چیدمان

سلام.تشکر بابت وقتی که برای پاسخگویی صرف میکنید شما تو تصویرمقابل دیوار مبل دو نفره را گذاشتید در حالی که مبلمان ما یک سه نفره و 4 عدد دو نفره و دو عدد میزبان می باشد.چیدمان قبلی مبلمان ما بدین صورت بود که مبل 3 نفره مقابل پرده و مابین مبلهای تک نفره بود چون تصور من این بود که مبل سه نفره باید در مرکز و مقابل پرده باشد.با توجه به این موضوع که گذاشتن مبل دو نفره طبق ایده شما خوب است اما آیا گذاشتن مبل تک نفره نیز جلوه خوبی دارد؟ در مورد دیوار پشت تلویزیون بسیار علاقمندم که از دیوار پوشهای سه بعدی (در عکس موجود است)استفاده کنیم آیا با توجه به سنگ بودن قسمت پایین دیوار چنین چیزی امکان پذیر است؟برای ستون چه؟آیا جلوه خوبی دارد؟ستون قبلا اینه بود اما چون به نظرمان طرحش قدیمی بود و زود لک میشد ان را خراب کردیم. قسمتی از دیوار شماره 4 عقب تر می باشد شکل آن قبلا خدمتتان ارسال شده بود.آیا کل دیوار را از یک طرح کاغذ استفاده کنیم یا دو طرح ؟ رنگهایی که برای رنگ پرده پیشنهاد نمودید رنگ قسمت زیری می باشد یا قسمت کناری؟از چه مدل پرده ای استفاده شود؟قسمت کناری پرده (دکور)ساده باشد یا گلدار؟ با توجه به ساده بودن دیوار و طرح دار بودن مبل کفپوش ساده بهتر است یا طرح دار؟ من سوالم را سه روز پیش در قسمت نظر پرسیده بودم.اما چون پاسخی دریافت نکردم و با توجه به اینکه همواره شما با صبوری تمام پاسخم را می دادید فکر کردم شاید پاسخم به دستتان نرسیده و مجدد مطرح نمودم.امیدوارم جسارت من را ببخشید.
مشاور: انستودیوز 12 شهریور 1395 پاسخ داده شده
12 شهریور 1395

سلام خانم قاسمی گرامی


با توجه به محدودیت هایی که فضای منزل شما دارد (مساحت، وجود درها و پنجره ها و ستون) چیدمانی بهتر از تصویر زیر به ذهن ما نمی رسد(چیدمانی که خودتان نیز به آن رسیده بودید) البته در چیدمان زیر صندلی های میزبان را قرار نداده ایم، به طور کلی این فضا برای حضور همزمان 9 نفر چندان مناسب نیست و بهتر است تنها در مواقع خاص صندلی های میزبان را وارد این اتاق کنید.
مشاوره طراحی داخلی و بازسازی منزل قدیمی

چیدمان پیشنهادی جدید(مشابه چیدمان قبلی شما)


همانطور که گفتیم فضای مورد نظر شما ابعاد زیادی ندارد، از این رو بهتر است آن را شلوغ نکنید. شلوغی می تواند با حضور بیش از حد بافت و رنگ و نقوش هم اتفاق بیفتد.


در این فضا، پرده، مبل، فرش، کاغذ دیواری، میز تلویزیون قرار دارند. هریک از این وسایل جزییات خاص خود را دارند و نقوشی خاص را در فضا ایجاد می کنند، اضافه کردن دیوارپوشی که بافت و سایه ی مشخصی دارد، باعث می شود فضا شلوغ و آشفته به نظر برسد. چنین دیوارپوشی بهتر است در فضایی باشد که فاصله ی بیننده از دیوار بیشتر است و امکان اجرای یکسره ی این پوشش از بالا تا پایین فراهم است. از این رو اجرای آن را چندان به شما پیشنهاد نمی کنیم.


در خصوص ستون هم، همانطور که پیشتر گفتیم، بهتر به نظر می رسد که نقش و رنگی مشابه دیوار پشتی برایش انتخاب کنید تا کمتر به چشم بیاید.


در مورد دیوار چهارم، متوجه نشدیم که منظورتان از دو قسمتی بودن دیوار و عقب تر بودن یک قسمت نسبت به قسمت دیگر چیست.


در مورد پوشش کف هم با توجه به رنگ فرش پیشنهاد میکنیم از کفپوش طرح دار استفاده نکنید، بهتر است زمینه ای که فرش روی آن قرار میگیرد ساده باشد تا طرح و نقش فرش بیشتر به چشم بیاید.


اما برای انتخاب پرده، بهتر است پرده ای داشته باشید که دو پنجره را باهم بپوشاند، ولی روی در را نگیرد. رنگ های اشاره شده برای کناره ها مناسب هستند و بهتر است پوشش زیرین رنگی روشن داشته باشد و طرح پارچه ی آن نیز ساده باشد، یا اگر طرح دار است، طرح آن خیلی به چشم نیاید و به رنگ زمینه ی پارچه نزدیک باشد.


ضمناً کاغذ دیواری مورد نظرتان باعث بی روح شدن فضا نمی شود، همانطور که گفتیم این اتاق بهتر است دیوارهای شلوغی نداشته باشد. کاغذ دیواری اکلیل دار انتخاب نامناسبی نیست، اما توصیه ی ما این است که کاغذ قبلی را استفاده کنید و اگر احساس کردید فضای اتاق جلوه ی کمی دارد می توانید برای زیبا شدن دیوار پشت تلویزیون از دو چراغ دیوارکوب و چند طبقه ی تزیینی استفاده کنید تا نتیجه ی مناسبی از ظاهر آن بگیرید.لطفا در صورتی که نکاتی از نظر ما مغفول مانده آن ها را با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.


12 شهریور 1395

سلام و سپاس فراوان بابت پاسخ های جامعتان.در مورد پرده که فرمودید پنجره را بپوشاند اما در را نه میشود عکسی ارسال کنید تا کاملا متوجه منظور شما شوم.
12 شهریور 1395

سلام خانم قاسمی گرامی

منظور چنین حالتی می باشد:

مشاوره دکوراسیون داخلی منزل قدیمی و خرید پرده

طرح کلی پرده و نسبت آن با پنجره ها و در و مبل

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: