چیدمان بافرش ابی فیروزه ای

من فرش ابی فیروزه ای تیره خریده ام چه رنگ مبل وپرده ای باید انتخاب کنم ؟ با توجه به اینکه من جایی هستم که پذیرایی ها معمولا از اشپزخانه جداست و محیط کمی دارد وسقف ها کوتاه هستند حدوددومترونود یاسه متر.برای میز تلوزیون و فرش راهرو ازچه رنگی استفاده کنم؟
مشاور: انستودیوز 25 آبان 1397 تکمیل شده
25 آبان 1397

سلام خانم حسینی گرامی


از شما به سبب مطرح کردن پرسشتان در انستودیوز سپاسگزاریم و به سبب تاخیر ایجاد شده در پاسخگویی به شما عذرخواهی می کنیم. با توجه به رنگ فیروزه ای تیره ی فرش ها و تمایل شما به داشتن مبلمان مدرن و فضایی شاد، اگر فضای منزلتان روشنایی و مساحت مناسبی داشته باشد، انتخاب های بیشتری خواهید داشت و اگر مساحت و روشنایی ایده آل نباشد، باید توجه بیشتری به انتخاب رنگ مبلمانتان داشته باشید.


پیشنهاد اولیه ی ما به شما استفاده از مبل های بزرگ به رنگ خاکستری روشن(فضای پرنور) و لیمویی یا کرم روشن (برای فضای کم نور) می باشد. پس از آن می توانید با انتخاب مبل های تک به رنگ فیروزه ای، یا مبل های تک با زمینه ی سفید و طرح های فیروزه ای، فضای مناسبی ایجاد کنید. برای انتخاب پرده نیز توجه داشته باشید که این پرده کجا قرار دارد، اگر پشت مبل های بزرگ قرار میگیرد، با توجه به روشن بودن رنگ مبل ها، میتوانید از پرده های دو لایه استفاده کنید که لایه ی رویی آن ها هماهنگ با مبل و لایه ی زیرین به رنگ فیروزه ای می باشد. در میانه ی نیز از پرده اینورگذر استفاده کنید. اگر به پرده های پرکار علاقه دارید دو تصویر زیر به لحاظ سبک (نه رنگ) مناسب هستند.
والان یقه شل برای دکوراسیون پذیرایی و نشیمن منزل

نمونه هایی از پرده هایی که دو لایه پارچه دارندو اگر به سبک های مدرن علاقه مندید، این سبک پرده ها با رنگبندی ای که ذکر شد برای فضایتان مناسب هستند.

رنگ و جنس پارچه های مختلف در کنار هم برای یک پنجره

مدل پرده با چند پارچه متفاوت


نکته ی لازم به ذکر دیگر، انتخاب رنگ تجهیزات چوبی است، با توجه به رنگبندی ای که تا کنون پیشنهاد شد، اگر مساحت و روشنایی مناسب است، می توانید از رنگ چوب عسلی استفاده کنید و در غیر اینصورت استفاده از چوب هایی به رنگ سفید را به شما توصیه می کنیم. برای انتخاب میز تلویزیون نیز می توانید از چوبی هماهنگ با چوب مبل ها بهره ببرید. تصاویر زیر نمونه هایی از میز تلویزیون برای فضایی با مبلمان مدرن هستند.
نمونه های میز تلویزیون مناسب فضاهای کوچک

نمونه میز تلویزیون های مناسب با فضای نشیمن شمابرای فرش راهرو نیز می توانید از فرش های کم عرض و طویلی مانند تصاویر زیر استفاده کنید. البته ما از ابعاد و تناسبات راهروی مد نظر شما اطلاع نداریم، ولی به لحاظ سبک و رنگ بندی، گزینه های زیر می توانند مناسب باشند. در بین این تصاویر فرش استفاده شده در تصویر میانی مناسب ترین گزینه برای رنگبندی های موجود در منزل شما می باشد.

 

موکت مناسب راهرو ورودی

فرشهای مناسب راهرو کم عرض


راه های دیگری نیز برای ایجاد رنگبندی هماهنگ با فضای منزلتان وجود دارد که برای اجرای آن ها لازم است وقت بیشتری گذاشته شود و اطلاعات کامل تری از شما داشته باشیم. در صورت تمایل به داشتن رنگبندی های ایده آل تر پیشنهاد می کنیم فرم مشاوره حرفه ای چیدمان و رنگ را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم و در این خصوص همراهیتان نماییم. امیدواریم موارد ذکر شده برای شما دوست گرامی مفید واقع شده باشد. در صورتی که پرسش دیگری در این خصوص دارید ضمن ارسال تصاویر، آن را از همین طریق با ما در میان بگذارید.