باسلام و خدا قوت خدمت مشاوران محترم . خواهشمنداست نسبت به کاغذ دیواری کردن یکی از دیوارها و رنگ و طرح آن راهنمائی نمائید. درصورت امکان اگر طرحی و یا ایده ای در چیدمان دارید ممنون میشوم مطرح نمائید. اندازه اتاق 397*265 cm میباشد. رنگ اتاق سبز بسیار کمرنگ میباشد.

 • پرسیده شده توسط:

  کاربر مهمان
 • پرسیده شده در:

  22 آبان 1395
 • پاسخ داده شده در:

  همان روز
 • تعداد بازدید:

  541
 • پاسخ داده شده در:

  22 آبان 1395
 • پاسخ داده شده توسط:

  انستودیوز

با عرض سلام خدمت خانم پانته آ گرامی
از حضور مجدد و اعتماد شما به کارشناسان انستودیوز نهایت سپاس را داریم. طی مشاوره پیشین در خصوص کاربرد و نقش کاغذ دیواری ها توضیح داده شد، بنابراین بدون مقدمه به سوال شما پرداخته و رنگ های پیشنهادی کاغذ دیواری و نکات لازم برای بهتر شدن فضای اتاق خواب را در اختیارتان می گذاریم. البته قبل از آن لازم به ذکر است که به دلیل محدودیت های ایجاد شده در فضا توسط قرارگیری کمد، در حمام برای یکی از دیوار ها و عرض کم دیوار مجاور تخت، چیدمان فعلی متناسب ترین حالت برای اتاق بوده بنابراین بدون تغییر چیدمان و با کمک سایرعناصر طراحی به زیبا تر شدن فضای شما خواهیم پرداخت.
دیوار رو به روی در ورودی که همان دیوار پشت تخت نیز میباشد، گزینه ی مناسبی برای نصب کاغذ دیواری می باشد زیرا نمای مناسبی از سمت ورودی ایجاد می کند،از عرض کافی برخوردار بوده و مساحت مناسبی را به لحاظ تعداد رول کاغذ دیواری مصرفی و تاثیر کافی در زیبا سازی فضا داشته و همچنین با ایجاد پس زمینه ی مناسب برای سرویس خواب و میز آرایش، باعث جلوه ی بهتر هر یک از این عناصر می شود.
از نظر کارشناسان ما دکوراسیون اتاق خواب شما یکنواخت و محتاطانه می باشد که برای در آمدن از این حس و حال فضا، به افزودن رنگی شاد ودر عین حال آرامش بخش نیاز است. همچنین تعویض روتختی نیز تاثیر زیادی در بهتر شدن دکور اتاقتان دارد. در ادامه دو تصویر شامل مجموعه ای از پالت های رنگی مناسب در دو گروه گرم و سرد در خصوص کاغذ دیواری و روتختی هماهنگ با آن، به شما ارائه دادیم، که ویژگی هر کدام از رنگ ها و تاثیر آن بر محیط را برایتان شرح خواهیم داد.
دسته رنگ های گرم:
از آنجا که رنگ سبز، رنگی سرد می باشد، شاید وجود رنگی گرم بعنوان هایلایت تعادل زیبایی در محیط ایجاد کرده و فضای مناسبی در تمام فصول برای اتاق خواب مهیا کند. رنگ های پیشنهادی از این دسته به شرح زیر می باشد.
مشاوره آنلاین دکوراسیون

رنگ های پیشنهادی از دسته رنگ های گرم


رنگ گلبهی: رنگی روشن و شاد بوده و تناژ های ملایم از این رنگ آرامش بخشی زیادی را در محیط با خود به همراه دارد. با رنگ عسلی کفپوش و سبز دیوار ها و همنشینی بسیار خوبی داشته، همچنین در طول زمان نسبت به سایر رنگ ها اثر تازگی و تکراری نشدن بیشتری خواهد داشت. دقت داشته باشید از تناژ های متمایل به نارنجی و تند این رنگ استفاده نکرده زیرا برای اتاق خواب مناسب نمی باشد.
رنگ صورتی: این رنگ نسبت به رنگ گلبهی حس هیجان کمتر و آرامش بخشی بیشتری در محیط القا می کند. طرح های گل ریز سبز و صورتی برای کاغذ دیواری یا روتختی در کنار سرویس سفید شما، دکوراسیونی زیبا و به سبک انگلیسی که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده ایجاد می کند. اما ممکن است به علت نظر رایج مردم نسبت به ذات دخترانه این رنگ تمایل کمتری به استفاده از آن داشته باشید.
رنگ قرمز: قرمز مکمل رنگ سبز بوده به همین دلیل همنشینی خوب آن با رنگ سبز  بدیهی است و به لحاظ ایجاد فضایی رمانتیک، رنگ محبوبی برای اتاق خواب می باشد. این رنگ تاثیر بیشتری در زنده شدن فضا دارد اما توجه داشته باشید این گزینه انتخاب شماست، به میزان متعادل آنرا در فضا به کار ببرید تا هم موجب کوچک به نظر آمدن فضا نشود و هم آرامش بخشی محیط را از بین نبرد.
دسته رنگ های سرد:
ممکن است تمایل داشته باشید اتاق خوابتان خاصیت سردی رنگ های خود را حفظ کرده اما کنتراست بیشتری در فضا ایجاد شود تا محیط از یکنواختی خارج شود. در این صورت سه گزینه زیر پیش روی شماست:
مشاوره آنلاین انتخاب کاغذ دیواری

رنگ های پیشنهادی از دسته رنگ های سرد
رنگ سبز صدری: تناژ تیره ای از رنگ فعلی دیوار ها بوده و به دلیل یاد آوری طبیعت و جنگل سبز حس بسیار خوبی در فضا انتقال می دهد، به علاوه اینکه خیالتان از بابت هماهنگی رنگ های به کار رفته بیشتر است. در واقع گزینه ای محتاطانه نسبت به سایر رنگ های پیشنهادی می باشد. وجود اندکی چاشنی رنگ قهوه ای یا کرم در کنار این پالت رنگی، زیبایی فضا را بیشتر میکند. چنانچه این پالت رنگی منتخب شما است، رنگ های تیره را فقط جهت ایجاد کنتراست استفاده کرده و از غالب شدن آن در فضا بپرهیزید تا از کوچک به نظر رسیدن فضایتان جلوگیری شود.
از طرفی ممکن است به دنبال تنوع در رنگ اتاق خواب باشید و از مدت طولانی به کار بردن این رنگ حس دل زدگی داشته باشید بنابراین دو گزینه ی دیگر از دسته رنگ های گرم به شما پیشنهاد می دهیم:
رنگ آبی: ممکن است در ابتدا به نظرتان این دو رنگ هماهنگی نداشته باشند، اما همانطور که در تصویر می بینید ترکیب زیبای رنگ آبی و سبز حس و حال خوب و متفاوتی در فضا ایجاد کرده است. آنچه که مهم است انتخاب تناژ مناسب از این رنگ می باشد.
رنگ بنفش: این رنگ ترکیبی از قرمز و آبی بوده و به میزان غالب بودن هر رنگ در دسته سرد یا گرم  قرار میگیرد. برای دکوراسیون اتاق خواب شما بیشتر بنفش یاسی که روشن و ملایم بوده و فضایی آرامش بخش ایجاد می کند مد نظر است.
مطالب فوق نکاتی است که کارشناسان ما در مورد هر رنگ متناسب با اتاق خواب شما بیان نموده اند، در نهایت تصمیم گیری در خصوص انتخاب رنگ به سلیقه ی شخصی هر فرد ربط دارد. این شمایید که تصمیم می گیرید با توجه به ویژگی های بیان شده توسط کارشناسان ما، کدام رنگ انتظار شما از فضایی که مدت زمان زیادی از روز را در آن سپری می کنید، برآورده می کند. این نکته را در نظر داشته باشید در صورت انتخاب هر کدام از رنگ ها، میان نقش و بافت کاغذ دیواری و روتختی با سایر عناصر دکوراتیو تعادل بر قرار باشد، به عبارت دیگر، اگر روتختی با نقش ریز و شلوغ انتخاب می کنید، سعی کنید کاغذ دیواری با طرح ملایم به کار ببرید و بلعکس.
تعویض چراغ آویز سقفی در درجه بعدی می تواند به زیبا تر شدن فضا کمک زیادی کند، همچنین استفاده از گلدان  با گل های آپارتمانی، تابلو های نقاشی با سایز متناسب و رنگ هماهنگ با کاغذ دیواری انتخابی برای دیوار مجاور دیوار تخت یا ساعت دکوراتیو موارد جزئی هستند که در دکوراسیون منزل و اتاق خواب نقش زیادی دارند.
امیدواریم راهنمایی ما به طور کامل پاسخگوی مساله شما باشد. چنانچه تمایل دارید پیش از نصب کاغذ دیواری از مناسب بودن آن برای فضای اتاق خود اطمینان حاصل نمایید، پیشنهاد ما خدمات مشاوره حرفه ای انتخاب رنگ انستودیوز می باشد. در این بخش کارشناسان ما با مدلسازی سه بعدی توسط نرم افزار های تخصصی ، شکل نهایی فضای اتاق خوابتان را با توجه به کاغذ دیواری انتخابی به شما ارائه می دهند تا پیش از صرف هزینه، با دید جامع و اطمینان کافی تصمیم گیری کنید.

 • پاسخ داده شده در:

  22 آبان 1395
 • پاسخ داده شده توسط:

  انستودیوز
ضمن سلام و خسته نباشید از راهنمائی شما سپاسگزارم.