کابینت

با سلام ، ممنون بابت سایت خوب و راهنمایی های جامع و کاملتون، من برای آشپزخونه راهنمایی میخواستم که نقشه اش چه جوری باشه، و بیشتر اینکه چه جور اپن یا جزیره برای آشپزخونه ام مناسبه? چون دیوار آشپزخونه چسبیده به دیواره پذیرایی قرار داره من اگه بخوام دیوار پذیرایی رو که پنجره داره پرده سر تاسری بزنم بد میشه? فضای آشپزخونه تقریبا 5×3 در 5×3 هستش. تصاویرشم میزارم ببخشید فقط تصویر جدیدشو که کامل شده است ندارم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
مشاور: انستودیوز 30 فروردین 1395 پاسخ داده شده
30 فروردین 1395

سلام دوست گرامی


بسیار خوشحالیم از حضور مجدد شما در انستودیوز.


در پاسخ شما باید عرض کنیم که با توجه به مساحت آشپزخانه بهتر است از آشپزخانه ی جزیره ای استفاده نکنید، چرا که جزیره باعث می شود سطح کابینت در دسترس شما کمتر شود و فضای کمتری برای نگهداری وسایلتان داشته باشید، در عین حال، جزیره حرکت در فضا را برای شما سخت می کند و نهایت بحث اینکه، بهتر است آشپزخانه ی جزیره ای نداشته باشید.


پیشنهاد ما استفاده از آشپزخانه ی "G" شکل است، چیزی مانند تصویر سمت راست، در این حالت شما حداکثر استفاده از فضا را خواهید داشت، حرکت در فضا راحت تر است و در عین حال با قسمت صبحانه خوری ای که ایجاد می کنید، واسط و حائلی بین آشپزخانه و پذیرایی ایجاد می کنید. خوب است در کنار ستون آشپزخانه چند طبقه ی دکوراتیو نورپردازی شده نصب کنید. دقت کنید که خوب است بالای صبحانه خوری هم سقف کاذب کار کنید تا مرز ایجاد شده قوی تر و زیباتر به نظر برسد. با این کار مرز بین آشپزخانه و پذیرایی به طرزی مناسب مدیریت می شود و می توانید برای پذیرایی هم از پرده ی سرتاسری استفاده کنید.
مشاوره دکوراسیون برای آشپزخانه و کابینت و پرده

چیدمان و تصویر حدودی طبقات دکوراتیو


امیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان مناسب بوده باشد.اگر احساس می کنید پاسخی که ارائه کردیم ناقص است حتما از همین طریق به ما اطلاع بدهید تا نقائص را تکمیل کنیم.

در پایان پیشنهاد می کنیم با کلیک روی نوشته های قرمز، این مطلب را مطالعه کنید و تصاویر آن را بررسی کنید، توضیحاتی مهم و کاربردی در این مطلب سایت وجود دارد که به آگاهی و تصمیم گیری بهتر شما کمک می کند.
30 فروردین 1395

ممنون که کامل راهنمایی کردید
30 فروردین 1395

سلام دوباره، من دوست دارم رنگ کابینتم مثل تصویری که ارسال میکنم انتخاب کنم، به نظرتون رنگ و مدل پرده آشپزخونه رو چی انتخاب کنم.چون پیشنهاد کارشناساتون همیشه عااالیه .میخوام طبق پیشنهاد شما عمل کنم.سپاسگذارم.
30 فروردین 1395

یکی از سوالاتمم در مورد نقاشی خونه است که رنگ دیوار و سقف و کناف رو چی انتخاب کنم ? سفید مطلق نمیخوام باشه رنگ سرامیک کفم که تو عکس مشخصه.رنگ مبل کلاسک هم دوست داشتم فضای خونه گرم باشه شما هلویی پیشنهاد دادین، یا دست راحتی یا ال هم در خرید مبل در نظر دارم.حالا میخوام باتوجه به رنگ کف و مبل پیشنهادی . رنگ دیوارام چی باشه? و پرده پذیرایی رو چه رنگی انتخاب کنم. انتخاب واقعا سخته برای همین قبل خرید سوالانم رو میپرسم که خرید خوبی داشته باشم. ممنون بابت پاسخگویی.
30 فروردین 1395

رضایت شما برای ما بسیار ارزشمند و انگیزه بخش است و خوشحالیم که چنین نظری در خصوص پاسخ های ارائه شده دارید.


برای پرده ی آشپزخانه پیشنهاد میکنیم از پرده های معمولی استفاده نکنید و از پرده های بالا رونده استفاده کنید. مزیت پرده های بالا رونده در این است که وقتی پرده ها را بالا می زنید پرده ها روی سطح کابینت نیستند و مزاحم کار کردن شما نمی شوند، ضمن این که هنگام پخت و پز، بخارها و چربی ها فقط روی سطحی که بیرون مانده می نشینند و روی کل پرده قرار نمیگیرند.
چه پرده ای برای آشپزخانه مناسب است

حالت های پیشنهادی پرده ی بالا رونده برای آشپزخانه


شما میتوانید از ترکیب والان و پرده ی رومن استفاده کنید. چیزی مانند دو تصویر بالایی، یعنی والان عکس بالا سمت چپ، و پرده ی رومن سمت راست که میتواند ترکیبی جالب و متفاوت ایجاد کند. شما می توانید از انواع پرده های بالارونده ی طرح بامبو هم استفاده کنید تا فضایی صمیمی تر داشته باشید، یا پرده هایی با طرح و رنگ دلخواهتان مثل تصویر پایین سمت چپ.


در ادامه با توجه به پالت رنگی هلویی که پیشتر در مورد آن صحبت کرده بودیم، سه رنگبندی برایتان پیشنهاد میکنیم. ممکن است در نگاه اول با توجه به سفید بودن کابینت ها دو حالت چپ و راست کمی هیجان انگیز و ریسکی به نظر برسند، اما اگر با استفاده از چند عنصر محدود مثل گلدان های تزیینی و وسایل تزیینی روی یخچال این رنگ را به صورت محدود و فکر شده وارد فضای آشپزخانه کنید، محیطی پر انرژی و جذاب برایتان ایجاد می شود. چرا که وجود پرده، گلدان و تزیینات روی یخچال که رنگی متفاوت دارند باعث می شود چشم کسی که وارد فضا میشود ناخواسته دنبال این رنگ ها باشد و پویایی خاصی در فضای منزلتان ایجاد شود.( تکرار این رنگ به صورت هماهنگ در نشیمن و غذاخوری روحیه ای یکدست و خاص در کل منزلتان ایجاد می کند.)
مدلهای پرده ی نارنجی و قرمز شیدرول

رنگهای پرده ی پیشنهادی


برای رنگ دیوار منزلتان پیشتر پالتی هلویی و گرم به شما پیشنهاد داده بودیم. این بار میخواهیم کمی بیشتر به این مساله بپردازیم و دو پالت دیگر هم برایتان معرفی کنیم. پالت اول هرچند تنوع دارد، اما ممکن است فضا را به سمت یکنواختی ببرد پالت 2 و 3 کمی ریسکی به نظر می رسند، اما اگر هوشمندانه کار کنید، میتوانید فضایی ایده آل از این پالت رنگی به دست بیاورید، به نحوی که فضای ایجاد شده برای هرکسی که به آن وارد می شود متفاوت، خاص و به یاد ماندنی خواهد بود.
پالت رنگی آبی و نارنجی

پالت های رنگی پیشنهادی


در سه تصویر زیر مشاهده می کنید رنگهایی که شاید در ابتدا هماهنگ باهم به نظر نرسند چگونه می توانند فضایی هماهنگ، گرم و ملایم ایجاد کنند. نهایت بحث اینکه اگر دیوارها را به رنگ آبی ملایم بزنید و پرده ها را با ترکیب رنگهای گرم پیشنهادی طراحی کنید و لوازم دکوراتیوی با رنگ های گرم و سرد تیره تری که در پالت ها می بینید به فضا اضافه کنید، میتوانید فضایی جذاب تر بسازید.
طراحی پذیرایی با رنگ هلویی و آبی

همنشینی رنگ های پالت پیشنهادی در فضای واقعی


با این حال اگر احساس میکنید ممکن است این رنگبندی ها سردرگمتان کند، پالت شماره یک جواب بهتری برای شماست، به این صورت که تون های روشن تر برای دیوار و سطوح بزرگ، و تون های تیره تر برای کوسن و لوازم دکوراتیو. در این حالت میتوانید از تون تیره و روشن رنگ هلویی برای پرده به صورت توامان استفاده کنید. یا حتی از رنگ تیره تر برای پرده استفاده کنید و پشت آن حریر سفید داشته باشید. نکته ی مهم در این حالت این است که فضای خانه بیش از حد از رنگ اشباع نشود و در محل مناسب از تیرگی و روشنی رنگ ها استفاده کنید.


در صورتی که احساس می کنید احتمال خطا در انتخاب هایتان وجود دارد می توانید با پر کردن فرم طراحی نشیمن، کار طراحی این فضارا به کارشناسان سایت بسپارید. امیدواریم پاسخ ارائه شده گویا و مفید بوده باشد. درصورتی که نقائصی در پاسخ مشاهده می کنید حتما از همین طریق آنها را به ما اطلاع بدهید تا توضیحات تکمیلی را برایتان ارائه کنیم.

30 فروردین 1395

با سلام و سپاس فراوان از سایت بی نظیرتان
من جنوب زندگی میکنم در یکی از شهرهای فوق‌العاده مرطوب . خونه ها برای مقابله با رطوبت سنگ کار میکنند یا پی وی سی ولی واقعا به سلیقه من نمیخوره ، خواستم بپرسم شما روشی سراغ ندارید که نیاز به استفاده از هیچ چیز نباشه و من بتونم با خیال راحت کل دیوار هارو سرتاسر کاغذ دیواری کنم بدون نگرانی از اینکه ممکنه دیوار نم بکشه ،
باز هم از زحماتتان بی نهایت سپاسگزارم.

ارسال پاسخ