چیدمان و رنگ

سلام، سایتتون خیلی عالیه ، بابت راهنمایی هایی قبلی ازتون متشکرم. چیدمان واحد مامایی بخصوص محل تخت ژینکولوژی و پاروان کنارش به علت قرارگرفتن در روبروی درب ورودی نمای اتاق رو خراب کرده، ممنون می شم برای جابجایی وسایل یا تغییر پاروان به پرده راهنمایی کنید. روکش صندلی مبلی نیاز به تعویض داره و باتوجه به اینکه کمد ، میز و کرکره جدیدا خریداری شده لطفا در مورد انتخاب رنگ روکش مبل و تخت اظهار نظر فرمایید. به نظر شما انتخاب رنگ آبی برای مبل ها اتاق رو سرد نشان نخواهد داد؟ و اگه بخوایم فضا گرمتر بشه چی کارکنیم؟ در ضمن در قسمت دیوار روبروی پرده شیر آب قرار دارد.
مشاور: انستودیوز 29 مرداد 1395 پاسخ داده شده
29 مرداد 1395

سلام جناب آقای منصور گرامی

حضور مجدد شما در انستودیوز برای ما بسیار خوشحال کننده است.

با توجه به اینکه درخواست چیدمان فضا را دارید، لطفا در صورت امکان تصویری از وجه دیگر اتاق نیز برایمان ارسال کنید تا بدانیم در آن سوی اتاق شرایط چطور است چگونه میتوان از فضا به بهترین شکل استفاده کرد.
29 مرداد 1395

سلام جناب آقای منصور گرامی، رضایت شما از عملکرد سایت باعث خوشحالی ماست.

در تصویر زیر سه حالت چیدمان را مشاهده می نمایید، حالت سمت راست وضع فعلی را نمایش می دهد. چیدمان شماره ی 1 در صورتی است که نتوانید محل روشویی را تغییر بدهید، در این چیدمان سعی شده با چرخش تخت ها و تغییر چیدمان تا حد امکان دیدهای نامناسب کنترل شوند. در چیدمان شماره ی 2، با تغییر محل روشویی، کمد دیواری جدیدی در کنار ستون ایجاد شده است و بخش معاینه به طور کلی از بخش انتظار و صحبت با پزشک جدا شده است، به نظر ما در این حالت نه تنها دید ها کنترل می شوند، بلکه به علت کنترل بیشتر عبور و مرور و جداسازی این دوبخش، بهداشت فضا نیز بالاتر می رود و کار پزشک نیز راحت تر خواهد شد.


به هرروی در هردو چیدمان پیشنهادی تلاش شده تا مسائلی که ذکر کردید حتی الامکان پوشش داده شوند.

مشاوره دکوراسیون مطب مامایی

چیدمان های پیشنهادی و وضع موجود


در مورد رنگبندی فضا نیز از ما نظر خواسته بودید و گفته اید که به دنبال ایجاد فضایی گرمتر هستید، در تصاویر زیر با رنگ های آبی، زرد، سبز و نارنجی ترکیب هایی برایتان حاضر شده است که مشاهده می کنید. با توجه به اینکه رنگ آبی از قبل در فضا موجود است انتخاب رنگ مکملی که فضا را گرم کند، کار آسانی نیست و گزینه ها تا حدودی محدود می شوند.
مشاوره دکوراسیون و طراحی داخلی مطب

رنگبندی های پیشنهادیحالت شماره 6 و 2 از نظر ما به طور نسبی مناسب تر هستند.

در رابطه با انتخاب پارتیشن جدید، لطفا به ما اطلاع بدهید که چقدر امکان ایجاد تغییر در فضا را دارید؟ آیا می توانید از چوب یا دیوارهای کناف استفاده کنید؟ یا ترجیح می دهید از پرده و پوشش های پارچه ای استفاده کنید؟

 

امیدواریم که این پاسخ به شما در رسیدگی به امورتان کمک کرده باشد. در صورتی که سوال جدیدی در این خصوص دارید حتما آن را از همین طریق با ما در میان بگذارید.
29 مرداد 1395

سلام، از زحماتی که می کشید خیلی خیلی متشکرم.


متاسفانه در واحد مامایی امکان جابجایی روشویی وجود ندارد و در خصوص پارتیشن، به نظر شما استفاده چوب یا دیوار کناف فضا رو خیلی کوچک نمی کنه؟ نمیدونم چطوری میشه اگه اطلاعات و پیشنهاداتتون رو بهم بدین ممنونتون می شم. در ضمن در طرح شماره 1 چیدمان،با قراردادن پاروان جلو پنجره نمای جلو کرکره زشت نخواهد شد؟


پرده، چوب،دیوار ویا پاروان باید طوری قراربگیرد که تخت ژینکولوژی بخصوص قسمت جلوی آن در معرض دید همراه بیمار نباشد.


در پایین قسمت پاسخ ها و طرح هایی که شما ارائه می دهید قسمتی با عنوان"برای نظر دادن وارد شوید" وجود دارد که نیازمند نام کاربری و رمز می باشد این قسمت چطور فعال می شود؟ آیا این قسمت برای فردی است که مشکل خود را مطرح کرده یا برای کسانی که از سایت بازدید می کنند؟


با تشکر منصور


29 مرداد 1395

جناب آقای منصور گرامی

فضای فعلی محدودیت هایی دارد که بر اساس آن ها نمی توان تمام مسائل اتاق را طوری که هم زیبایی و هم مسائل کارکردی به بهترین شکل پاسخ داده شوند حل کرد. از دید ما شما نیاز دارید در وهله ی اول تخت معاینه در دید نباشد و حل کردن این موضوع اساسی ترین مساله ی شماست، کوچکتر شدن اتاق، یا کاهش زیبایی پرده کرکره ای مسائلی هستند که اولویت پایین تری نسبت به مساله ی تخت دارند. ما چیدمان های مختلفی را برای فضا امتحان کردیم، پارتیشن یا پرده نمی تواند در کنار در ورودی باشد چرا که فضایی راهرویی در بدو ورود ایجاد می شود و مساحت زیادی از فضا بی استفاده می شود. حالت دیگر که ما اطلاع نداریم آیا به لحاظ پزشکی شرایط استفاده از آن را دارید یا خیر، این است که دو تخت در کنار هم قرار بگیرند و پارتیشن محدوده شان را از بقیه ی اتاق جدا کند. چیزی مانند تصویر زیر:
مشاوره چیدمان و دکوراسیون مطب و فضای پزشکی

حالت چیدمان سوم


در مورد استفاده از کناف و چوب، به هر حال فضا در حال محدود شدن است و کوچکتر جلوه خواهد کرد، البته بسته به طراحی و انتخاب رنگی که صورت بگیرد ممکن است فضا کمتر حس بسته بودن بدهد(ترجیحا دیوار تا سقف بالا نمی رود و حدود 70 سانت از بالا خالی است). نهایتا پیشنهاد ما این است که با پرده های پزشکی ای که دارید، یا با سفارش پرده هایی با طرح و رنگ اختصاصی، یا اجرای جداره ای آکاردئونی، امکان جداسازی فضا را فراهم کنید و در عین حال با انتخاب جداکننده ای که زیبایی داشته باشد، زیبایی محدوده ی همراهان بیمار را نیز تامین کنید. البته باید گفت که چون پارتیشن ها به سقف نمی چسبند و از آن فاصله دارند مشکل زیادی برای دیده نشدن پرده ی کرکره ای و نور فضا ایجاد نمی کنند و نتیجه ی نهایی مناسب خواهد بود. فقط باید دقت داشته باشید که بهتر است فضای پزشک و همراهان را با چند تابلو و طبقه زیباتر کنید تا خشک و بی روح به نظر نرسند.


در صورتی که این توضیحات، سوالی در ذهن شما ایجاد کرد حتما مساله را به ما بگویید تا پاسخگوی شما باشیم.


امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: