چیدمان

سلام...طاعات و عباداتتان قبول... چه ایده ای برای زیباتر نمودن اتاق خواب من دارید؟ و اینکه چیدمان آن را تغییر دهم؟ با تشکر
مشاور: انستودیوز 27 خرداد 1395 پاسخ داده شده
27 خرداد 1395

سلام خانم زهره گرامی

بسیار خرسندیم از اینکه سوالتان را با ما در میان گذاشتید و آرزو می کنیم طاعات و عبادات شما نیز قبول باشد

در پاسخ به سوال شما برای زیباتر نمودن فضای اتاق خواب لازم به ذکر است بودجه مورد نظر شما برای اعمال تغییرات در اتاق بسیار مهم و اثرگذار خواهد بود. اگر بودجه مناسبی برای تغییر دکوراسیون در نظر گرفته اید، می توانید تغییرات اساسی مثل تعویض کفپوش و وسایل و پرده و پوشش دیوارها را اعمال کنید و اگر در نظر دارید با بودجه ای اندک حال و هوای اتاق را بهبود بخشید، در این صورت ایده های کم هزینه تری مثل نظم دادن به چیدمان فعلی و اضافه کردن تابلوهایی روی دیوار و مشابه آن می توانید در نظر بگیرد. بنابراین تعیین بودجه مورد نظر به ما در ارائه پیشنهادات مناسب تر کمک خواهد کرد.


با این حال، در ادمه پیشنهاداتی در قالب موضوعات اصلی همچون رنگبندی، چیدمان و پرده خدمت شما ارائه می شود.

در خصوص رنگبندی وضعیت فعلی اتاق به گونه ای است که تنوع رنگی در فضا وجود ندارد و حضور رنگ های نزدیگ به قرمز تیره و رنگ قهوه ای تیره چوب و همچنین رنگ تیره پرده باعث شده فضای اتاق کمی یکنواخت و کم نور به نظر برسد. پیشنهاد ما برای آنکه فضا از کسالت درآید و هیجان، انرژی و شادابی در آن ایجاد شود آن است که رنگ هایی که تضاد با رنگ قرمز ایجاد می کنند و دارای درخشندگی و روشنایی هستند استفاده نمایید. اضافه کردن این رنگ ها می تواند در قالب رنگ آمیزی یکی از دیوارها صورت گیرد.


در تصاویر زیر مشاهده می کنید که افزودن رنگ زرد روشن حال و هوای اتاق را بسیار تغییر می دهد.

اضافه کردن رنگ زرد روشن در اتاقی با رنگ های قرمز تیره باعث می شود انرژی و هیجان به فضا اضافه گردد

قبل و بعد از رنگ آمیزی اتاق خواب

نکته بعدی در خصوص پرده مطرح می شود. با توجه به محل و ابعاد پنجره در اتاق شما، پیشنهاد می کنیم از انواع پرده هایی استفاده نمایید که از سقف تا کف ادامه دارند و در دو طرف پنجره قرار می گیرند. این نوع پرده ها باعث می شود دیواری که پنجره روی آن قرار دارد به صورت یک عنصر یکپارچه و شاخص در اتاق خواب ظاهر شود. ضمن اینکه قرار دادن لایه ای در زیر پرده مثلا حریر، می تواند به شما کمک کند تا منظره نامطلوب کولر در بیرون پنجره کمتر دیده شود و سطح پنجره یکدست به نظر برسد و آشفتگی بصری فعلی کمتر شود.  لذا پیشنهاد می کنیم در دو طرف پنجره پرده های بلندی قرار دهید که روی دیوار قرار میگیرند تا از نور فضا کم نکنند. تصاویر زیر نمونه هایی از پرده مورد نظر است. همچنین برای پوشاندن قسمتی که کولر قرار دارد می توانید مشابه تصویر زیر عمل کنید.


پرده بلند در اتاق خواب

در رابطه با گلدان هایی که در اتاق قرار داده اید و نشان از ذوق و سلیقه شما در استفاده از گیاهان است، به این نکته توجه نمایید که قرار دادن گلدان های کوچک به صورت پراکنده در اتاق باعث می شود فضا شلوغ به نظر برسد . پیشنهاد می کنیم مشابه روش هایی که در تصویر زیر می بینید،گلدان ها را با آرایش منظمی در کنار هم قرار دهید.


ایده های زیبا برای جاگلدانی

در خصوص چیدمان لازم است بدانیم چه وسایلی در اتاق می خواهید قرار دهید . معمولا در اتاق خواب، عنصر اصلی، تخت خواب یا میز کار است. به شما پیشنهاد می کنیم برای زیباتر شدن اتاق خوابتان تخت خوابی به آن اضافه نمایید. همچنین قرارگیری چراغ هایی در اتاق باعث نورپردازی مناسب فضا و همچنین زیباتر شدن آن می گردد. می توانید از صندلی برای نشستن در کنار پنجره استفاده کنید و کمد ها و فضاهای نگهداری وسایل را به دیوار نزدیک در ورودی اتاق انتقال دهید. در شکل زیر چیدمانی با فرض اضافه نمودن تخت خواب برای شما ارائه شده است.


قبل و بعد از تغییر چیدمان و رنگ اتاق خواب
امیدواریم پاسخ ارائه شده رضایت شما را جلب کرده باشد. اگر احساس می کنید نقایصی در پاسخ وجود دارد و یا آنکه سوال دیگری برایتان به وجود آمده است می توانید از همین طریق با ما درمیان بگذارید.
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: