کابینت

سلام خسته نباشید...میخواستم بپرسم ما میخوایم از رنگ سفید و نقره ای برای کابینت هامون استفاده کنیم میخواستم بپرسم این رنگ رنگ مناسبی هست و همچنین برای در ها از چه رنگی استفاده کنیم...ممنون میشم از راهنماییتون. ..و چون در مورد رنگ سوال پرسیدیم عکس از فضا نمیفرستیم. ..
مشاور: انستودیوز 15 آذر 1395 پاسخ داده شده
15 آذر 1395

سلام جناب آقای هادی گرامی
از پیوستن شما به جمع مخاطبان انستودیوز بسیار خوشحالیم.
به طور کلی رنگ های گرم مثل رنگ چوب طبیعی، نارنجی و لیمویی و ... به لحاظ روانشناختی صمیمی، اشتها آور و انرژی بخش هستند و می توانند برای آشپزخانه گزینه ای مناسب باشند. از سوی دیگر، در بعضی خانواده ها آشپزخانه محل گرد هم آمدن اعضای خانواده است و افرادی که مشغول آشپزی هستند اوقات زیادی را در این فضا سپری می کنند، از این رو انتخاب رنگ هایی که فضایی دلنشین و روحنواز ایجاد می کنند باعث می شود آشپزخانه تان فضای مناسب تری برای حضور خانواده باشد.

رنگ خنثی در آشپزخانه

استفاده از رنگ نقره ای و سفید درکابینت های آشپزخانهاما اگر سلیقه شما بیشتر به رنگهای خنثی مثل سفید و نقره ای و مشکی تمایل دارد می توانید از ترکیب این رنگ ها با رنگ های گرم استفاده کنید تا فضا قدری متعادل تر شود. به عنوان مثال می توانید رنگ درهای کابینت و کانتر و پیشخوان را از رنگهای دلخواهتان یعنی سفید و نقره ای انتخاب کنید و برای کاشی های بین کابینت ها از رنگ های گرم بهره بگیرید. همچنین می توانید بدنه ی کابینت ها را سفید انتخاب کنید و برای صفحه ی کانتر یا پیشخوان از رنگهای گرم تر استفاده کنید. ترکیب کابینت هایی با بدنه ی خنثی و صفحه پیشخوان با طرح چوب طبیعی می تواند یکی از حالت های رنگی پیشنهادی باشد.
نکته دیگری که باید به آن توجه کنید رنگ دیگر اجزای فضا مثل پوشش کف آشپزخانه و عناصری مثل پرده ها است که می توانند در ترکیب رنگ ها به کمکتان بیاید. اگر پوشش کف آشپزخانه شما رنگ گرمی داشته باشد می تواند به گرم شدن فضا و خروج از یکنواختی کمک کند. ضمناً اگر آشپزخانه شما با فضاهایی مثل نشیمن یا پذیرایی ارتباط مستقیم دارد می توانید از رنگ مبلمان یا دیگر اجزای آن فضاها برای هماهنگی با رنگ های آشپزخانه نیز بهره بگیرید، در این مورد دقت داشته باشید که فضاها را مجزا طراحی نکنید و در انتخاب رنگ به هماهنگی نهایی بین کابینت ها و مبلمان پذیرایی یا غذاخوری(یا هر فضای دیگری که با آشپزخانه در ارتباط است) توجه کنید.

استفاده از چوب در فضای آشپزخانه مدرن

استفاده از رنگ های گرم برای آشپزخانه با رنگ کابینت سفیددر یک جمعبندی نهایی به شما می گوییم که  بهتر است که از رنگ های خنثی به تنهایی استفاده نکنید چرا که فضا را سرد و بی روح جلوه داده و در دراز مدت خسته کننده خواهند شد. البته این مسلم است که در انتها میل و سلیقه شما تعیین کننده خواهد بود. اما اگر میل به انتخاب چنین رنگ هایی دارید، می توانید با انتخاب رنگی مکمل و به کار بردن آن در قالب کاشی های پشت کابینت، چراغ آویز و پرده، آشپزخانه را به محلی ایده آل تبدیل نمایید.

در تصویر نمونه ای از آشپزخانه که با رنگ گرم طراحی شده را در کنار آشپزخانه های طراحی شده با رنگهای خنثی برایتان ارائه کرده ایم تا با مقایسه آنها بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

رنگ های گرم در آشپزخانه

ترکیب رنگ گرم و سفید برای کابینت هانکته دیگری که علاوه بر رنگ باید به آن توجه کنید جنس کابینت هاست. آنچه امروز به طور معمول در بازار ایران و متناسب با بودجه شما وجود دارد، به طور کلی در دو دسته ورق های معمولی (مات) و ورق های «های گلاس» (براق) هستند که معمولاً ورق های براق گران تر هستند. جنس ورق ها از این حیث اهمیت دارد که مثلاً رنگ سفید مات و سفید براق به لحاظ بصری و حسی کیفیت متفاوتی را ایجاد می کند. موضوع انتخاب جنس نیز کاملاً به سلیقه و البته بودجه شما بستگی دارد.

چه جنسی برای کابینت سفید مناسب تر است؟

کابینت و کانتر نقره ای و سفید از جنس های گلس و استیللازم به ذکر است که در متن پرسشتان راجع به «رنگ درها» پرسیده بودید. در صورتی که اشاره ی شما به در کابینت هاست، در متن بالا پاسخگوی شما بوده ایم، اما گر  منظورتان از در اتاق های منزل است برای پاسخ گویی بهتر نیاز به عکس و اطلاعات بیشتری از منزل شما داریم.
امیدواریم که اطلاعات ارائه شده در این مشاوره برایتان مفید واقع شده باشد. چنانچه سوالی در موارد ذکر شده داشتید آن را با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.