توانند به آن تنوع و هویت ببخشند، برای انتخاب رنگ مناسب کوسن ها باید به نکاتی همانند هارمونی رنگ اتنخابی با محیط توجه نمود.


همانطور که همکارانمان در مشاوره های پیشین گفته اند، در دکوراسیون منزل شما رنگ های تیره و خنثی که در مبل ، پرده و میز تلیوزیون دیده می شود غالب است. در این میان رنگ موکت می تواند به نوعی نامناسب تلقی شود زیرا تناسبی با رنگ عناصر دیگر در فضا ندارد و با چیدمان کلاسیک فضا ناهمگون است، پس شاید بتوان با تغییر رنگ آن یا تبدیل آن به پارکت چوبی روشن یا سرامیک با زمینه رنگ های خنثی همنشینی رنگ ها را در منزل شما بهبود بخشید.


چنانچه قصد تعویض موکت را ندارید پیشنهاد می شود از رنگ صورتی چرک یا تیره به همراه سفید استفاده نمایید همچنین با تکرار این رنگ در لوازم تزیینی تابلو ها و ... میتوانید دکوراسیونی فانتزی و نیمه کلاسیک ایجاد کنید.
مشاوره دکوراسیون برای انتخاب کوسن سرخابی

تطابق رنگ موکت و کوسناما در صورتی که امکان تغییر رنگ موکت برای شما وجود دارد در انتخاب کوسن می توانید چند رویه را در پیش بگیرید. راهکار اول این است که در انتخاب رنگ کوسن طیفی از رنگ های قهوه ای روشن ،شکلاتی و کرم به کار بگیرید تا علاوه بر این که آرامش را در فضا بیشتر می کند از تیرگی مبلمان بکاهد می توانید با افزودن اشیاء کوچکی همانند آباژور کرم رنگ و یا کاغذ دیواری نمودن بخشی از فضا و استفاده از رنگ های شکلاتی و نسکافه ای و طلایی و همچنین استفاده بیشتر از چوب دکوراسیون کلاسیک زیبایی را با طیف رنگ های قهوه ای و شکلاتی به وجود آورید.

چطور دکوراسیون قهوه ای تکرنگ را بهتر کنیم

چیدمان با رنگ های قهوه ای و شکلاتیراهکار دیگر استفاده از رنگ هایی است که کنتراست(تضاد) بیشتری را با مبلمان ایجاد می کند کوسن هایی با رنگ های متضاد با زمینه به خوبی خود را نشان داده و از بافت پیرامونی جدا می کند.

رنگ های پیشنهادی در این قسمت رنگ های کرم روشن و سفید هستند که رنگ سفید با توجه به سفید بودن دیوار ها و پس زمینه پرده که پشت مبل قرار گرفته است پیشنهاد می گردد مشروط بر این که بتوان با استفاده از گلدان های سرامیکی، قابها و یا لوازم دیگر سفید رنگ این تناسب را در قسمت های دیگر خانه نیز به وجود آورد در صورتی که کف سنگ یا سرامیک سفید باشد این رنگ پیشنهاد می گردد.

مشاوره ی دکوراسیون برای انتخاب رنگ مبلمان و کوسن در نشیمن و پذیرایی منزل

استفاده از رنگ های روشن برای بهبود فضاشما میتوانید از تلفیق رنگ سفید با رنگ های تیره تر مانند قهوه ای نیز استفاده کنید و این گونه محیط را از یکنواختی خارج کنید( مانند آخرین تصویر بالا سمت راست).

 

 

به عنوان راهکار دیگر چنانچه شما رنگ های شاد را می پسندند و دوست دارید رنگی گرم به فضا اضافه کنید پیشنهاد می گردد با توجه به نوع مبلمان و پرده محافظه کارانه تر عمل کنید از رنگ هایی مثل نارنجی تیره و یا فیروزه ای میتوان در ترکیب با سفید استفاده نمود به این معنی که تعدادی از کوسن ها که ابعاد بزرگ تری دارند و رنگ سفید باشند و باز هم تاکید میکنیم که این رنگ ها باید در فضا تکرار شوند.

مشاوره ی انتخاب رنگ های گرم برای مبلمان تیره

استفاده از رنگ نارنجی به عنوان رنگ مکمل در فضای منزلراهنمایی انتخاب رنگ کوسن برای مبلمان قهوه ای

استفاده از رنگ فیروزه ای به عنوان مکمل قهوه ایهمچنین  این نکته را گوش زد می کنیم در چیدمان کلاسیک فضا استفاده از رنگ های متنوع شاد برای کوسن ها پیشنهاد نمی گردد و این انتخاب رنگ بیشتر در دکور های مدرن کاربرد دارد، جهت تنوع بخشیدن به فضا بهتر است از کوسن ها با ابعاد و شکل های متنوع استفاده شود (گرد، مربعی و مستطیلی).

برای انتخاب جنس کوسن بهتر است از پارچه های ساده و مات استفاده کنید. با توجه به اینکه پارچه ی مبل ها طرح دار است، انتخاب پارچه ی طرح دار برای کوسن ها را چندان توصیه نمی کنیم.

در یکی از مطالب جدید مجله، همکارانمان مطلبی با عنوان راهنمای انتخاب کوسن برای دکوراسیون مبلمان را منتشر کرده اند که مطالعه ی آن را نیز به شما پیشنهاد می کنیم.

امیدواریم از مجموعه مشاوره های ارائه شده توسط همکارانمان رضایت کافی را داشته باشید.