چیدمان داخلی منزل

سلام من تازه به خانه جدید امدم اما هر طور مبل ال وتلویزیون وناهارخوری رو میچینم به دلم نمیشینه و الان چند وقته درگیر این موضوع هستم میخواستم راهنمایی بفرمایید ممنون
مشاور: انستودیوز 28 شهریور 1397 پاسخ داده شده
28 شهریور 1397

با سلام خدمت خانم لیلای گرامی


از پیوستن شما به جمع مخاطبین انستودیوز بسیار خرسندیم.


پلان سالن منزل شما را با توجه به تصاویری که ارسال کردید به صورت حدودی ترسیم کرده ایم و همانطور که در تصویر مشاهده می کنید چیدمان فعلی و دو حالت از چیدمان های پیشنهادی مان را روی آن مشخص کردیم.
مشاوره ی چیدمان منزل

چیدمان های پیشنهادی 

مهم ترین مساله ای که باعث می شود چیدمان فضای شما در حالت فعلی مطلوب به نظر نرسد، بی نظمی و پراکنده چیده شدن مبلمان، فرش ها و قالیچه ها و به خصوص اکسسوری هاست.


برای رهایی از این بی نظمی، پیشنهاد می کنیم ابتدا فضا را به دو منطقه ی نشیمن و غذاخوری تقسیم کنید. بهتر است فضای بیشتری را به نشیمن اختصاص دهید تا مبل ها بیشتر جلوه کنند و در واقع وسایل اصلی و محوری این فضا باشند. فرش بزرگ تر را به این فضا منتقل کنید و چنانچه در ضلع جنوبی(با توجه به جهت پلانی که ترسیم شده) پنجره ای ندارید، پیشنهاد می کنیم تلویزیون را به ضلع شمالی انتقال دهید. فضایی که باقی می ماند به قرارگیری فرش کوچکتر، میز غذاخوری و بوفه اختصاص پیدا می کند.


حالت های پیشنهادی 1 و2 همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، کلیت یکسانی دارند؛ در حالت 1 دو فضای نشیمن و غذاخوری بیشتر از هم تفکیک شدند اما در حالت شماره ی 2 وارد شدن به فضای نشیمن برای پذیرایی از مهمان آسان تر صورت می گیرد.


در حالت سوم تلویزیون را در ضلع جنوبی قرار دادیم. این کار باعث می شود راهرو به فضای نشیمن اضافه شود و نشیمن دلبازتر به نظر برسد. اما در این حالت افراد ناچارند برای رفت و آمد از مقابل تلویزیون عبور کنند و این می تواند حین تماشا کردن تلویزیون، به خصوص زمانی که مهمان دارید آزار دهنده باشد.


اما نکته ی بسیار قابل توجه در دکوراسیون منزل شما تعداد زیاد وسایل دکوراتیو و اکسسوری ها(مانند بوفه، میز کنسول، گل ها و گلدان ها، ساعت ایستاده، تابلوها، آباژور ایستاده، استند طبقه ای و...)  نسبت به وسعت فضا و پراکنده چیده شدن آن هاست. در واقع در حال حاضر مشکل اصلی منزل شما چیدمان وسایل بزرگ نیست. چیدمان مناسب تر به بهبود فضا کمک می کند اما مساله ی اصلی حس آشفتگی است که در اثر تعدد وسایل ایجاد شده است.


پیشنهاد ما به شما در این خصوص این است که تعدادی از این وسایل را به فضاهای دیگر منزلتان منتقل کنید. برای مثال می توانید از میز اتو و استند طبقه ای چوبی در دکوراسیون اتاق خواب و از میز کنسول و آینه در صورت امکان در ورودی یا فضاهای تقسیم منزلتان استفاده کنید.
راهنمای طراحی داخلی منزل

نمونه هایی از قرار دادن میز کنسول در فضای تقسیم یا ورودی


بهتر است در نصب تابلوها نیز نظمی را در نظر داشته باشید. برای مثال محور وسط یا بالای همه ی آن ها را در یک ارتفاع قرار دهید یا اینکه تنها یک یا دو دیوار را برای نصب تابلو ها در نظر بگیرید.
مشاوره ی دکوراسیون داخلی منزل

ایده هایی برای چیدمان تابلوها روی دیوار


با این اقدامات فضا کاراکتر خاص خود را پیدا می کند و از شلوغی بیش از حد آن کاسته می شود.


همانطور که در ابتدا ذکر شد، برای پاسخگویی به سوال شما با توجه به تصاویری که ارسال نمودید یک پلان حدودی از فضا ترسیم کردیم. چنانچه تمایل دارید طرح های پیشنهادی دقیق تری برای چیدمان منزلتان دریافت کنید، پیشنهاد می کنیم به بخش مشاوره ی حرفه ای چیدمان مراجعه کنید. در آن بخش می توانید با همکاران ما به صورت تلفنی یا از طریق تلگرام مستقیما در ارتباط باشید و با ارائه ی نقشه ی دقیق و تصاویری مناسب تر از منزلتان در نهایت 3 مدل برای چیدمان با در نظر گرفتن تمام جزئیات موجود در منزلتان دریافت کنید.


امیدواریم نکات و راهکارهای ارائه شده برای شما دوست گرامی مفید واقع شده باشد. در صورتی که سوال دیگری در این خصوص دارید حتما آن ها را با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.


ارسال پاسخ