چیدمان مناسب

باسلام.(من یکباردیگه هم سوالموپرسیدم امامطمئن نیستم ثبت شده باشه)لطفابرای منزل مربوطه چیدمانی راپیشنهاددهیدکه مواردزیرنیزدرآن رعایت شده باشد؛ 1.محل تلویزیون بدلیل آنتن ثابت بماند. 2.ناهارخوری به آشپزخانه نزدیک گردد. 3.مبل هاجلوی رفت وآمدرانگیرند"درحال حاضرمتاسفانه زیادبه پایه مبلها برخوردمیشود" 4.فضایی سنتی جهت نشستن روی زمین درنظرگرفته شود. 5.وسایلی که نیازبه حذف یا اضافه دارند نیزذکرگردد. باسپاس فراوان ازراهنماییتان
مشاور: انستودیوز 28 شهریور 1395 پاسخ داده شده
28 شهریور 1395

خانم سمیه گرامی، با سلام و خوشامد گویی به شما بابت حضور در انستودیوز. سوالات شما هر دو بار در سایت ما با موفقیت ثبت شده است. همکاران ما برای طراحی بهتر به اندازه های دقیق از فضای نشمین و پذیرایی خانه شما نیازمند هستند. لطفا طبق خطوط ترسیم شده در تصاویر و شماره آن ها ما را از اندازه ها مطلع کنید.

با توجه به عکس های ارسالی حدس ما این است که ابعاد فرش های شما 12 متر مربعی است، یعنی 3*4. در صورت مغایر بودن لطفا تصحیح بفرمایید.

درضمن سوالاتی برای ما مطرح است. آیا اعضای خانواده در زمان تماشای تلویزیون از مبلمان استفاده می کنند؟ و یا تنها در پذیرایی از مهمانان مبل ها کاربرد دارند؟

آیا مایل به استفاده از پارتیشن (جداکننده در انواع مختلف) در فضای خانه تان هستید و یا ترجیح می دهید که فضا باز و یک دست باشد؟

همکاران ما منتظر ارسال اندازه ها و پاسخ شما به سوالات هستند. با سپاس.
28 شهریور 1395

باسلام مجدد.اندازه هابه شرح زیرمیباشند:

 • 1=4/47cm

 • 2=1/88cm

 • 3=3/25cm

 • 4=4/35cm

 • 5=1/06cm

 • 6=2/07cm

 • 7=4/30cm

 • 8=2/68cm

 • 9=20cm

 • 10=6m

 • ابعادفرش ها=3*4


مبل هاعمدتاهنگام پذیرایی ازمهمان استفاده میشوند؛ترجیحافضا بازویکدست باشد.    باتشکر

 

28 شهریور 1395

خانم سمیه با سلام.
همکاران ما در انستودیوز با توجه به خواسته های شما دو چیدمان را پیشنهاد می دهند. همان طور که گفته بودید با توجه به برخورد زیاد با مبلمان می توان علت آن را در چیدمان آن ها در مسیر رفت آمد خانواده (جهت پیکان) ذکر کرد. به همین منظور و ترجیح ما در این بود که مبلمان را از مسیر رفت و آمد شما دور کنیم. میز ناهارخوری را نیز به نزدیکی آشپزخانه آورده و شما می توانید با توجه به سلیقه تان آن را در جهت راستای فرش و یا عمود بر آن قرار دهید.

مشاوره با طراح داخلی برای چیدمان مبلمان منزل

گزینه های پیشنهادی برای انتخاب چیدمان مبلماننکته ی دیگر جابه جا کردن یکی از فرش های 12 متری بود. که بهتر است به نزدیک گلخانه برده و فاصله ی میان دو فرش بزرگ را با یک فرش متری پر کنید. این فرش کوچک تر نه تنها عرصه های ناهارخوری و فضای سنتی را از یکدیگر مجزا میکند بلکه مسیر دسترسی به آشپزخانه و سرویس ها را نیز مشخص تر میکند.
شما می توانید با قرار دادن گلدان های تزئینی بزرگ در طرفین مبلمان خود مانع از برخورد افراد با پایه ی مبل ها شوید.
نکته ی حائز اهمیت دیگر دورتر کردن عرصه ی میهمانی از اتاق خواب ها و آشپزخانه بود که علاوه بر ایجاد آرامش برای اتاق ها و فضای کار در آشپزخانه باعث تعریف یک عرصه ی مفید برای فضای سنتی خانه ی شما می شود.
در نظر داشته باشید که می توان با تغییر جای میز تلویزیون پیشنهادهای دیگری را برای خانه ی شما ارائه کرد. اگر نکات تکمیلی دیگری مد نظرتان است همین جا مطرح کنید تا شما را راهنمایی کنیم.
سپاس بابت اعتماد شما به گروه انستودیوز.
28 شهریور 1395


 • باسلام مجدد.سپاس بخاطرتوجه واهتمام شما.پیشنهادچیدمان تاحدودی خوب بودولی ازآنجاکه طی هفته های آتی بخاری نصب میشودامکان چیدمان مبل هابه صورتی که شمافرمودید،کناردیوارنیست،لذاتصمیم به تغییرمحل تلویزیون گرفتیم.اگردراین زمینه نیزراهنمایی بفرمایید ممنون میشوم.

28 شهریور 1395

سلام خانم سمیه گرامی

در تصویر زیر چیدمان فعلی فضای منزلتان را مشاهده می کنید. در حال حاضر فضای منزلتان به شکلی است که حوزه های مشخصی در آن وجود ندارد، قسمت های مختص رفت و آمد از فضاهای نشستن و دور هم بودن مجزا نشده اند و فضای غذاخوری نیز به طرز نا مناسبی در محل رفت و آمد و چسبیده به فضای خصوصی(اتاق خواب ها) قرار گرفته است. به همین سبب رفت و آمد در فضای منزلتان کمی دشوار شده است.
چطور پذیرایی با ستون را چیدمان کنم

چیدمان فعلی منزل شما


از این رو پیشنهاد ما به شما این است که چیدمان را طوری انجام بدهید که حوزه های مشخصی در منزلتان ایجاد شود. اما قبل از پرداختن به بحث چیدمان، از شما میخواهیم فکری به حال کف خانه کنید. در حال حاضر تمام فضا را با فرش پوشانده اید، در حالی که پوشاندن کف، وظیفه ی کفپوش هاست، نه فرش. فرش عنصری است که برای جلوه دادن به فضا به کار می رود. شما در حال حاضر با استفاده ی بیش از حد از فرش ها، جایگاهشان را در حد کفپوش پایین آورده اید و به همین سبب فرش ها نتوانسته اند به زیبایی منزل شما کمک کنند.


از این رو در بهترین حالت به شما پیشنهاد می کنیم بودجه ای برای تغییر مصالح کف در نظر بگیرید و از سنگ هایی به رنگ روشن استفاده نمایید. در صورتی که بودجه ی کافی ندارید، می توانید از موکت هایی به رنگ خنثی و روشن استفاده کنید. و سپس فرش ها را به صورتی که حوزه های فضایی خاصی را مشخص کنند در خانه قرار بدهید.


در دو تصویر زیر چیدمان های پیشنهادی ما را مشاهده می کنید. می توان گفت به خاطر وجود ستون، در ورودی و بخاری، شما مجبورید فضای پذیرایی را در قسمت مشخص شده قرار بدهید. فضای غذاخوری هم به سبب نزدیکی به آشپزخانه در نقطه ای که مشاهده می کنید قرار گرفته است.


مشاهده می کنید که در این حالت، مبل ها و غذاخوری حوزه ای مشخص دارند و دیگر در مسیرهای عبور و مرور قرار ندارند، همچنین چیدمان پذیرایی به صورتی است که احساس دور هم بودن و باهم بودن را بیشتر القا می کند و صمیمیت بیشتری در فضای منزلتان ایجاد می نماید.


ممکن است این چیدمان مبل ها در وهله ی اول به چشم شما نامناسب بیاید، چرا که معمولا خانواده ها عادت دارند مبل ها را دور تا دور فضا بچینند. اگر چنین نظری دارید خوب است به چیدمان فعلی منزلتان نگاهی بیاندازید و ببینید این چیدمان چقدر رضایت شما را فراهم کرده است؟ احتمالا رضایت کافی ندارید، پس شاید لازم است دست به کار شوید و با ایجاد تغییرات پیشنهادی، سبک جدیدی در دکوراسیون منزلتان ایجاد کنید تا فضای زندگی تان جذاب تر و زیباتر به نظر برسد.


نکته ی پایانی این که شما می توانید با خریداری چراغ آویزی زیبا برای میز غذاخوری و یک لوستر برای فضای پذیرایی جلوه ی هردو قسمت را تا حد زیادی بیشتر کنید.
مشاوره جانمایی وسایل پذیرایی منزل

دو چیدمان پیشنهادی برای فصل پاییزامیدواریم پاسخ ارائه شده برایتان مفید واقع شده باشد. در صورتی که سوالات بیشتری ذهن شما را درگیر کرده است آن ها را نیز با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.