چیدمان منزل و خرید مبل

با سلام و تشکر فروان از سایت بسیار خوب و پاسخ دهی عالی. من سه تا نظر میخواستم ازتون اولی : میخواستم تو عکسایی که براتون فرستادم چیدمان منزلمون رو ببینید و نظرتون رو بفرمایید اینکه جای وسایل خوب هست ؟ دومی :قصد دارم مبلمان استیل و بوفه رو حدود چهار ماه دیگه عوض کنم با توجه به منزل ما شما چه مبلمانی پیشنهاد میکنید راحتی یا استیل .و به جای بوفه چه چیز دیگری بگیرم ؟واینکه بیشتر چه تابلوهایی با چه تم هایی استفاده کنم
مشاور: انستودیوز 30 مرداد 1395 پاسخ داده شده
30 مرداد 1395

سلام خانم مریم گرامی

رضایت شما از پاسخ قبلی برایمان بسیار خوشحال کننده است.

اما در پاسخ به سوال جدیدتان ابتدا به چیدمان وسایل می پردازیم، در حالت فعلی، چیدمان نشیمن کمی منفک و جدا از هم به نظر می رسد، در حالی که مبلمان مناسبی انتخاب کرده اید، متاسفانه چیدمان ایده آلی برای آن در نظر نگرفته اید و در نتیجه فضای نهایی ایجاد شده نتوانسته وحدتی مناسب ایجاد کند و عرصه ی فضای نشیمن را مجزا کند و آن را به خوبی نمایش بدهد. نگاهی به قرار گیری میز ها و مبل های تک، مخصوصا مبل کنار دیوار تلویزیون این مساله را به خوبی نشان می دهد. میز ها و مبل تک به صورتی قرار گرفته اند که گویی قرار نبوده باعث ایجاد زیبایی و هماهنگی در این فضا شوند.


البته، چیدمان شما چیدمان کم ریسک است که شاید افراد بسیاری آن را انتخاب کنند، اما برای بهبود این چیدمان پیشنهاد ما به شما این است که چیدمانی متفاوت انجام بدهید، چیدمانی که شاید در نگاه اول به نظرتان جذاب نیاید و از پشت کردن فضاها به یکدیگر راضی نباشید، اما به مرور زمان وقتی که در فضاها حضور پیدا کنید، میبینید که خانه تان گرمای بیشتری دارد، صحبت کردن در فضاها راحت تر است و دنج بودن فضای نشیمن و رسمی بودن فضای پذیرایی را بیشتر احساس می کنید.
مشاوره چیدمان و دکوراسیون پذیرایی و نشیمن خانه

چیدمان اولیه و چیدمان پیشنهادی ما


در چیدمانی که مشاهده می کنید دو فضای نشیمن و پذیرایی از هم مجزا شده اند و برای اینکه پشت مبل نشیمن نمای بدی برای پذیرایی ایجاد نکند، یک کنسول پشت مبل قرار داده ایم.همچنین دو آباژور روی میزهای عسلی دوطرف مبل سه نفره ی پذیرایی قرار داده ایم تا این فضا مجلل و جذاب جلوه کند.


فرش پذیرایی را نیز 12 متری در نظر گرفته ایم. و پیشنهاد می کنیم فرش نشیمن را نیز تعویض کنید و فرشی مدرن برای آن خریداری کنید. شاید این  پیشنهادات در وهله ی اول کمی عجیب و نگران کننده باشند و حس کنید فضای خانه کوچک می شود، اما نهایتا با انجام این تغییرات رضایت شما جلب خواهد شد، کافی است نگاهی به فضای فعلی بیاندازید و ببینید این فضای یکسره و باز چقدر برایتان ایده آل است.


سوال دوم شما در مورد سبک مبلمان جدیدتان است، پیشنهاد میکنیم از ست استیل استفاده کنید چرا که خانه تان نور و مساحت مناسبی دارد و امکان این را دارید که در کنار ست راحتی زیبایتان یک ست استیل جذاب نیز داشته باشید. ما چندان وجود بوفه در خانه را ضروری نمی دانیم و خرید کنسول پشت مبل و آباژور ها را به جای بوفه به شما پیشنهاد میکنیم.
مشاوره چیدمان منزل و خرید کنسول پشت مبل

استفاده از کنسول پشت مبل برای ایجاد جلوه ی بهتر در فضا


در مورد تابلو ها لطفا به نظمی که روی دیوار ایجاد می شود دقت کنید، در حال حاضر تابلو ها با کمی کم توجهی نصب شده اند و هماهنگی ای بین چراغ و تابلو و عرض دیوار و مبل زیر آن ها نیست. بهتر است مرکز تابلو ها و لامپ و مبل زیرشان همگی در یک راستا باشند تا هماهنگی و جلوه ی بیشتر و بهتری در فضا ایجاد شود.
مشاوره طراحی داخلی و نصب تابلو روی دیوار خانه

قرارگیری تابلوها و چراغ ها روی دیوار


نکته ی مهم دیگر در منزل شما، تجهیزات نورپردازی است، لامپ کم مصرف تکی آویزان شده بالای فضای پذیرایی تمام زحمات و تلاش شما برای داشتن فضایی زیبا را خراب کرده است، این در حالی است که خرید یک لوستر مناسب جلوه ای دوچندان به خانه تان می دهد و شاید حتی با تغییر چیدمان و تابلو ها و خرید لوستر، نظر شما نسبت به خرید مبلمان استیل جدید نیز تغییر کند.(برای تاکید بر اهمیت چیدمان و نصب لوستر این مثال را بیان کردیم).


امیدواریم پاسخی که ارائه شد برای شما مفید بوده باشد، در صورتی که سوال دیگری دارید حتما آن را از همین طریق با ما در میان بگذارید.

30 مرداد 1395

با تشکر فراوان از پاسخ عالی شما .چند تا سوال برای من پیش اومد اولی اینکه من در پذیرایی سه تا فرش 3.5در3.5 انداختم راستش فعلا شرایط خرید فرش جدید رو ندارم اخه فرشام نو ؛ میتونم یکی از فرشا رو بردارم تو اون فضاهایی که شما با فرش 12 متری پر کردین از فرشای خودم استفاده کنم .

دوم اینکه من منظورتون بابت نصب تابلو ها کاملا متوجه نشدم آیا منظورتون اینه که تابلو دقیقا زیر مهتابی  قرار بگیره ؟

سوم با گذاشتن آباژور روی میزهای عسلی ایا استفاده ازشون سخت نمیکنه .هر وقت خواسته باشیم استفاده کنیم باید آباژور ها رو برداریم .میشه طرحهای پیشنهادیتون رو برای کنسول و آباژور و لوستر بهم بگین .

و مورد آخر من خیلی دوست دارم برای خرید وسایلی که شما فرمودید از راهنماییهای شما استفاده کنم ما در نیشابور زندگی میکنیم ایا شما اینجا نماینده ای ندارید که من حضوری بهشون مراجعه کنم تا خرید ها رو با انها انجام بدم .هزینه زحمتی هم که میکشن رو هر چی باشه قبول میکنم .
30 مرداد 1395

خانم سمیه گرامی، استفاده از فرش های فعلی مشکلی برای شما ایجاد نمی کند،در تصویر زیر چیدمان با فرش های مربعی را برایتان آورده ایم.
مشاوره دکوراسیون منزل با فرش مربع

چیدمان با استفاده از فرش های فعلی


در مورد ارتباط نورپردازی، اثر هنری و مبل زیر آن نیز تصاویر زیر را مشاهده کنید. بهتر است این سه عنصر هماهنگ با یکدیگر باشند، مثلا در تصویر سمت راست، آباژورها در دوطرف، مبل در وسط و اثر هنری در وسط مبل قرار دارد. حالت دوم، نیز همین هماهنگی را دارد و در حالت سوم که یک چراغ آویز وجود دارد، باز هم مرکز چراغ آویز،اثر هنری و مبل در یک راستا قرار دارد.
مشاوره دکوراسیون و نصب تابلو در دیوار پذیرایی

قرارگیری نور، اثر هنری و مبل در هماهنگی با یکدیگر


استفاده از میزهای عسلی با قرار گیری آباژور کمی سخت می شود، شما می توانید میز بزرگ(قهوه خوری) را به مبل سه نفره که دو طرف آن آباژور قرار دارد نزدیک کنید و بین مبل های تک نفره سه میز عسلی با ابعاد مناسب قرار بدهید.


تصاویر زیر نمونه های استفاده از کنسول و آباژور پشت مبل هستند:

مشاوره دکوراسیون داخلی منزل

ایده های کنسول پشت مبلدرصورتی که پاسخ ارائه شده نکاتی برای تکمیل نیاز دارد حتما این مساله را با ما در میان بگذارید.
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: