چیدمان

با سلام نمایی از چیدمان منزل خواهشمند است بنده را در خصوص جابه جایی چیدمان و اضاف کردن و یا حتی ایجاد تغییر رنگ در بهتر شدن فضای منزل راهنمایی کنید
مشاور: 25 آبان 1395 پاسخ داده شده
25 آبان 1395

سلام خانم شیدا گرامی


بسیار خوشحالیم که شما را در جمع مخاطبان انستودیوز می بینیم.


با توجه به تصاویری که برای ما ارسال نمودید، شما منزلی زیبا، دلباز و پرنوری دارید.ما گمان می کنیم که شاید یکنواختی منزلتان از نظر ترکیب رنگ موجب شده تا شما فکر کنید نیاز به تغییر در چیدمان و لوازم منزلتان دارید بنابراین در ادامه چند پیشنهاد را به شما ارائه می دهیم تا شما بتوانید تغییرایت را در فضای خود ایجاد نمایید البته ما سعی کرده ایم برای افزایش جلوه منزلتان و انتخاب لوازم مناسب مورد نظر شما راهکارها هایی با حداقل هزینه ممکن به پیشنهاد دهیم، که می توانید بسته به سلیقه خود همه یا تعدادی از این پیشنهادات را انجام دهید .


ابتدا بهتر است توصیفی از فضای فعلی شما داشته باشیم. چیدمان فعلی شما با توجه به فرم منزلتان مناسب است شما فضای منزل را به دو بخش پذیرایی و نشیمن تقسیم نموده اید که ایده ای مناسب است. در ادامه به شما پیشنهاد خواهیم داد تا فضایی صمیمی تر و هماهنگ تر در فضای خانه خود به وجود آورید و به آن روح ببخشید.


در ادامه نقشه ای از فضای منزلتان مشاهده می کنید که از روی عکسهای ارسالی بوده و امکان دارد دقت کافی را نداشته باشد. هدف از ترسیم جانمایی عناصری خاص در فضای منزل شما می باشد.


اندکی تغییر در چیدمان فعلی مبلمان:


1- جابه جایی میز تلفن به نقطه 1


2- کشیدن بخاری به سمت آپن و پوشاند جلوی آن با مبل، نقطه2


3- قرار دادن پارتیشن متحرک یا ثابت و قرار دادن یک مبل جلوی آن، نقطه 3


4- قرار دادن دو صندلی در کنار کانتر آشپزخانه نقطه 4
تغییر در چیدمان فضای نشیمن

تغییر در چیدمان فضای نشیمن


پیشنهاد طراحی نقطه A: در کنار و پشت مبل سه نفره شما مکان مناسبی برای استفاده از آباژور و گل های درختی می باشد که جلوه خاصی به فضای شما می دهد که می توانید از آن در یک طرف یا دو طرف مبل خود استفاده نمایید.
استفاده از آباژور  به عنوان المان عمودی برای ایجاد اختلاف ارتفاع در خط دید در طراحی داخلی

استفاده از آباژور های پایه دار یا گل های درختی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی


پیشنهاد طراحی نقطه B:فضایی که تلویزیون شما نصب شده است پتانسیل زیادی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی شما دارد و عناصر تزئینی که در این فضا استفاده می شود می تواند همراستا با رنگ و بافت عناصری باشد که در نقاط مختلف از آن ها استفاده کرده اید. این گونه می توانید هارمونی را در سراسر فضای نشیمن ایجاد نمایید. البته با توجه به اینکه پیرامون دیوار شما از سنگ پوشیده شده است شاید بهتر باشد تلویزیون روی میز قرار دهید و قفسه ها، طبقات یا شی های تزئینی که همراستا با میز تلویزیون شما است را برای اطراف آن طراحی کنید.
نقش میز و قفسه های مجاور تلویزیون در دکوراسیون داخلی

طراحی دیوار تلویزیون و تاثیر آن بر فضای نشیمن


نکته: این تصاویر را انتخاب کرده ایم که به شما نشان دهیم که چگونه می توانید یک رنگ را به عنوان رنگ هایلایت انتخاب کرده و در تمام لوازم منزل از آن استفاده نمایید.
چگونه می توان با استفاده از انتخاب رنگ مناسب موجب یکپارچه به نظر رسیدن فضای منزل شد؟

انتخاب یک رنگ به عنوان هایلایت برای جلوه بخشیدن و پیوسته نشان دادن لوازم منزل


پیشنهاد طراحی نقطه C: شما می توانید در  گوشه هایی از منزلتان از ترکیبی مانند تصویر زیر استفاده نمایید. که بسیار گرم و دلنشین است.
تاثیر گل و آباژور در ایجاد حس صمیمیت

استفاده از آباژور و گل بر روی میز های کنار مبل برای جلوه بخشیدن به فضا


استفاده از گل در منزلتان: استفاده از گل در گوشه های اتاق . گل طبیعی با داشتن رنگ سبز که رنگ آرامش دهنده ای محسوب می شود موجب شادابی و سرزندگی فضای شما می شود پس حتما از این عنصر زیبا به تعداد زیاد در منزل خود استفاده نمایید و از آن لذت ببرید.
نقش گل در دکوراسیون داخلی

استفاده از گل به عنوان عنصر آرامش بخش در خانه


چند رنگ پیشنهادی :ما در اینجا چند رنگ را به شما پیشنهاد می کنیم که همساز با مبل کرم و قهوه ای شماست و می توانید از این رنگ به عنوان هایلایت در انتخاب رنگ کوسن ها و تزئینات دیگر (تزئینات موجود روی کانتر و قفسه های میز تلویزیون) از آن ها استفاده نمایید.
چه رنگ هایی با  رنگهای کرم و قهوه ای هماهنگ است

رنگ هایی که در کنار مبل های کرم و قهوه ای زیبا به نظر می رسند


پیشنهادهای مرتبط با در های چوبی: میتوانید از برچسبها طرح برجسته که طرح چوب هستند را برای دو در چوبی خود استفاده نمایید. البته پیشنهاد ما به شما انتخاب رنگ روشن مانند سفید است.


چهارچوب های آن را رنگ شیری بزنید.


البته در صورت تمایل می توانید آن را کامل تعویض نمایید.
انتخاب در به رنگ روشن برای  در های اتاق خواب

انتخاب در به رنگ روشن برای در های اتاق خواب


تغییر  پرده جلوی ورودی به نشیمن:


این پرده چهره ی زیبایی به فضای شما نداده است. شما برای جدا کردن این دو قسمت از هم می توانید از پارتیشن های ثابت و متحرک در راستای کانتر آشپزخانه خود استفاده نمایید. که علاوه بر اینکه می تواندجایگزین پرده شود می تواند درب سرویس بهداشتی شما را نیز پنهان نماید.
تاثیر کاربرد پارتیشن در زیبایی فضا

استفاده از پارتیشن های متحرک و ثابت به عنوان المان جداکننده فضا ها


تغییر پرده جلوی درب ورودی:


اگر شما پرده این قسمت را برای کاهش دید نصب کرده اید ما به شما پیشنهاد می دهم از پرده های پشت دری استفاده نمایید هم چهره بهتری دارد و هم چون غالبا از پارچه های حریر هستند(اگه همان پارچه پرده فعلی یا مشابه آن باشد بهتر است) مانع از وارد شدن نور نمی شوند.
استفاده از پرده های پشت دری

استفاده از پرده های پشت دری


با توجه به این موضوع که ما اطلاعی از میزان هزینه ای که می خواهید برای منزلتان انجام دهید نداریم ما در قسمت بالا سعی کردیم با کمترین مبلغ تغییری در منزلتان ایجاد نماییم اما اگر شما خواهان هزینه بیشتری برای خانه خود هستید ما چند راهکار زیر را نیزبه شما پیشنهاد می دهیم.
  • با توجه به سطح زیادی که کف  فضا دارد، رنگ و طرح آن اثر زیادی در زیبایی فضا دارد پوشش فعلی کف منزل شما رنگی گرم دارد، در حالی که دیوارها و سقف خنثی و بدون رنگ هستند، پیشنهاد ما به شما این است که از شدت رنگ کف بکاهید و از طرح هایی با رنگ روشن استفاده نمایید تا فرش و مبلمان منزل بیشتر و بهتر به چشم بیایند.برای مثال استفاده از کف پوش های پی وی سی طرح چوب به رنگ روشن یا استفاده از موکت به رنگ خنثی و روشن می تواند انتخاب مناسب برای ایجاد تغییر در کف منزل شما باشد.

انتخاب کفپوش روشن موجب  افزایش جلوه لوازم منزل میشود

استفاده از کف پوش های سفید در دلباز و زیبا به نظر رسیدن فضای مورد نظر  • رنگ آمیزی دیوارها، که پیشنهاد ما به شما رنگ های روشن است. شما می توانید از کاغذ دیواری طرح دار نیز استفاده نمایید البته انتخاب آن کاملا سلیقه ای است شاید به نظر شما استفاده از کاغذ دیواری طرح دار منزل شما را شلوغ کند و این مطابق میل شما نباشد . که در این صورت می توانید یک دیوار را فقط انتخاب کنید و کاغذ دیواری طرح دار را روی آن اجرا نمایید. مثلا دیواری که محل نصب تلویزیون شماست.

  • نکته ی دیگری که قابل ذکر است، ظاهر پیشخوان آشپزخانه ی شماست، این قسمت با دو ستون و کاهش ارتفاع سقف و ستونک های بیرون زده در پایین، تلفیقی ناهمگون ایجاد کرده و پیشنهاد ما به شما این است که اگر زمانی تصمیم گرفتید کاری کنید که فضای منزل تغییر زیادی کند، ظاهر اپن را به کل تغییر بدهید. این عنصر در محلی قرار دارد که تغییر دادن آن چهره کل منزلتان را دگرگون می کند و باعث می شود هر کس که وارد منزلتان بشود در نگاه اول به این تغییر پی ببرد و شما را به خاطر اقدام مناسبتان تحسین کند.


تاثیر شگفت انگیز آشپزخانه در دکوراسیون داخلی منزل

نقش زیبایی کانتر در طراحی داخلی منزل


در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتری داشتید و یا سوال هایی برای شما ایجاد گردید، پرسش خود را از همین طریق با ما درمیان بگذارید.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: