کابینت و سقف

سلام.ببخشید ما میخوایم برای منزلمون از رنگ و تم صورتی استفاده کنیم.میخواستم بپرسم ما از چه رنگی برای کابینت و سقف خونه استفاده کنیم؟و اگه رنگ انتخابی ما خوب نیست یه رنگ خوب به ما پیشنهاد بدهد. ..ممنون میشم...
مشاور: انستودیوز 12 آذر 1395 پاسخ داده شده
12 آذر 1395

سلام خانم آرام گرامی

بسیار خوشحالیم که شما را در میان مخاطبان انستودیوز مشاهده می کنیم. برای داشتن مشاوره ای بهتر به شما پیشنهاد میکنیم که تصاویری از فضا را نیز برای ما ارسال کنید تا مسائلی مثل نورگیری، طرخ سقف، رنگ قرنیز ها و پوشش کف و... را متوجه شویم و بتوانیم پیشنهادی مناسب را به شما ارائه نماییم.

12 آذر 1395

سلام خانم آرام گرامی


با سپاس از ارسال اطلاعات تکمیلی، از شما بابت تاخیر پیش آمده در پاسخگویی به سوالتان صمیمانه عذرخواهی می کنیم.


در رابطه با سوالی که مطرح کرده اید می توان گفت که انتخاب رنگ در دکوراسیون منزل تا حدود زیادی به سلیقه و نحوه زندگی شما بستگی دارد. عواملی چون، سبک زندگی، میزان رفت و آمد شما، گروه سنی ساکنین منزل و احساسی که تمایل دارید از فضای منزلتان دریافت کنید، می توانند بر انتخاب رنگ فضاها و مبلمان تاثیر بگذارند. اما نکته ای که می تواند در زیبا و دلنشین کردن منزل شما موثر باشد، استفاده از تکنیک های مختلف در ترکیب رنگ فضاهای مختلف است.


باید اشاره کنیم که استفاده از یک رنگ برای تمام فضاها سبب کسالت و یکنواختی فضا می شود، به همین منظور می توانید در فضاهای مختلف منزل مانند آشپزخانه، پذیرایی، هال، اتاق خواب ها، از رنگهای مختلف استفاده کنید. اما فراموش نکنید، ارتباط این رنگ ها با یکدیگر، از آشفتگی و شلوغی بیش از حد منزل شما جلوگیری می کند. برای مثال از آنجایی که رنگ پیشنهادی شما صورتی است، در ادامه به  نحوه استفاده از این رنگ، در کنار سایر رنگ ها می پردازیم.


در آشپزخانه


برای استفاده از رنگ صورتی در آشپزخانه، پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ سفید در کنار آن است. می توانید برای رنگ کابینت از سفید خالص استفاده کنید و رنگ کاشی های بین کابینت ها را از صورتی ملایم و کمرنگ انتخاب کنید. برای تداوم حضور رنگ در فضا، می توانید لوازم آشپزخانه و برخی جزئیات فضا را از رنگ کاشی ها و رنگهای مشابه آن تهیه کنید. در کنار دو رنگ سفید و صورتی ملایم، می توانید رنگ رزگلد(Rose gold) استفاده کنید. تصاویر زیر مثال هایی برای ترکیب این سه رنگ در کنار هم هستند.
چگونه وسایل آشپزخانه را با رنگ صورتی ست کنیم؟

ترکیب رنگهای صورتی، سفید و rose gold در عناصر آشپزخانه


در گزینه ای دیگر شما میتوانید از رنگ صورتی برای بدنه کابینت ها استفاده کرده و رنگ کف، سقف و دیواره های آشپزخانه را سفید باقی بگذارید.
چگونه رنگ صورتی را در آشپزخانه استفاده کنم؟

پیشنهاد نحوه بکار گیری رنگ صورتی در کابینت آشپزخانه


هرچه رنگ صورتی از صورتی ملایم به صورتی پر رنگ تر در فضا نزدیک تر شود، فضا شادتر، کودکانه تر و پرانرژی تر می شود. همان طور که در ابتدا گفته شد، طیف رنگی انتخابی شما به سلیقه و نحوه زنگیتان بستگی دارد. به همین خاطر سعی شده در تصاویر و نمونه ها چند طیف مختلف به شما معرفی شود تا با توجه به نیازتان از میان آنها انتخاب نمایید.


امتداد رنگ آشپزخانه می تواند در سایر فضاهای منزلتان نیز حضور یابد و با عناصر و رنگهای دیگر ترکیب شود و هماهنگی یابد. در این خصوص پیشنهاد ما به شما این است که از انواع پرده های بالا رونده (شید رول) ها برای پرده ی آشپزخانه استفاده کنید. این پرده می تواند زمینه ای روشن و خنثی داشته باشد و طرح های روی آن به رنگ صورتی باشد.


همچنین در صورت تمایل به استفاده از قالیچه، پیشنهاد میکنیم از قالیچه های مدرن کوچک با طرح هندسی در مقابل سینک یا اجاق گاز استفاده نمایید. قالیچه ها نیز می توانند رنگبندی هماهنگ اما چرکتابی داشته باشند. مثلا زمینه ای به رنگ کرم، و طرح هایی با ترکیب صورتی نزدیک به پرده و حتی رگه هایی ملایم از رنگ آبی.


استفاده از گلدان های تزیینی کوچک رنگی روی کانتر (پیشخوان) و نقاط مناسب کابینت طراحی شده می تواند به جذابیت فضای منزل شما بیفزاید. در نهایت به نورپردازی نیز دقت کنید، پیشنهاد ما به شما این است که با چراغ آویز هایی مدرن و مناسب که رنگی نزدیک به فضای نهای منزلتان دارند، تداوم حضور رنگ را به سقف خانه نیز بکشانید. اگر چراغ آویز ها بالای کانتر نصب شوند جلوه ی هماهنگ تری به فضا می بخشند و کانتر به حائلی مناسب بین آشپزخانه و فضاهای مجاور تبدیل می شود. با توجه به این که لازم است بین فضاهای منزلتان هماهنگی وجود داشته باشد پالت های رنگی پیشنهادی ما برای فضای نشیمن شما، به شرح زیر است:


در پالت های رنگی شماره 1 تا 3 همانطور که مشاهده می کنید، رنگ دیوارها از طیف صورتی و نزدیک به آن انتخاب شده و رنگ مبلمان متغیر است.
چگونه از رنگ صورتی در فضای نشیمن استفاده کنیم؟

پالت های رنگی پیشنهادی برای استفاده از طیف های رنگ صورتی در فضای نشمین


از رنگ های موجود در پالت می توانید برای رنگ دیوار، مبلمان، فرش، کابینت، عناصر کوچک تزئینی مانند گلدان، تابلو،و... استفاده کنید.
مبلمان صورتی با چه رنگی هماهنگ است؟

استفاده از رنگ صورتی در مبلمان و عناصر منزل


در تصاویر بالا، مبلمان و عناصر خانه از طیف های مختلف صورتی و دیوارها از سایر رنگها انتخاب شده اند.


در پاسخ به سوالتان برای انتخاب رنگ سقف، به دلیل تنوع فرم و اختلاف ارتفاع در سقف کاذب موجود، پیشنهاد ما این است که رنگ سقف سفید باشد و از آشفتگی و شلوغی آن پرهیز شود اما اگر تمایل بالایی دارید که از رنگ استفاده کنید، از رنگ هایی بسیار ملایم و روشن در سقف استفاده کنید تا همنشینی رنگ ها و طرح های منحنی باعث آشفتگی فضا نگردد.


امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مشاوره برای شما کارآمد واقع شده باشد.