چیدمان

با سلام خونه من به شکل ال هستش مبلمان استیل قهوه ایی دارم میخوام برای خونه به صورت کامل فرش بخرم به فرش های فیروزه ایی علاقه دارم حالا دو نکته: 1. میترسم این رنگ مقطعی باشه و دلمو بعد مدت کوتاهی بزنه چون کم استفاده میشه 2. آیا لازمه رنگ مبلبمان(قهوه ایی روشن) رو عوض کنم؟ اگر آره با چه رنگی رو برای مبلمان انتخاب کنم ؟ در ضمن کابینت امم سفید قرمزه
مشاور: انستودیوز 26 مهر 1395 پاسخ داده شده
26 مهر 1395

سلام خانم لیلای گرامی
سپاسگزاریم که انستودیوز را برای مطرح کردن سوالتان انتخاب کرده اید.
رنگ های موجود در فضای منزل شما به صورتی هستند که می توانید انتخاب های متنوعی برای فضای منزلتان داشته باشید.
ترکیب فیروزه ای و قهوه ای ترکیبی مناسب است، اما برای ست مبلمان استیل پیشنهاد چنین رنگی را مناسب نمی بینیم.


همچنین از نظر ما اینکه کل کف خانه را فرش کنید باعث می شود جلوه ی فرش از بین برود، بهتر است فرش ماننده جزیره ای در میان سنگ ها یا پوشش اصلی کف منزلتان باشد تا به خوبی خود را بنمایاند.
در چیدمان مبل های استیل، بهتر است ست مبلمان و فرش رنگی نزدیک به هم داشته باشند (مخصوصا اگر مساحت فضا کم است) چنین ترکیبی باعث می شود فضا وسیع تر به نظر برسد. در چنین حالتی برای جلوگیری از یکنواختی فضا، می توانید از پرده هایی با رنگی جذابتر از مبلمان و فرش به عنوان زمینه ی رنگی اتاق و از آباژورهای پایه بلند با پوشش پارچه ای به رنگی متفاوت به عنوان چاشنی فضا استفاده کنید.
در چنین حالتی شما می توانید با تعویض پارچه ی آباژورها و پارچه ی پرده ی جلویی فضای منزلتان را به صورت فصلی دچار تغییرات رنگی چشم نوازی نمایید و نگران یکنواختی یا دلزدگی ناشی از آن نباشید.
شش رنبگندی برای مبل های استیل


در رنگبندی های بالا، اگر مساحت منزلتان محدود است اما میخواهید رنگبندی خاصی در فضا وجود داشته باشد از گزینه ی ۲ و۶ استفاده کنید. اگر تمایل دارید فضا را شاد جلوه بدهید استفاده از رنگ ۴ و ۵ گزینه ای مناسب برای شماست، به طور کلی رنبگندی سبز، سبز صدری یا سبز چرک برای فضای پذیرایی و مبل های استیل، فضایی سنگین،متفاوت،شاد و زیبا ایجاد می کند.


اما اگر احساس میکنید استفاده از رنگ ها و ایجاد فضایی متناسب کار آسانی نیست، رنگ شماره ی ۱ و ۳ برای شما مناسب هستند. البته در این حالت می توانید از خدمات طراحی نشیمن انستودیوز هم استفاده کنید، طی این خدمات همکاران ما کار چیدمان و طراحی و رنگبندی منزل شما را به عهده خواهند گرفت.


در پایان بار دیگر مسائل مطرح شده را برایتان جمع بندی می کنیم، ترجیحا رنگی متفاوت با قهوه ای برای پارچه ی مبل انتخاب کنید، سپس فرشی با تون رنگی نزدیک به آن، که فضا را هماهنگ جلوه بدهد و دو رنگ مکمل برای دو فصل سرد و گرم. به این صورت که رنگ مکمل در پرده و آباژور ها و حتی تابلوی هنری موجود در اتاق و گلدانهایی کوچک در آشپزخانه به چشم بخورد.


امیدواریم نکات ارائه شده به شما در تصمیم گیری بهتر برای انتخاب رنگ مناسب کمک کرده باشد. در صورتی که احساس می کنید نکات دیگری باید در این مشاوره ذکر شوند، این مساله را از همین طریق با ما در میان بگذارید.