چیدمان اتاق خواب

خواهشمندم به سوالاتم در مورد نحوه چیدمان اتاق خواب خودم و بردارم و همچنین نورپردازی اتاق خواب راهنماییم کنید خیلییییی از شما ممنون میشم اگه پاسخ سوالاتم بدید،من قبلا از راهنماییتون استفاده کردم و بی نهایت راضی و سپاسگزارم خیلییییی عالی بود ممنون میشم جوابم بدید بیصبرانه منتظر پاسخ هستم. برای اتاق خواب خودم که فعلا یخچال هست و فریزر هیچ چیزی نخریدم میخوام هرچیز نیاز هست بگید خرید کنم ؛برا اتاق برادرم نمیدونم جای آینه سرتا پا کجا بذارم ایا کمد خرید کنم یا کمد دیواری بزنم بهتره بعد توی رنگ کمد دیواری و همچنین فرش و پرده مشکل دارم میخوام فضای دل انگیزی باشه اگه نیاز میبینید تخت داداش عوض کنم اینکار انجام میدم میز کامپیوتر توی اتاقخواب هست اصلا کلا احساس بهم ریختی تو کل اتاق ایجاد کرده خسته کنده شده فضا با تشکر از تیم مشاوره وبسایت انستودیوز
مشاور: انستودیوز 1 آذر 1395 پاسخ داده شده
1 آذر 1395

با سلام مجدد خدمت خانم کبری گرامی
از رضایت شما نسبت به کارشناسان انستودیوز و راهگشا بودن مشاوره های پیشین در خصوص سایر فضا ها، بسیار خوشحالیم. در مورد اتاق خواب ها همانطور که در سوال اشاره فرمودید، فضای فعلی به دلیل عدم هماهنگی رنگ ها و چیدمان نامناسب، خسته کننده بوده و حس بهم ریختگی را به شما القا می کند، که لازمه ی بهبود این وضعیت ابتدا خارج نمودن لوازمی قدیمی یا غیر کاربردی که چهره اتاق را نامناسب میکند، سپس نظم و ترتیب بخشیدن به وسایل فعلی و اضافه نمودن لوازم مورد نیاز فضا می باشد. در ادامه برای هر یک از اتاق ها چیدمان و پالت رنگی مناسب را ارائه خواهیم داد.


ابتدا می پردازیم به دکوراسیون اتاق برادرتان.

مشاوره آنلاین معماری برای منزل

چیدمان و رنگ پیشنهادی


چیدمان: در چیدمان پیشنهادی جانمایی کمد دیواری مشخص شده است. بنابراین دیگر نیازی به کمد چوبی قدیمی ندارید، پس بهتر است برای زیبا تر شدن فضا، این کمد از اتاق حذف شود. محل قرار گیری سایر وسایل نیز به خوبی مشخص شده است. پیشنهاد می کنیم آینه را به دیوار و با کمی فاصله از کف زمین نصب کنید تا نظم بیشتری در فضا ایجاد شود. همچنین بهتر است جا لباسی روی آینه را نیز در پشت در ورودی اتاق خواب آویز کنید.
رنگ های موجود در فرش، طرح شلوغ آن و همچنین پوشانیده شدن کل سطح اتاق خواب توسط فرش تاثیر بسیار زیادی در حس آشفتگی فضا دارد. بنابراین پیشنهاد ما به شما جایگزینی آن با موکت است. همچنین تعویض روتختی و نصب پرده نیز امری است که باید در نظر گرفته شود.
لازم به ذکر است که نصب چراغ آویز هم به لحاظ تامین روشنایی و هم بعنوان عنصری دکوراتیو لازم می باشد.
رنگ: به دلیل عدم اطلاع از سن و سلیقه ی برادرتان و همچنین با توجه به وسایل موجود در اتاق پالت رنگی که در تصویر مشاهده می کنید ارائه کردیم که از رنگ های خنثی که همنشینی مناسبی با رنگ عسلی و مشکی موجود در فضا دارد تشکیل شده است. رنگ آمیزی دیواری که با رنگ قرمز در نقشه مشخص شده است تا حد زیادی به انسجام و زیبایی فضای شما کمک می کند.
بنابراین به طور خلاصه کار های لازم برای اتاق به شرح زیر می باشد :
1- رنگ آمیزی دیوار مشخص شده به رنگ موجود در پالت
2- استفاده از موکت رنگ طوسی گرم و روشن به جای فرش
3- نصب کمد دیواری با رنگ دودی
4-چیدمان طبق تصویر
5-خرید پرده و رو تختی با ترکیب رنگی سفید و خاکستری و طرحی ساده (برای مثال راه راه)
6-خرید چراغ آویز به رنگ مشکی


حال می پردازیم به اتاق خواب شما:

مشاوره آنلاین چیدمان اتاق خواب

چیدمان ها و پالت های رنگی پیشنهادی


چیدمان: در تصویر زیر چهار مدل چیدمان پیشنهادی ارائه شده است که چیدمان شماره 1 و 2 با در نظر گرفتن فریزر و تنها با تغییر محل قرار گیری آن بوده و چیدمان شماره 3 و 4 بدون در نظر گرفتن فریزر در فضای اتاق و در نتیجه به چیدمانی دلباز تر و دلنشین تر منجر شده است. بنابراین در صورت امکان نظر کارشناسان ما بیشتر به این دو چیدمان می باشد که بنا بر ترجیح شخص خودتان هر کدام از آن ها را می توانید به کار ببرید.


 جایگزینی فرش ها با موکت نیز همانطور که پیش تر ذکر کردیم برای زیباتر شدن فضا ضروری می باشد.
نکته ی بسیار مهمی که باید در نظر بگیرید، ایجاد نور کافی در فضا از طریق منبع روشنایی مناسب است، زیرا همانطور که در تصویر پیداست، اتاق خواب شما نورگیری مناسبی نداشته و این خود به تنهایی عامل موثری در ایجاد فضای کسل کننده می باشد. بنابراین حتما چراغ آویز و چراغ دیواری خریداری کنید که نور کافی به فضا برساند.
پس به طور خلاصه وسایلی که برای اتاق شما در نظر گرفته شده عبارت است از: سرویس خواب، میز آرایش و کمد دیواری، آویز سقفی و دیواری، موکت.
رنگ: در خصوص رنگ اتاق خواب نیز دو پالت رنگی با رنگ های گرم و زنده ارائه شده است که تاثیر مثبتی بر روحیه شما و زیباسازی فضای اتاقتان دارد. همچنین مانند تصویر قبل دیوار های مورد نظر برای رنگ آمیزی با توجه به هر چیدمان با رنگ قرمز مشخص شده است. در نهایت این شمایید که با توجه به روحیه و سلیقه شخصی کدام یک از دو پالت رنگی حس بهتری به شما می دهد.
امیدواریم این مشاوره نیز مانند مشاوره های پیشین پاسخگوی سوالات شما بوده و به داشتن فضایی هرچه زیبا تر کمک کرده باشد.