چیدمان اتاق خواب

باسلام و خداقوت..بنده عکس کاغذ دیواری اتاقی که قرار است اتاق خوابمون بشه رو فرستادم واستون.میخاسم ببینم چه ترکیب رنگی برای سرویس خواب پرده و قاب ها در این فضا مناسبه.خواهش میکنم راهنمایی کنید.فضا درابعادیست ک یک فرش دوازده متری در اتاق پهن شده.بدون فضای باز
مشاور: انستودیوز 24 مهر 1395 پاسخ داده شده
24 مهر 1395

با سلام خانم شمس گرامی

از اینکه سوال خود را در این سایت مطرح نمودید بسیار خوشحالیم.

با توجه به اینکه دیوارهای اتاقتان کاغذ شده اند و کاغذ زمینه ای طلایی و طرح هایی مشخص دارد، شما باید در انتخاب هایتان دقت کنید تا فضا شلوغ و آشفته به نظر نرسد. با توجه به این که گفته اید فرشی هم در فضا قرار دارد، می توان گفت در حال حاضر به اندازه ی کافی از نقوش در فضا بهره مند شده اید. پس برای اینکه در ادامه فضای اتاق بتواند فضایی آرامش بخش باشد، بهتر از پارچه های ساده و کم نقش استفاده کنید. در تصویر زیر می توانید رنگ های بکار رفته در کاغذ دیواری اتاقتان را ببینید.
استخراج رنگ های کاغذ دیواری اتاق خواب جهت مشاوره

ترکیب بندی رنگی کاغذ دیواری اتاق خواب


شما می توانید سرویس خواب تان را  بر اساس سلیقه خود که چه رنگ هایی را می پسندید طلایی یا بنفش (صورتی یا یاسی) انتخاب کنید. و حتی المقدور از انتخاب سرویس خوابی با رنگ های متنوع و شلوغ پرهیز کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از سرویسی ساده و با تعداد رنگ های محدود است. در تصاویر زیر میبینیم که استفاده از روتختی ساده در اتاقی که با کاغذ پوشانده شده، بسیار ساده و جذاب است. در واقع وقتی دیوارها با کاغذ پوشانده شده و نقش بسیاری در فضا است، برای آرامش فضا لازم است که سایر سطوح کم نقش و ساده باشند.


مشاوره انتخاب سرویس خواب

پرهیز از ایجاد شلوغی در اتاق خواب با انتخاب سرویس خواب ساده


همین نکته در ارتباط با انتخاب پرده نیز کاربرد دارد. با توجه به تاثیر فراوان دیوارهای پوشیده شده ی اتاق شما با این طرح و رنگ کاغذ دیواری بهتر است از پرده ای ساده بهره ببرید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ پرده ی اتاق و سرویس خواب بهتر است همرنگ و در صورت امکان هم طرح باشد.


در ادامه چند گزینه ی مناسب برای روتختی را به شما ارائه کرده ایم. زمینه ای روشن و طرحی ملایم، ویژگی اصلی همه ی طرح هاست، شما می توانید طرح هایی نزدیک به این رو تختی ها را برای منزلتان انتخاب کنید.
تطابق روتختی با کاغذ دیواری

گزینه هایی برای روتختی راه راهمشاوره ی سرویس خواب و پرده ی اتاق خواب

استفاده از رنگ های طلایی یا بنفش در اتاق خوابرنگبندی های مختلف رو تختی

طرح هایی با رنگ گرم ملایم برای روتختیطرح های مدرن برای روتختی

رنگ های روشن و خنثی


در مورد قاب عکس نیز بهتر است تمام دیوارهای اتاقتان را به این موضوع اختصاص ندهید. زیرا همان طور که پیش از این اشاره شد، شما بایستی از شلوغی اتاقتان بکاهید. شما می توانید از تابلوهای چند تکه ی بدون قاب، با طرح های بسیار ساده و با رنگ های محدود استفاده کنید.


در پایان تصویر اتاقی را مشاهده میکنید که از لحاظ ترکیب بندی رنگ میتواند به اتاق ایده ال شما نزدیک باشد. نکاتی که باعث ایجاد سادگی و جذابیت شده را یکبار دیگر مرور میکنیم: استفاده از کالای خواب ساده و با رنگ های محدود، پرهیز از شلوغ کردن اتاق با عناصر دکوراتیو متنوع.
مشاوره ی انتخاب سرویس خواب بر اساس طرح کاغذ دیواری

تاثیر متقابل کاغذ دیواری و سرویس خواب در آرامش اتاق


امیدوارم توانسته باشیم شما را به بهترین نحو راهنمایی کنیم. اگر سوال دیگری در ذهن تان ایجاد شده، همینجا مطرح بفرمایید تا در اولین فرصت پاسخگو باشیم.

24 مهر 1395

ممنون از راهنماییه فوق العادتون..فقط سوال دیگه ای دارم این هست ک اگر قرار بشه کف اتاق پارکت بشه چه رنگی مناسبه؟ وهمچنین رنگ قالیچه ای ک قراره در اتاق پهن بشه
24 مهر 1395

خانم شمس گرامی


پیشنهاد ما این هست که کف را لمینیت کنید، پارکت هم هزینه ی بیشتری دارد هم امکان آسیب دیدگی آن بیشتر است. پارکت های لمینیت گزینه ی بهتری برای پوشش کف اتاقتان هستند.


در خصوص رنگ، بهتر می بود تصاویری کلی تر از اتاق در اختیار ما قرار می دادید، با این حال به نظر می رسد بتوانید با استفاده از کفپوش هایی که کمی تیره هستند و قرار دادن قالیچه ای مدرن به رنگ روشن، تضادی مناسب در کف ایجاد کنید و فضای اتاق خواب را زیباتر جلوه بدهید.

مشاوره انتخاب فرش و کفپوش در دکوراسیون اتاق خواب

تضاد بین کفپوش و فرش


از نظر ما قرار دادن قالیچه های مدرن با طرح هندسی از دو جهت برای فضای شما مناسب است، ابتدا این که فضا را شلوغ نمی کند، دوم این که قالیچه های مدرن همنشینی بهتری با کفپوش های لمینیت دارند و جلوه ی خوبی به اتاق شما می دهند.


اگر تمایل دارید پیش از خرید و نصب کفپوش و ... فضای طراحی شده ی منزلتان را به صورت مدل های سه بعدی مشاهده کنید پیشنهاد ما به شما این است که از خدمات طراحی اتاق خواب انستودیوز استفاده کنید، در این خدمات طراحان انستودیوز فضای مورد نظرتان را برای شما طراحی می کنند و می توانید پیش از اجرای کار، آن را در قالب مدل های سه بعدی مشاهده کنید. لیست قیمت این خدمات و فرم طراحی اتاق خواب با کلیک روی متن های نارنجی رنگ قابل دسترسی است.


لازم به ذکر است به علت این که پروژه هایی در دست طراحی هستند، تیم طراحی سایت از یکشنبه ی هفته ی آینده می تواند پروژه ی منزل شما را شروع نماید.(در صورت تمایل پیش از این زمان اقدام نمایید تا پروژه های دیگری پیش از شما ثبت نشوند)