چیدمان صحیح

وقت بخیر کدام چیدمان صحیح تر است؟!
مشاور: انستودیوز 29 اردیبهشت 1395 پاسخ داده شده
29 اردیبهشت 1395

سلام جناب آرین گرامی


از حضور مجدد شما در انستودیوز بسیار خوشحالیم. در خصوص چیدمان های ارسالی، باید به فاکتورهای وابسته ی مختلفی توجه کرد، مسائلی مثل پنجره های آشپزخانه و دسترسی به فضاهای جانبی بسیار مهم هستند، چرا که مثلا برای دسترسی از بیرون آشپزخانه به یخچال، باید توجه کرد که دسترسی به یخچال از کدام سمت اهمیت بیشتری دارد و فضاهای دیگر خانه مثل اتاق خواب و نشیمن کجا هستند؟ آیا وقتی در یخچال باز میشود از پذیرایی به آن دید وجود دارد؟ و...


همچنین وضعیت کابینت ها مشخص نیست، اینکه ورود به آشپزخانه از کدام سمت است و آیا صبحانه خوری ای در این قسمت وجود دارد یا خیر مساله ی با اهمیتی است. خلاصه ی کلام این که بهتر است پلانی کامل داشته باشیم، یا اقلا تصاویری از فضا وجود داشته باشد تا بتوان در خصوص چیدمانی مناسب نظر داد.


اما با توجه به اطلاعات موجود در تصاویر ارسالی شما، چیدمان های شماره ی 3 ، 1 و 2 به ترتیب بهتر هستند، چرا که در چیدمان 3 یخچال به پذیرایی دید مستقیم ندارد و دسترسی آن به سینک برای شستشو مناسب است. در چیدمان 1 به خاطر ارتفاع یخچال، گوشه ی بالا سمت راست کمی بلا استفاده می شود، همچنین فاصله ی سینک و یخچال زیاد است و البته دسترسی از اتاق خواب ها به یخچال راحت است.  در چیدمان 2 نیز یخچال رو به پذیرایی است و از اتاق خواب ها دور است. در کل به نظر می رسد اگر در چیدمان 1 جای سینک و گاز را تغییر بدهید، چیدمان ایده آل تری داشته باشید. با این حال این ها تنها نظراتی کلی است و شاید هر طراح نظری متفاوت داشته باشد.


پیشنهاد ما به شما برای داشتن چیدمان و طراحی مناسب، ارسال تصاویر فضا و پلان کامل منزل است تا پس از بررسی تصاویر و نقشه ها، بتوانید نظراتی مناسب و کارآمد از کارشناسان ما دریافت نمایید.


در انتظار ارسال اطلاعات تکمیلی شما برای ارائه ی پاسخ کامل و مناسب هستیم.ارسال پاسخ